city24 pilt (city24)

Miks mõnel arendusel ei vea, kuid teised on ülipopulaarsed? Miks müük ei lähe nii kiirelt kui oodati? Võib-olla on arendaja teinud mõne neist järgnevatest vigadest.

 

Esmaseks ja ilmselt suurimaks probleemiks on konflikt asukoha ja pakutava vahel. Otse öeldes, odavasse piirkonda pole mõtet ehitada kalli siseviimistlusega kortermaja. Tallinna mägedel müüvad heledad toonid ja lihtsad ruumikad planeeringud. Kesklinna piirkonda soovitakse kallima siseviimistluse ja läbimõeldud planeeringuga elamispindu. Mõlema piirkonna puhul müüb hästi kvaliteetne ehitus.

Teiseks. Müük ei laabu juhul, kui korteri planeering on läbimõtlemata või krundi üldpinnast tulenevalt pole võimalik normaalsete parameetritega hoonet ehitada. Näiteks ebatüüpilise kujuga korterite müük on palju aeglasem ning ruutmeetrihind peaks seetõttu olema ka tavapärasest soodsam.

Müügiedu takistuseks võib saada ka juriidiline probleem, näiteks võivad selle tekitada külaliskorterid või kasutuskorra alusel korterite müük. Tänane finantsmaailm ei armasta juriidilisi nõkse ja sellisel juhul aitab kortereid müüa vaid vajalikku rahasummat omavate ostjate olemasolu.

Neljanda probleemina toon välja arendusega tegelevate partnerite eriarvamused ja kohati suisa omavahelise usaldamatuse. See viimane on üldse eestimaalaste suurim probleem. Teen ettepaneku – igaüks jäägu oma liistude juurde, pakkudes oma tugevaimat teenust – arendaja planeerib ja arendab, ehitaja ehitab ja väljaõppinud müügiinimene müüb.

 

Seega, ümber on aeg, kui turunduse abil suudetakse müüa kogu maja sisuliselt korraga. Eestimaalasest ostja soovib küll odavamat hinda, kuid eelistab alati kvaliteetset ehitust emotsioonaalsele, ülespuhutud müügile.

Jaga artiklit

2 kommentaari

M
mõned vead veel korterite planeeringutes   /   12:48, 10. juuni 2017
....tikutopsi suurused magamistoad.
Puuduvad panipaigad.
M
mõtlik  /   09:15, 9. juuni 2017
Selles ongi viga, et arendaja planeerib. ja kahjuks arhitektid-planeerijad lähevad kaasa, Julgen kindlalt väita, et viimase 25 aasta jooksul ei ole Eestis keegi planeerimisega tegelenud. Seda näitab ka ilmekalt Tallinna linn, kus linnaruumi mitte ei looda, vaid lammutatakse. Selline hirmus vabaplaneering, mis praegu kõikjal valitseb, ei tekita mingit linnaruumi. Lugege Andres Sevtsuki artiklit, ehk hakkab ikka midagi paremuse poole minema. Kui minna detailidesse, siis korterite planeeringud on tänu olematule planeerimisele linnaruumis viletsamad kui nõukaaegsed ja esimese vabariigiaegsed korterite lahendused. Köögid esikus, pimedad, köökide töötasapinnad jäävad aina lühemaks, wc-pesemisruumid imepisikesed. Vaadake kasvõi paljukiidetud "Laeva suuri kortereid". Arendaja tahab maksimaalselt kinnistut täis ehitada, mistõttu toad venitatakse pikaks ja kitsaks.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis