Nädala pärast jõustub Euroopa Liidus uus rändlusteenuste regulatsioon, mis sätestab hinnad mobiiltelefoniteenuste kasutamisele välismaal olles. 

Tarbijad saavad valida omale sobiva mobiilsideteenuste paketi, mis võimaldab neil Euroopa Liidus (samuti Norras, Liechtensteinis ja Islandil) reisides helistada ja saata sõnumeid samadel tingimustel, kui Eestis ehk ilma lisatasu maksmata.

Andmesidet saab rändluses kasutada mõnevõrra piiratud mahuga võrreldes Eesti sisese mahuga, kuid samuti ilma lisatasu maksmata. Samas on selliste pakettide riigisisene kuutasu üldjuhul natuke kallim, kui pakettidel, kus peab tasuma rändlusteenuste kasutamise lisatasu.

Tarbija peaks ise hindama, milline mobiilsideteenuste pakett on talle kõige sobivam. Juhul kui reisitakse palju, siis on mõistlik valida uus pakett, kus on rändlusteenused samadel tingimustel kui Eestis. 

Kui aga reisimist on vähe, siis võiks jääda pigem paketi juurde, kus rändlusteenusele rakendub lisatasu, mis on aga võrreldes varasemaga oluliselt madalam. Erinevad mobiilside operaatorid pakuvad erineva hinna struktuuriga sideteenuste pakette.

Tarbijate teavitamine rändlusteenuse hindadest välisriiki saabumisel jääb samaks nagu praegu. Välisriiki sisenemisel peab operaator saatma SMS-i ning teavitama väljahelistatud ja vastuvõetud kõnede, SMS-ide ning interneti kasutamise hindadest riigis, kuhu on sisenetud.

MIS MUUTUB?

  • Uue regulatsiooni kohaselt langevad oluliselt mobiilside rändlusteenuste jaehinnad Euroopa Liidus, lisaks ka Norras, Liechtensteinis ja Islandil. 
  • Maksimaalselt lubatud hinnad rändluskõnele on 3,8 €senti minut (hinnalangus poolteist korda), rändlussõnumile 1,2 €senti SMS (hinna langus kaks korda) ja andmeside rändlusteenusele 9,24 € GB (hinna langus kuus korda).

Jaga artiklit

1 kommentaar

K
Kurt Tumm  /   17:35, 8. juuni 2017
minu teada eestlastele läheb just kallimaks roaming...Ansipi digivärk keerati kreeklaste-portugaallaste ja teiste lõunamaalaste nõudel tagurpidi-nüüdsest maksame rohkem!

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis