Eesti uudised

Kadri Simson: OECD prognoos annab valitsusele kindlustunde, et aetakse õiget majanduspoliitikat (5)

Toimetas Kristin Aasma, 9. juuni 2017 16:38
Majandus- ja taristuminister Kadri SimsonFoto: Robin Roots
Majandus- ja taristuminister Kadri Simsoni sõnul annab Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) prognoos Eesti majanduskasvu kiirenemise osas valitsusele kindlustunde, et tehtavad maksumuudatused on vajalikud ning nendega tuleb edasi liikuda.

Majandusministri sõnul on mullu novembris loodud valitsuse eesmärgiks olnud algusest peale majanduskasvu kiirendamine ning madalama ning keskmist palka teenivate inimeste sissetulekute suurendamine.

Minister lisas, et näiteks IMF on juba 2009. aastast soovitanud Eestil oluliselt tulumaksuvaba miinimumi suurendada.

Lisaks maksuvaba miinimumi reformile, on ka eelarvetasakaalu paindlikumaks muutmine ning valitsuse valmisolek panustada senisest enam taristuinvesteeringutesse saanud OECD-lt positiivse tagasiside.

"Täiendav taristuinvesteeringute programm aitab ellu viia projekte, mis on pikalt tegemist oodanud. Eesti majandus on viimaste näitajate põhjal pikaaegsest paigalseisust välja saanud ning olen arvamusel, et täiendavad investeeringud aitavad majanduskasvu järjepidevalt positiivsena hoida. Me näeme, et Eesti on õigel rajal. Nüüd tuleb valitud kursil edasi liikuda ning OECD tunnustus tuleb siinkohal kindlasti kasuks,“ lõpetas majandus- ja taristuminister Kadri Simson.

Eesti majanduskasv kiirenes aasta esimeses kvartalis 4,4 protsendini, millest suuremat majanduskasvu nägi Eesti viimati 2012. aastal. OECD prognoosib Eesti majanduskasvuks tänavu 2,6 protsenti, mis kiireneb nende hinnangul järgmisel aastal 3,1 protsendini.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee