Eesti uudised

Rahandusministeerium soovib piima- ja jogurtijoogid suhkrumaksust vabastada (8)

Toimetas Maria Rozbaum, 7. juuni 2017 12:02
Foto: ALDO LUUD
Rahandusministeerium esitas esmaspäeval riigikogu rahanduskomisjonile ettepanekud magustatud joogi maksu seaduse eelnõu muutmiseks, et magustatud ja maitsestatud piima- ning jogurtijoogid saaksid maksuvabastuse. 

Ministeerium soovib täpsustada ning täiendada eelnõus magustatud joogi mõistet ning lisada magustatud joogi termini alla ka piima ja hapendatud piima baasil valmistatud joogid, sh ka taimsed piimad, mis sisaldavad suhkrut või magusainet. Samaaegselt soovib ministeerium kehtestada magustatud piimatoodetele erand ja jätta need suhkrumaksu alt välja. Erandi kehtimise jaoks on ministeeriumi hinnangul vaja riigiabi luba Euroopa Komisjonilt.

Vastupidine lahendus ehk seaduses välistamine ja riigiabi mainimata jätmine oleks ülemäära riskantne. Kui Euroopa Komisjon ei ole riigiabi andmisega nõus, siis kohustutaks sisse nõudma vahepeal tasumata jäänud maks koos intressidega. See võib mõjuda Eesti tööstustele laastavalt. Lisaks võib komisjon määrata ka riigile trahvi.

Piima ja hapendatud piima baasil valmistatud jooke vabastavad või kavatsevad vabastada maksust ka paljud teised riigid, kus kohaldatakse magustatud jookide maksu.

Eelnõusse esitatud ettepanekuid arutatakse riigikogu rahanduskomisjonis homme.

Samal teemal

14.06.2017
Toiduliit: toodete maksustamine ei aita pidurdada ülekaalulisust
10.06.2017
Rahanduskomisjon arutab magusamaksu lahtiseid otsi esmaspäeval

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee