city24 pilt (city24)

Tudengitele sobilikke üürikortereid on nii Tallinnas kui Tartus juba juuni alguses tavapärasest vähem ja hooaegne hinnatõus on ka tänavu paratamatu.

Pindi Kinnisvara müügipartner Peep Sooman ütles, et tavapäraselt on juuni alguses üürikorterite jääk just veidi suurem, kuna õppehooaeg hakkab läbi saama ja omanikud riputavad varakult oma pakkumised avalikuks.

„Seekord on aga teatud korteritüübid juba otsas, näiteks terve Mustamäe linnaosa peale on pakkumises ainult seitse kolmetoalist korterit,“ rääkis ta. „Tudengitele üldse sobivaid 1-3 toaliseid üürikortereid on Mustamäel pakkumises kokku vaid 74. Tartu linnas on 1-3 toaliseid üürikortereid pakkumises üle 300, ehkki Tartu Ülikooliga liitub igal sügisel ligi 2000 uut tudengit,“ lisas ta.

 

Soomani sõnul tähendab defitsiit üüriturul, et vähemalt augustis on oodata mõningast sesoonset hinnatõusu.

Foto: Scanpix

Jaga artiklit

3 kommentaari

U
Urjuk  /   07:52, 12. juuni 2017
Pakkumiste põua juures tuleb otsida ka muid põhjuseid.
Näiteks millises seisus on korterid üürileandjale tagastatud, kui palju on nendega probleeme olnud ning lisaks ka veel see, et enam ei kuulutata kinnisvara portaalide kaudu vaid turundatakse otse, et maksuametile mitte hambu jääda.
V
vahet pole  /   22:10, 11. juuni 2017
See tähendab seda, et lõunaeestlased lähevad Tartusse ja põhjaeestlased Tallinnasse ja kui mõelda, et ka välismaal õppimine on pea sama kuludega, kui laps teise linna elama saata, siis ... vahet pole.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis