Repliik

Tiit Kuresilma | Käed eemale haridusminister Repsist! (21)

Tiit Kuresilma, rahvuslane, 9. juuni 2017 16:54
Foto: Robin Roots
Üks tähelepanelik uuriv ajakirjanik on täheldanud, et minister Mailis Reps sõidutab lapsi kooli ametiautoga. Nimelt sõidab ta Nõmmelt linna keskele tööle ja viib lapsedki vanalinna kooli. Kuna Mercedes-Benz kuulub haridus- ja teadusministeeriumile, siis on Repsil õigus sellega sõita. Aga tuleb ikka ausalt tunnistada, et kui peale ministri istuvad autos ka tema kuus last, siis on kütusekulu kahtlemata suurem võrreldes sellega, kui ta üksinda sõidaks. See on meie – maksumaksjate – raha, ja seda ülekulu ei saa kohe kuidagi lubada!

Ausam oleks näiteks nii, et Reps istuks autos, aga lapsed sörgiksid selle taga. See viimastele ka väga hea enesetunde tagamiseks hea võimalus  – istu vähem ja liigu rohkem! Kuues laps veel küll kuuldavasti ei jookse, aga ta on nii väike, et mõni suurem jaksaks teda kanda. Maimukese tassimine oleks lastele jõuharjutuseks, mis on tagab samuti hea enesetunde.

Mõtlesime meestega ega suutnudki lõplikult välja nuputada, kuidas kaitsta Repsi tema aega raiskavate pisiasjades urgitsevate ajakirjanike eest, mis ei ole rohkem ega vähem kui vaimne terror. Kaaluti isegi peksa andmist. Kuid Repsi sõitudele anname rahva mandaadi – las sõidab nii, kuidas eesti asjale kasulikum on. Käed eemale temast!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee