Maailm

Täiendatud kell 14.57

FOTOD | May sai kuningannalt uue valitsuse moodustamiseks loa (12)

Toimetas Piret Pappel, 9. juuni 2017 14:40
Theresa May ei astus pärast valimiskaotust tagasiFoto: JUSTIN TALLIS
Eilsetel parlamendivalimistel kaotuse osaliseks saanud Suurbritannia peaminister Theresa May soovib teha valitsuse Põhja-Iiri demokraatlike unionistidega. Pärastlõunal sõitis May Buckinghami paleesse kuningannalt luba saama. Tagasi oma residentsi siirdunud peaminister ütles ajakirjanikele, et nüüd on aeg tööle asuda.

May alustas Põhja-Iiri britimeelsete protestantidega läbirääkimisi juba öösel.  Demokraatlik Unionistide Partei sai eilsetel valimistel brittide 650-kohalises parlamendis kümme saadikukohta. May konservatiividel on pärastlõunase seisuga 318 kohta. Parlamendis enamuse saavutamiseks oleks kohti vaja 326. Unioniste appi võttes saavutavad konservatiivid selle, et nende poolel on kokku 328 saadikut.

May lahkus pärastlõunal peaministri residentsist koos oma abikaasa Phillipiga ja keeldus vastamast ajakirjanike küsimustele tulevase valitsuse stabiilsuse kohta. Seejärel sõitis ta kuningannaga kohtuma.

Theresa May lahkus Downing Streetilt ja sõitis Buckinghami paleesse Foto: BEN STANSALL
May autokolonn paleesse saabumas Foto: PAUL ELLIS

May ja Elizabeth II kohtumine kestis umbes 15 minutit. Guardiani ajakirjanike hinnangul oli nõupidamine tavatult kiire.Seejärel sõitis peaminister tagasi Downing Streetile.

Theresa May kinnitas peaministri residentsi ees, et moodustab valitsuse koos Põhja-Iiri unionistliku parteiga Foto: Henry Nicholls / SWNS.com

May kinnitas seal ajakirjanikele, et tema sooviks on teha kindel valitsus, mis viib Brexiti-läbirääkimised lõpule. Peaministri sõnul vajab Ühendkuningriik praegu eelkõige stabiilsust ja konservatiivide ning unionistide liit pakub seda. "Nüüd asugem tööle, " ütles ta.

Samal teemal

15.06.2017
NOKK LAHTI, SABA KINNI: Briti peaminister otsib pärast parlamendivalimisi liitlasi
12.06.2017
Valimistulemuse otsustasid noored
10.06.2017
Jalgpallilegend: peaminister May lõi aasta omavärava
09.06.2017
Briti leht: May moodustab põhjaiirlaste toel uue valitsuse

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee