Maailm

Austria Alpides tapsid lehmad eaka matkaja

Toimetas Aadu Hiietamm, 9. juuni 2017 04:00

11 KOMMENTAARI

m
Moderaator korjas ära. Kirjutan uuest, Silutult ja jupikaupa./ 9. juuni 2017 11:53
Loomal on looma mõistus. Kahjuks ei ole aga igal inimesel inimese mõistust, et seda teada, Et seda arvestada ja piisavalt ettevaatlik olla. Eriti just turvalise keskkonnaga ära harjunud ning loodust võõrdunud linnainimestel.
j
jätk nr. 2/ 9. juuni 2017 12:33
Hundile minnakse peale summas ning sunnitakse see see kas põgenema või siis tallatakse põrmuks. Haukuv ning rünnata üritavt koera (koeralgi on muistsed hundilt ja šaakalilt päritud jahiinstinktid) võetakse kui ohtlikku ründavaja. Ning rünnatakse teda ennast massiga. Ja kui kohkunud koer perenaise juurde varjule lidub, siis toob ta neilegi stiihilise rünnaku kaela. Seega hoidkem oma lemmik kenasti rihma otsas. Ning ärge minge naiivselt "armsaid vissikesi" imetlema vaid hoidke distantsi.
N
!!!/ 9. juuni 2017 11:29
No ei saa aru, mis solvangut, laimu või ropendamist näeb moderaatr selles, kui kirjeldatakse looduse seaduspärasusi. Rohusööjate karja kaitseinstinkte ning meetodeid. Koeral oma eellaatelt geneetiliselt päritud jahi ja ründeinstinkte. Ning turvalisest ühiskonnast tulnud inimeste naiivsust, ettevaatamatust ja ohutaju puudumist.
m
Moderaator korjas ära. Kirjutan uuest, Silutult ja jupikaupa./ 9. juuni 2017 11:25
Loomal on looma aru. Kahjuks ei ole aga igal inimesel inimese mõistust, et seda teada, arvestada ja piisavalt ettevaatlik olla. Eriti just turvalise keskkonnaga ära harjunud ning loodust võõrdunud linnainimesed. Et looma kujutab endast alati potentsiaalset ohtu ja võib alati ettearvamatult käituda.
Lehmakari käitub just nii, nagu on aastamiljoneid käitunud. Kaitseb kiskjate vastu end kollektiivselt. Eriti jõuliselt siis, kui karjas on vasikaid, kes on kiskjatele eriline maiuspala. Hundile minnakse peale massiga ning sunnitaksesee see kas põgenema või siis tallatakse surnuks. Klähviv ning rünnata üritav koera (koeralgi on muistsed hundilt ja šaakalilt päritud jahiinstinktid) võetakse kui ohtlikku ründavat kiskjat. Ning rünnataksegi teda massiga. Ja kui kohkunud koer perenaise juurde varjule lidub, siis toob neilegi stiihilise rünnaku kaela.
L
!!!/ 9. juuni 2017 11:22
Loomal on looma aru. Kahjuks ei ole aga igal inimesel inimese mõistust, et seda teada, arvestada ja piisavalt ettevaatlik olla. Eriti just turvalise keskkonnaga ära harjunud ning loodust võõrdunud linnainimesed. Et looma kujutab endast alati potentsiaalset ohtu ja võib alati ettearvamatult käituda.
Lehmakari käitub just nii, nagu on aastamiljoneid käitunud. Kaitseb kiskjate vastu end kollektiivselt. Eriti jõuliselt siis, kui karjas on vasikaid, kes on kiskjatele eriline maiuspala. Hundile minnakse peale massiga ning sunnitaksesee see kas põgenema või siis tallatakse surnuks. Klähviv ning rünnata üritav koera (koeralgi on muistsed hundilt ja šaakalilt pärritud jahiinstinktid) võetakse kui ohtlikku ründavat kiskjat. Ning rünnataksegi teda massiga. Ja kui kohkunud koer perenaise juurde varjule lidub, siis toobrumal loom nendelegi stiihilise rünnaku kaela. Moraal: seega hoiadke oma p.en.i rihma otsas ning ärge mingenaiivselt "armsaid vissikesi" imetlema vaid hoidke distantsi.
a
ab/ 9. juuni 2017 09:14
k
9. juuni 2017 06:28
Kahju naisest, aga lehmad mägedes on ilusad.
l
logish / 9. juuni 2017 05:08
ei tasu ronida lehmade juurde koertega , eriti kui neil on vasikad.
i
imelik/ 9. juuni 2017 08:45
koertega, eriti kui neil on vasikad - koertel on ikka kutsikad...
o
Ole vait/ 9. juuni 2017 09:06
Austrias, kus killerlehmad tapavad inimesi on koertel ka vasikad.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee