Krimi

Pika paturegistriga ärimees läheb lähisuhtevägivalla eest trellide taha (19)

Juhan Haravee, 7. juuni 2017 15:43
Jälle vangi: staažikat kohtualust Indrek Triebstocki (punases) häirib meedia tähelepanu. Järgmised kaks kuud peaks ta igatahes rahu saama – ees ootab reaalne vangistus.Foto: Stanislav Moshkov
Harju maakohtus mõisteti kolmapäeval kokkuleppemenetluses süüdi 46aastane varem korduvalt kohtulikult karistatud ärimees Indrek Triebstock. Prokuratuur oli talle esitanud süüdistuse lähisuhtevägivallas ja purjuspäi rooli istumises.

Kohtuistungi alguses avaldas kohtukoosseisuga nõustunud süüdistav pahameelt, et saalis toimuvat jälgib ajakirjanik. Kohtuniku meeldetuletus, et tegu on avaliku istungiga, sunnib kohtualuse ajutiselt taltuma.

Prokuratuur on alates 2. maist vahi all viibiva Triebstockiga teinud kokkuleppe karistuste osas. Liitkaristusena ootab teda ees kaheaastane vangistus. Sellest tuleb kohe ära kanda kaks kuud, mille hulka on arvestatud ka neli eelvangistuses viibitud päeva. Ülejäänud osa tuleb kanda tingimisi, kahe aasta pikkuse katseajaga. 

Vabadusse peaks ärimees pääsema vahetult  pärast jaanipäeva, kui suuremad pidutsemised juba peetud. Tingimisi karistuse ajal tuleb Triebstockil hoiduda alkoholi tarvitamisest. Ühe kuu jooksul pärast vanglakaristuse kandmist peab ta minema alkoholismiravile ja osalema anonüümsete alkohoolikute grupi töös.  

Indrek Triebstock ütleb kohtus, et on kokkuleppega päri ning sõlmis selle vabatahtlikult. Igaks juhuks palub pedantne ettevõtja kohtul üle kontrollida, kas neli eelvangistuses päeva on ikka õigesti arvestatud. Keegi ei sooviks ju kinnipidamisasutuses päevagi rohkem viibida, kui õige rehkendus ette näeb. Kohtul õnnestub Triebstocki veenda, et kõik päevad on õigesti karistusse sisse arvestatud.

Triebstock tunneb huvi, kas tal on võimalus pärast vanglast pääsemist sõita välismaale, kuna edaspidine tööalane tegevus on seotud Skandinaaviaga. Kohus selgitab talle, et kas või ühepäevaseks välisreisiks peab ta saama oma kriminaalhooldaja nõusoleku.

Kohus kinnitab kokkuleppe. Enne kui konvoi Indrek Triebstocki karistust kandma viib, sajatab süüdimõistetu tühjenevasse saali: “Ma ütlen ajakirjandusele, et ma ei luba enda kohta midagi kirjutada. Hea, et ma ei kaevanud juba eelmise artikli peale, millest te minust kirjutasite.” Lahke vang annab siiski oma nõusoleku, et on valmis pärast vabanemist võimaliku artikli osas läbirääkimistesse astuma. Austades Triebstocki õigusi ja soove, jäägugi tema viimase kolmel korral vägivallatsemise ning joobes juhtimise süüdistuse üksikasjad seni käsitlemata.

Küll aga tasuks meenutada mullu 24. novembril Õhtulehes ilmunud artiklit “Priiskas stripiklubis 2000 euro eest ja üritas põgeneda”. Kuna seegi kirjatöö ei olnud ärimehele just meelt mööda, siis asendagem see Põhja ringkonnaprokuratuurilt eelmise aasta oktoobris saadud kokkuvõttega: “Põhja ringkonnaprokuratuuri süüdistuse järgi viibis 45aastane Indrek 23. detsembril 2013 vanalinnas asuvas meelelahutusasutuses, kus tellis erinevaid jooke ilma kavatsuseta nende eest maksta. Süüdistuse järgi kinnitas ta baaridaamidele pärast igat tellimust, et tasub arve õhtu lõpus korraga. 

Kui talle esitati lõpuks arve 2606 eurot, püüdis Indrek seda küll tasuda, kuid kuna ta pangaarvel puudusid selleks rahalised vahendid, siis maksed ebaõnnestusid. Seejärel üritas Indrek baarist põgeneda, kuid turvatöötajad pidasid ta kinni.”

 Tõe huvides olgu öeldud, et see ligi kolm aastat vindunud kohtuasi lõpetati läinud aasta novembris, kohustades Indrek Triebstocki korvama meelelahutusasutusele tekitatud ja kohtukulud. Seda kahetsusväärset episoodi ärimehe elust karistusregister ei kajasta – nii näeb kord ette.  

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee