Maailm

Pennsylvanias mõisteti süüdi kuut õde vägistanud Lee Kaplan (5)

Toimetas Piret Kütt, 7. juuni 2017 13:31
Lee Kaplan Foto: AP / Scanpix
Pennsylvania kohus mõistis eile süüdi mehe, kes oli aastate jooksul vägistanud kuut õde.

Lee Kaplan

Samal teemal

52aastane sektiliider Lee Kaplan oli tüdrukud saanud kingituseks amišiperelt, vahendab Daily Mail. "Me tahtsime teda tänada. Temata oleksime oma talust ilma jäänud," ütlesid Daniel ja Savilla Stoltzfusi politseile aasta tagasi, väites, et Kaplan aitas neid välja rahalisest kitsikusest.

Hetkel ootavad Stoltzfusid kohtuotsust, süüdistatuna laste ohtu seadmises.

Tüdrukud, keda Kaplan vägistanud oli, olid vanusevahemikus 8-18 eluaastat. Vanim neist oli Kaplanile sünnitanud ka kaks last, neist esimese kõigest 14aastasena.

Pärast kurjategija vahistamist 2016. aastal viidi kõik ohvrid esimest korda arsti juurde. Kohaliku lastekaitseametniku Stacy Roachi sõnul diagnoositi kolmel tüdrukul puukborrelioos, mitmel tuli eemaldada aga ravimatuid hambaid. "Neile tuli ka näidata videot, kuidas pesta pikki juukseid," sõnas Roach.

Lee Kaplan Foto: AP / Scanpix

Kaplan mõisteti süüdi 17 kuriteoepisoodis - vägistamises, laste seksuaalses ahistamises ja muudes väärtegudes. Ta oli üritanud lapsi uskuma panna, et nood on tema naised ning tema Jumala saadetud prohvet. 

Mis Kaplanile karistuseks määratakse, pole veel teada, kuna kohtunik Jeffery Finley määras selle avalikustamise hilisemaks. Kuid suure tõenäosusega ootab lapsepilastajat eluaegne vanglakaristus

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee