Foto: Reuters / Scanpix
Toimetas Aadu Hiietamm 9. juuni 2017 04:00
Austrias Tirooli liidumaal Erli lähistel matkasid kaks 70aastast naist koos kahe koeraga mägedes, kui nende tee ristus karjamaal kümne lehma ja kaheksa vasikaga, vahendab Blick Online.

Ootamatult ründasid lehmad naisi ja lükkasid nad mõlemad pikali. Ühele naistest astusid hullunud loomad ka peale ja ta suri saadud vigastustesse sündmuskohal. Tema kaaslane pääses vigastusteta, kuid on juhtunust šokis. Seetõttu ei ole ka politsei teda veel küsitlenud. Oluline on teda saada, milline on juhtunus koerte roll? Võimalik, et lehmad muutusid agressiivseks just koerte tõttu.

Austria meedia meenutab, et pea analoogiline juhtum toimus kolm aastat tagasi Stubaitalis, kus mägedes matkas Saksamaalt Bad Dürkheimist puhkusereisile tulnud 45aastane naine koos oma bullterjeriga.

Teel kohtusid nad lehmakarjaga. Loomad muutusid agressiivseks ja trampisid naise surnuks. Kokku oli karjas kümme lehma ja kümme vasikat. Lehmade rünnakut eemalt näinud tunnistaja rääkis, et lehmad piirasid naise ümber ja ründasid teda. Võimalik, et lehmad soovisid vasikaid võõraste eest kaitsta. Varem rahulikult käitunud koer reageeris rünnakule valju haukumisega ja seejärel jooksis minema. Ta leiti kolme kilomeetri kauguselt. Tapetu omaksed nõuavad lehmakarja omanikult kohtu kaudu 360 000 eurot valuraha. Kohtuprotsess on veel pooleli.