Eesti uudised

Jevgeni Ossinovski lehelapse 10-tunnisest tööpäevast: see on väga räige Eesti õiguskorra rikkumine (45)

Toimetas Marge Sillaots, 7. juuni 2017 15:36
Foto: Stanislav Moškov
Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski tuletab meelde, et seadus lubab kuni 12aastastele lastele maksimaalselt kolmetunnist tööpäev.

"Tõepoolest, 7-12aastaste laste puhul on nende tööle värbamisel konkreetsete tööde puhul ja konkreetsetes valdkondades mõned piirangud. Üks olulisemaid piiranguid on see, et nad tohivad töötada päevas kolm tundi. See on rahvusvaheline kohustus ja seadusandja on selle Eesti õigusruumi üle võtnud," rääkis Ossinovski riigikogu infotunnis.

Samal teemal

Rääkides Ekspress Grupile esitatud kaebusest sõnas minister, et menetlus alustati politsei, lapsevanemate ja kaaskodanike kaebuse pealt.

""Poisi sõnade järgi võttis ta hommikul lehemajast lehed, liikus ühistranspordiga Järvele ja alustas seal müüki kell 8. Selleks hetkeks, kui mina lõunale läksin, oli see laps tööd teinud seega viis ja pool tundi. Poiss selgitas, et teenib endale niimoodi taskuraha ja vanemad on sellest täiesti teadlikud. Töö lõpu kellaajaks ütles kell viis õhtul, sest peab jõudma lehemajja enne 17.30, sest siis pannakse see kinni". See tähendab seda, et selle noore inimese, seitsmeaastase lapse tööpäev oli sellel päeval 10 tundi," tsiteeris minister kaebuse sisu.

Tema sõnul oli kümnetunnine tööpäev kirjas ka ostumüügi lepingus, mille Ekspress Grupp sõlmis selle konkreetse lapsevanemaga, ehkki ostumüügilepingut sellisel juhul sõlmida ei tohi, tegemist on töölepingulise suhtega.

"See on väga räige Eestis kehtiva õiguskorra rikkumine, mida Ekspress Grupp on rakendanud, pannes seitsmeaastased lapsed tööle kümnetunniste tööpäevadega ilma töölepinguta. Sellest tulenevalt on Tööinspektsioon öelnud: sõbrad, need inimesed võivad seda tööd teha, kui tingimused on tagatud, lepime selles kokku, see küsimus on võimalik lahendada. Aga see tähendab loomulikult seda, et laste õigused peavad olema kaitstud. Siin ei ole mitte mingisugust muud kohustust, mingisugust muud võimalust. Riigil on kõrgendatud kohustus laste huvide kaitsel."

Samal teemal

22.05.2017
Tööinspektsioon lõpetas lehelaste väärteomenetluse
12.05.2017
Ossinovski: tuleb vältida Reformierakonna naasmist
07.05.2017
Kas lehepoisist enam ei saagi miljonäriks!?
06.05.2017
Jaak Madison lehelastest: surume riiklikult peale "lumehelbekeste" põlvkonna teket