Eesti uudised

Jevgeni Ossinovski lehelapse 10-tunnisest tööpäevast: see on väga räige Eesti õiguskorra rikkumine (45)

LISA KOMMENTAAR

ain 22. juuni 2017 19:11
köige räigem rikkumine on see kui meil eestis on vöimul kommunistid ja mitte-eestlased!!!!
traktor 8. juuni 2017 19:13
Jevgeni Ossinovski on väga räige Eesti õiguskorra rikkumine.
see 8. juuni 2017 16:01
Siserändajast järetulija pole pidanud kunagi reaalselt tööd tegema, seega pole õigust sellisel klounil köhida, kui palju keegi töld teha võib.
ei 8. juuni 2017 15:53
Imesta seĺline avaldus selle mehe suust, sest see mees ei suudaks ka 8 tundi riigikogus lijtsalt mune laiaks istuda
lambikas 8. juuni 2017 12:55
Arvatavasti teavad kõik väljendit "lapse töö on õppimine", siit ka küsimus miks koolitunnid ja kodutööd kokku üle 3 tunni võtavad?
ain 8. juuni 2017 09:05
meil rikutakse eesti õiguskorda igapäev!!!
Nooreke 8. juuni 2017 09:04
Küll läheb meil raskeks! Talv otsa vahi, silmad pulkas peas, nutikasse. Nüüd sunnitakse veel suvi otsa takkajärgi vedelema! Ainuke rahuldus, kamp kokku ja mäkki rahvast kiusama!
8. juuni 2017 08:54
jääb vaid loota, et valimised vabastavad meid sQtslQllidest.
Oss 8. juuni 2017 09:08
Looda sa! Milleks siis nutikad on? See meil juba ammu valmis programmeeritud. Kes siis tänapäeval valimisjaoskondades hääletab?

Madis 8. juuni 2017 08:24
Härra Ossinovski, kõik ei ole sündinud miljonäride perest. Mõned inimesed peavad ka füüsilist tööd tegema. Ka mina olen lapsest saadik tööd teinud ja näed elan ning oman isiklikku arvamust.
Rein 8. juuni 2017 12:05
no kas härra pole mitte liiast, sotsid ikka seltsimehed rohkem.
minu kooliajal oli 8. juuni 2017 08:19
ette nähtud, et tuleb suvel täita mingi kindel arv nn ühiskondlikult kasuliku töö tunde. Mul polnud kunagi nende täitmisega probleeme, alati sain sügisel koolist aukirja kuna tunde oli tehtud väga palju. See ei olnud sundus, see oli rõõm.Tõõpäevad olid peedipõllul kaheksa tunnised, kui algas heinaaeg tuli teha tööd niikaua kuni pressid töötasid, st 12-13 tunniseid tööpäevi, kuivatis heinaseemne võtmise ajal tulid veel pikemad. Sovhoosi lauda pööningutel sai tassitud heinapätse paarikaupa, lüpsinaised andsid janukustutamiseks külma või sooja piima ja töö läks edasi. Raske oli vahel, aga löbus oli alati ja väga hea tunne oli palgapäeval. Ma ei vahetaks seda aega mitte millegi vastu, mul on kahju Ossinovskist kes ei suuda mõista mida pakub koolivaheajal töötamise võimalus, vahel peabki olema ka raske kuidas me muidu noorele inimesele raha väärtuse selgeks teeme? Selle asemel, et otsida mõistlikke lahendusi ei viitsita meil kõrgemalt tasemel ühtki ajurakku pingutada, kriips peale ja lihtne, lahendatud! Valitsus saab minna puhkama...täispalga eest.
kodanik 8. juuni 2017 07:25
Kuulda ministri suust sellist jama juttu on alatu.Olen teinud samuti lapsena füüsilist tööd ja pikki tööpäevi. Pole mul häda midagi olen 60+. Minister võiks hoopis midagi targamat teha,näiteks ravim XARELTO soodustus võiks olla 90%,mitte 50% hinna vahe 33/7.Enne oli soodustus 90%. Narkomaanidele makstakse kõik kinni,kuid tava inimene kes maksnud üle 50aasta makse. neid ainult nööritakse.
Penskar 65+ 8. juuni 2017 01:30
Kasvatame ikka vatisees linnupoegi, 7-10a. peenarde rohimine kodus ja kooliaias, tasuks päris oma lohviga nahkne pall, õhk sisse ja seod nagu kinga kinni, rõõmu kui palju. 10-14a. hoburehaga suvel riisumine, kuldne aeg aga niipalju rublasi ikka ei kogunud, et punnvõrr osta aga pruugitud sain. Sai teist tuunitud ja lükatud, aga see kõik oli terviseks. Vaat selle hobuse ette rakendamisega oli proleem ei jõudnud rinnust kinni tõmmata. Praegu teen kahest muruniiduki mootorist ühte. Üks ostetud 1997a, teine 2009a. Ministrid vaja ikka peaga mõelda, töökasvatus algab KODUST
!!!!
Lumememm 7. juuni 2017 23:50
Moderaator leidis vist,
et mu kirjeldus suvisest töölkäimisest nõuka-ajal oli:
1) liiga õõvastav
2) liiga uskumatu
3) liiga häiriv
või mis sõnu nad siin ise tavaliselt kasutavad :)
Lumememm 7. juuni 2017 23:40
Räägin lihtsalt ühe loo.
Mina läksin tööle, kui olin 8-aastane.
Sovhoosi mullikakarja võeti suvel tööle lapsi paarikaupa, üks väiksem, teine suurem.
Mina olin see väiksem tol aastal.
Hommikuvalges ajasime mullikad aiast välja karjamaale ja õhtul tagasi aeda.
Ükskord hakkasid mullikad kiini jooksma, tormasid aiast läbi ei tea kuhu metsa...
Mina, pisikene, jooksin neil järel ja mul pole õrna aimugi, kuhu suurem poiss jäi.
Jooksin kaelani nõgestes, kuni jõudsin mingi vana osmikuni. Ronisin maja pööningule ja vaatasin kõrgemalt, kuspool lehmad on. Leidsin sealt mingi imeliku puidust värgi, mis lõnksus hingede küljes. Võtsin selle kaasa. Läksin sinnapoole, kus olin lehmi näinud, leidsin nad üles ja ajasin tagasi karjamaale. Rajad olid läbi nõgeste ja angervaksa näha, kuhu ajada.
Järgmisel hommikul ootasid mind mäe otsas need lehmad, kes olid siiski metsa jäänud...
Sain selle suve töö eest nii palju palka, et ostsin jalgratta.
See puidust vidin oli võivakk, nagu ema kodus seletas.
Hiljem töötasin kaalukojas. Kaalusin autode ja traktorite koormaid. Seal hakkas töö koidikul ja lõppes siis, kui pimedaks läks, seega kuskil hommikul kuuest õhtul 12-ni ehk siis 18 tundi.
Kui kaal kinni kiilus, pidi ronima mööda redelit alla auku (enne seda suure laudadest luugi ära nihutama) kus oli pime ja jube, ja kaalu lõnksutama, kuni see lahti läks.
Õhtupoolikul tõi agronoom või töödejuhataja "Villisega" sööki- suured leivakäärud praeliha ja sibularõngastega.
Kõik autojuhid, traktoristid ja brigadirid olid väga sõbralikud ja suhtlesid töölapsega nagu omasugusega. Praegu on nemad juba vanainimesed, aga kokku saades ajame ikka juttu :)
Tol suvel ostsin palga eest kassettmaki.
Kui keegi tuleks mulle praegu ütlema, et mu lapsepõlv oli muserdav ja piinarikas,
et mu inimõigusi rikuti,
ja ma oleks pidanud tollel ajal hoopis mängima või hängima,
siis ma läheksin väga vihaseks...
Sina olid kaalukojas, 8. juuni 2017 07:13
mina aga töökojas remondi abimees. Õppisin õigeid võtmeid leidma ja lukksepale kätte andma. Samas sain palju teada tehnika ja nende osade tähtsusest. Praegu, tagasi mõeldes, olin ma ju puhtalt jooksupoiss. Aga autojuhtide, traktoristidega juttu ajades, tundsin siis ennast nendega võrdselt. Sest nad kohtlesid mind, küll väikemeest, aga siiski kui omasugust nende hulgast. Töökoja treialgi andis vahest oma pinki proovida "täppistöö" tundmaõppimiseks. Oli tore aeg. Mitte üks raas ei kadetse tänapäeva nutiajastu lapsi. Nii palju oli põnevat elul pakkuda.
Lumememm 8. juuni 2017 23:21
Mõtlesin praegu, et see on ühest küljest nii imelik,
aga teisest küljest nii imeline,
kuidas üks ajastu inimesi ühendab :)
Linnast bussi pealt ema oodates istusime heinarõugu otsas ja kõdrisime hernekaunu. Bussipeatus oli rõugu otsast näha.
Või mööda tolmust teed koju minnes sõime "Õnneliku Lapsepõlve"
küpsiseid, 3 tükki oli pluusi taskusse pandud, et emale, isale ja vennale ka jaguks.
Keerasime alumiiniumtraadist jalgratta kodarate külge mingi krõngli, mis sõites häält tegi. Ja kui asfaldile pikali käisid ja põlv lihast paljas oli, ei julgenud emale öeldagi, et nii hooletu olid olnud.
Kui äikesepilv lähenes, oli selle ülesanne, kes parajasti kodus oli, heinad kähku kuhja panna.
Lemmikmäng oli autonumbrite üleskirjutamine. Sellest ajast tunnen kõiki vene autosid... Aga praegustest vaid BMWd ja vana Volvot, sest tal on kandilised otsad.
Alla 7. juuni 2017 21:26
Ahsoo. Kui tööandja rikub tööseadust, siis keelame tal töötajaid tööle võtta, nii või? Minu loogika ütleb, et siis tuleb ettevõtja sundida seadust täitma.
kahju, et 7. juuni 2017 19:42
kombeks on asjasse süvenemata kohe lahmima hakata, oss tegid suure vea.

aga 7. juuni 2017 19:11
sandid rahast ilma ja tööle,kas normaalne?
tilulilu vòi ninnunànnu vòi tegelik elu - selles on kùsimus 7. juuni 2017 18:23
Elades lapsena piisavalt jòukas sovhoosis, oli vòimalus teatid arvu tòòtatud tundide eest saada jàrgmise òppeaasta jooksul koolis tasuta toit. Nojah ega siis vabast ajast ja eriti pàrast nò praktikatunde keskkoolis ei olnud mingit vabatahtlikku soovi :) :), aga vòimalus oli ja kàsk anti. Tuli teha ja kòik, kel vàhegi vòimalik seda ka tegid. Teenisime taskuraha ja tasuta toit koolis o,i jàrgmisel òppeaastal kindlustatud. Tòò osas oli valikuvòimalusi - rohisid vàiksema raha eest vòi laadisid vòrdvààrselt tàiskasvanud tòòlistega kanu autole, mòlemas kàes 2 elus nokkijat vòi osalesid kanalas selle sònnikust puhastamistòòs. Palk oli suurepàrane. TÀNAPÀEVAL TASUB AINULT LÒUG LÒUNA POOLE VAHTIDA JA KÙLL VANEMAD MA,SAVAD, TÒÒTAVAD, TEENIVAD JA ELATAVAD! Elagu seadustega EV! :):):):)
7. juuni 2017 17:56
ma pole küll usuinimene,aga lähen panen kirikusse küünla põlema kui ükskord ometi neist sotsilollidest seal valitsuses lahti saaks!
vatt-laste kasvamine 7. juuni 2017 17:52
pole ei kuritegu ega õiguskorra räige ärakasutamine? Vabadus on tunnetatud paratamatus. Kas ongi aeg käes - täisealiseks saanu ei tea protsessidest ega nendevahelistest seostest midagi, sest digipesa ei suuda ilma mõtleva ajuta seoseid luua. Tarbida oskab, lausa peab, muidu ei kasva see ületarbimismajanduski; enda ümber korrastatud maailma luua mitte. Õpipoisist selliks, sellist meistriks - ei käi praegugi teistmoodi, aga pingutada ei viitsita, seega meistrite põud kasvab õpipoiste nappuse kasvades.
7. juuni 2017 17:25
Kallid vanemad, ärge lubage oma illi-kukukesi kuhugi tööle! Muretsege aga hulgaliselt vatti, nunnutage ja silitage! Töö on ju lollide jaoks! Tehke aga sugu ja paljunege: küll riik toidab!
8. juuni 2017 08:47
ja siis saate kindlad olla, et peate neid lapsi oma surmani ülal pidama, sest nad ei viitsigi enam tööd teha!
aga miljonäripojale , kellel raha tuleb seina seest on raske seda selgeks teha.
7. juuni 2017 17:24
ah et lehepoistega sõlmib ekspress töölepingute asemel hoopis ost-müügi lepinguid. huvitav, kas ekspress lehepoiste tasudelt üldse mingeid makse maksnud on?
samas, ega need lehepoisid ju ei saa mingid fied ka olla, nad on ju alaealised.
mnjaa. iga kirves leiab oma kivi.
Oehh!! 7. juuni 2017 17:21
Poisipõlves sai kõik suved karjas käidud, peenraid rohitud, heinal oldud ja kõiki vajalikke töid tehtud. Ei loetud tunde ega päevi. Kui oli vaja, siis tuli teha. Kooli katse aias oli igal õpilasel oma väike lapike, mida tuli ka hooldada. Vanemas koolieas sai suvel juba kolhoosis täiega tööd rabatud. Ei tunne, et oleksin millestki ilma jäänud või ennast "ära tapnud", hoopis lõbus oli ja uhke tunne pealekauba. Nüüd hoitakse lapsi nagu s..ta pilpa peal ja tööst eemal. Kasvavad äbarikeks ja digihaigeteks (muidugi mitte kõik). Aga lõhkuma ja laaberdama on enda teada küll kanged"mehed". Nn lastekaitseametnikud on ise vist kasvanud potilillekestena ja nende arusaamad elust ning lastekasvatusest on küll alla igasugust arvestust. Ainult lastele kõiksuguseid õigusi mõeldakse välja, aga kohustustest ei kuskil kuulda: muudkui üks nämmu-nämmu ees ja taga. Ärgake lastekaitsjad ja minge põllule tööd tegema!
assa 7. juuni 2017 17:19
kus külakurnajad ja orjapidajad inisevad...

kaua võib. 7. juuni 2017 17:09
Aeg oleks minister välja vahetada.
gee 7. juuni 2017 16:50
Kes see segane ikkagi kaebas? Ku lapsed nn hängivad ümber marketite ja marketites ning pistavad peotäite kaupa omale lahtistest kaalukastidest pähkleid ja rosinaid näost sisse, pole kellegi asi, las lapsed mängivad, aga kui tööd peaksid tegema, siis on see liig. Kuramus, tõesti tigedaks teeb, olin 12 aastat vana ja tahtsin käekella, kõplasin 14 tundi kuu aega sovhoosi kõplamaal peete ja saingi kella. Emal oli hea meel, et poiss ei hängi- tookord nimetati seda logelemiseks-, vaid töötab.
kunagine laps 7. juuni 2017 16:45
lapsena käisin sovhoosi põllul kõplamas, kui pikk vagu jäi tööpäeva lõpus pooleli, siis tegin nii kaua, kuni valmis sai ehk siis isegi peale täiskasvanute tööpäeva lõppu ja ei mäleta, et oleksin kurnatud ja väsinud olnud.
gee kunagine lapsele 7. juuni 2017 16:56
Sa ajasid täpselt sama juttu, mis mina, kuid jäin sust 5 min. maha, aga nii see oli, jõudu meile!
7. juuni 2017 17:06
Kust peaks Oleg Ossinovski poeg teadma. mis asi on põld või mis asi on töö?
eesti kodanik 7. juuni 2017 16:44
meie riigi eesotsas on kõrgharidusega aru lagedad tümikad.
Teeline 7. juuni 2017 22:51
Minu norusajal öeldi selliste kohta, et on end lolliks õppinud.
Madis 8. juuni 2017 07:40
Vene ajal öeldi, et Sakus ongi kahte sorti inimesi. Ühed on end õppinud lolliks ja teised joonud end lolliks.
Tänapäeval tahetaksegi aretada vist inimesi kellel sõrmed ühe jaku võrra pikemad, et nutiseadmeid saaksid näppida. Sotsid, kas töö on tõesti häbiasi?
No mida 7. juuni 2017 16:43
Vabandust, aga 7 aastastel on väga palju energiat ja tahet, miks nad peaks ainult 3 tunniseid tööpäevi tegema kui nad ise TAHAVAD rohkem teha? Misasja? Selliste kaebajate pärast, kes tühjast mingi skandaali teevad, selliste pärast ongi lastel raskem kuhugi tööle saada ja taskuraha teenida. Ikkaveereb kuskilt mingi murelik mammi välja kes ütleb, et 7 aastane suudab maksimaalselt 10 minutit tööd teha ulejaanud aja voib seitse tundi arvutis passida.
No midale 7. juuni 2017 17:18
Õige jutt, olin 7, jaksasin rohkem kui nüüd.
ei midagi uut... 7. juuni 2017 16:37
punasots OSS valetab JÄLLE...
ain 7. juuni 2017 16:27
eestit peaks ikka eestlane juhtima-mitte möni kommunist ja venelane vöi möni muu vööramaalane!!!!
no 7. juuni 2017 16:22
lühem tööpäev ei tasu ju eestis ära ja pealegi kas ülejäänud aja peaks laps lihtsalt kusagil linnapeal igavlema ja sihitult hängima?

Rein 7. juuni 2017 16:13
nii need siidikäed kasvavadki, tööharjumise kasvatamine on viimane asi millesse seltsimees Ossinovski peaks sekkuma, kõigepealt tuleks haigekassas korra majja lüia jne...
appii 7. juuni 2017 15:55
kui rumal sots, miks taevas ei mürista??
põliseestlane 7. juuni 2017 15:53
Seltsimees Ossinovski oli nii kehva tervisega,et ei sobinud iga Eesti Vabariigi meeskodaniku aukohust täitma.Samas ei talistanu kehv tervis kuldse bemariga 170- ga kihutamist.Ja nüüd on tervis nii hea,et saab lausa süstamaratoni läbimisega eputada