Eesti uudised

Metsatöll, tankide lömastatud tehnika ja näidislahing – Tartus tuleb võimas Maakaitsepäev (7)

Õhtuleht.ee, 8. juuni 2017 22:09
Maakaitsepäeval saab lähemalt tutvust teha ka meie liitlaste rasketehnikaga. Pildil lahingtank Challenger 2.Foto: Ardi Hallismaa
Tartus on 23. juunil võimalik saada tõeline adrenaliinilaks, kuna KL Tartu malev viib Raadil, Eesti Rahva Muusemi B-hoovis läbi aegade suurima Maakaitsepäeva Tartumaal.

Maakaitsepäev 2017 on pühendatud Võidupühale ja Tartu maleva 100. aastapäevale ning sellest johtuvalt on tegemist suurima Maakaitsepäevaga Tartu maleva ajaloos.

Maakaitsepäev algab 23. juunil Eesti Rahva Muuseumi B-alal kell 10 hommikul, mil päeva tõmbavad käima Metsatöll ja Rohke Debelakk.

Militaarhuvilised saavad tutvuda meie liitlaste rasketehnikaga, kuna väljas on 17 moodsat sõjamasinat, mille hulgas on ka lahingtankid Challenger 2 ja Leclerc. Ajaloohuvilised saavad tutvuda II maailmasõja aegse tehnikaga nagu kultustank T-34 ja Saksamaa ründesuurtükiga StuG III.

Päeva üheks naelaks on vaieldamatult eelmainitud rasketehnika demonstratsioonesinemised ehk vastuse leiab küsimus, mis saab sõiduautost, millest sõidab üle tank.

Aset leiab ka suur näidislahing, mida ilmestavad kaitseväe pioneeride lõhkeimitatsioonid ja millest võtab soomukite toetusel osa ligi 100 kaitseliitlast ning julgelt võib öelda, et nii suurt näidislahingut pole Tartumaal seni veel läbiviidud.

Maakaitsepäeval on püstipandud ka sõdurilaager ja huvilised saavad teha sõjamasinatel lõbusõitu ning tutvuda saab Eesti sõjaajalooga alates viikingitest ja lõpetades II maailmasõjaga.

Oma jõulised etteasted viivad läbi ka Politsei-ja piirivalveamet, Vanglateenistus ja Päästeamet. Naiskodukaitse pakub sõdurisuppi ning samuti saab osaleda Naiskodukaitse heategevuslikul loteriil, kus loosi läheb üle 1000 auhinna.

Maakaitsepäev kulmineerub Võidutule saabumisega ning päev läheb sujuvalt üle jaaniõhtuks Raadi pargis, kus astuvad üles Lõõtsavägilased ühes Folkselli ja Konterbantiga.