Maailm

KUULUJUTUKATEL PODISEB: USA presidendipaar hakkab lahutama (42)

Aadu Hiietamm, 8. juuni 2017 04:00
KAS TÕESTI LAHUTAVAD? USAs levivad kuulujutud, et president Donald Trump (70) ja tema abikaasa Melania Trump (47) valmistuvad abielu lahutama.Foto: Reuters / Scanpix
Kogu maailm nägi, kuidas USA esileedi Melania Trump keeldus president Donald Trumpi esimese välisturnee ajal mitu korda mehe käest kinni võtmast. Donald Trumpi ja tema abikaasa vahel oli tunda pingeid ja jäist hingust, vahendasid nähtut ka soliidsed meediaväljaanded. Nüüdseks on mindud veelgi kaugemale ja väidetakse, et lahutuspaberid on juba allkirjastatud.

"Millal lahkub Melania?" küsis nähtu põhjal Šveitsi kvaliteetajalehe Neue Zürcher Zeitung (NZZ) pühapäevaväljaanne ja viitas kuulujuttudele, et Melania ja Donald Trump on lahutuspaberid juba allkirjastanud, kuid käiku neid veel antud ei ole.

Samal teemal

NZZi andmetel pärineb niisugune info Hillary Clintoni valimistiimi endiselt liikmelt Claude Taylorilt. Arvestades, et Hillary Clinton sai presidendivalimistel Donald Trumpilt valusa kaotuse ja ei ole sellest siiani lõplikult üle saanud, tuleks tema endise kaastöötaja levitatavasse infosse suhtuda ettevaatusega.

NZZ viitab ka nädalaajakirjale Us Weekly, mis väidab, et Melania on kaotanud mehe vastu igasuguse huvi ja neil on eraldi magamistoad. Laiemas plaanis on ajakirjal tõepoolest õigus, sest suurema osa ajast veedavad Melania ja Donald Trump praegu lahus. Teatavasti elab Donald Trump pärast ametivande andmist 20. jaanuaril Washingtonis Valges Majas, tema abikaasa jäi aga koos 10aastase poja Barroniga kuni kooliaasta lõpuni New Yorki. Seniste plaanide järgi kavatseb Melania koos Barroniga kolida hiljemalt sügisel samuti Washingtoni. Kui kolimine tõepoolest teoks saab, siis tasub ilmselt ka kuulujutud eesseisvast lahutusest vähemalt mõneks ajaks ära unustada.

Donald Trumpist elulooraamatu kirjutanud ajakirjanik David Cay Jonston on siiski veendunud, et USA esipaari abielu on praegu kõike muud kui õnnelik, kuid Donald Trump ei ole lahutusest huvitatud, sest ta on praegu niigi mässitud mitmesse skandaali, mis segavad tal valitsemist.

Donald Trumpi vaenulikult suhtuv kirjanik Monica Byrne teatas Twitteris, et Melania Trumpil on juba pikemat aega ka armuke, kelleks on New Yorgis Trump Toweris asuva juveelikaupluse Tiffany & Co turvaülem Hank Siemers. Ajakirjanikud ei ole selle väite kohta siiski vettpidavaid tõendeid leidnud. 

Kuulujutte ei tasu alati uskuda 

Tasub meenutada, et 2000. aasta sügisel väitis meedia, et Hillary ja Bill Clinton lahutavad oma 26 aastat kestnud abielu 2001. aasta veebruaris ehk pärast Bill Clintoni presidendiaja lõppu. Ka tookord kirjutati, et Hillary ja Bill Clinton on lahutusasjades kokku leppinud ja toodi lahutuslepingust ära pikantseid üksikasju. Nii pidi lepingus seisma, et Hillary saab endale peaaegu kogu abielupaari varanduse. Talle läheb kolmveerand kasumist, mida toovad sisse president Bill Clintoni mälestused. Veel kinnitati, et Bill Clinton kolib pärast lahutust USA teise serva, Los Angelesse.

Praeguseks on tollastes kuulujuttudes viidatud Hillary ja Bill Clintoni lahutuspäevast möödas juba üle 16 aasta, kuid paar elab kõiki skandaale trotsides endiselt koos. 

Maailmas on esipaarid varemgi lahutanud 

Ka Vladimir Putini poliitikutest sõbrad on abikaasadest lahutanud. Itaalia kauaaegne peaminister Silvio Berlusconi ja tema abikaasa Veronica Lario otsustasid abielu lahutada 2009. aasta mais. Lahutus vormistati 2014. aasta veebruaris, kuid sellele järgnes valulik vara jagamine kohtu kaudu.

Aastatel 2007–2012 Prantsusmaa presidendiks olnud Nicolas Sarkozy lahutas abikaasa Ceciliast 2007. aasta oktoobris ja abiellus 2008. aasta veebruaris lauljatar Carla Bruniga. 

Rahulolematus Trumpiga kasvab 

Donald Trump on tänaseks olnud USA president 140 päeva. Kui 11. märtsil pidas teda heaks presidendiks veel 45% ameeriklastest, siis tänaseks on Trump enda vastu häälestanud suurema osa maailmast ja ka ameeriklastest.

Gallupi värske küsitluse tulemuste põhjal toetab Donald Trumpi vaid 36% ameeriklastest. See tähendab, et ligemale kaks kolmandikku USA elanikkonnast ei ole presidendiga rahul.

Võrdluseks: Barack Obamat toetas 2009. aasta juunis 61% ja George W. Bushi 2001. aasta juunis 55% ameeriklastest.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee