Maailm

Natsi-Saksamaa koonduslaagrites tegutsesid bordellid

Toimetas Aadu Hiietamm, 7. juuni 2017 04:00

49 KOMMENTAARI

k
kurb/ 8. juuni 2017 18:17
et kõik seksinud mehed sõja lõpuni ei elanud!
a
ahhaa imestab/ 8. juuni 2017 15:59
No kuidas küll näljastel ja ärapiinatud olokaustiku ohvritel seesamune tõusis?
P
!!!/ 7. juuni 2017 20:42
Paberite järgi pidi Saksa koonduslaagri vang saama päevas toiduga veidi alla 2000 kilokalori. Mitte palju, kuid mõõdukad tööd tehes elaks siiski ära. Igatahes märksa rohkem, kui Venemaal GULAG-i Belomorkanali ehitusel või 1941-42 talvel eesti poistele Siberi metsades tööpataljonides päevas anti. Rohkem, kui 1941.a. toidukaardi järgi moskvalastele normitoiduaineid anti. Aga Leningradi blokaadi normitoitu ei annaks sellega võrreldagi. Raske töö tegijad said kardiga 400 gr. leiba päevas, kergel tööl 200 grammi. Aga 1941.a. talvel, raskeima nälja perioodil vähendati Leningradi parteiline juhtkond seda veelgi, 250 grammile ning 125 grammile leivale ööpäevas.
Berliini arvates said koonduslaagri vangid toitu piisavalt. Aga nad ei teadnud massilisest varastamisest. Võtsid toiduainete tarnijad, laagri juhtkond, valvurid ja ametnikud j.n,e. Ning mitte ainult endale vaid ka pakkide saatmiseks koju oma peredele või armukstele, kus anti sõja tõttu normeeritult toiduained. Ja muidugi ei krabanud see seltskond mitte kartuleid ja kapsaid vaid ikka liha, vorsti, rasva, toiduõli, juustu j.n.e. Ikka parimat.
Mis neist järgi jäi, selle panid pihta laagriaristokraatia tegelased: laagrivanem, blokiülemad, capod, kokad, laomehed, kirjutajad j.n.e. Ning see mis reavangideni jõudis, oli vaid väike osa sellest ,mis oli paberite järgi ette nähtud. Liha ja ravained ei jõudnud sinna kunagi. Laagriaristokraatia rõhitses liigsöömisest. lihtvangid kukkusid aga näljast kokku.
p
Paul/ 7. juuni 2017 20:53
Leningradis tekkis vahepeal veel selline absurdne olukord, et vanglates istuvad inimesed said paremini süüa kui vabad. Väljas nimelt vähendati leivanormi pidevalt, aga mitte keegi vanglasüsteemi ohvitseridest ei söandanud iitsatada, et võiks vangidele määratud toiduainete koguseid samuti vähendada. Need olid kõrgemalt poolt paika pandud ja vihje sellele, et need ei ole õiged, oleks tähendanud vastandumist kommunistlikule parteile.
t
toidunorm/ 8. juuni 2017 08:21
Ei olnud selles osas ka Venemaal olukord parem, ennem veel hullem, sest toiduahela lõpp varastas kaaslaste tagant ehk kõige julmemalt. Ühte-teist on kirjutatanud tööpati läbikäinud, mõndagi olen lugenud koonduslaagrite toiduvarguste ahelast ja olen ka vestelenud vangist majandusmehega, ausalt öeldes oleks tahtnud sellele presidendilt ordeni saanud vanamehele korraliku keretäie anda.
M
!!!/ 8. juuni 2017 10:07
Mõne aja eest lugesin, et 1941 a, talve hakul, kui Moskva oli hobuseraua kujuliseinde rindejoonega pooleldi ümber haaratud, vähendati sealgi töölise talongi-leivanormi 400 grammile päevas.
Samas lugesin ühest teisest raamatust kellegi USA kindrali meenutustest. Kes oli 1941 hilissügisel või talve hakul saadetud valitsusdelegatsiooni koosseisus Moskvasse lendliisi ja sõjalise abi üle läbirääkimisi pidama. Tema meenutas helimusega õhtusööki Stalini Kuntsevo suvilas, kuhu ta kutse oli saanud. Seal pakuti nendele ülimalt rikkalikku 18 käigulist einet. Lisaks külmadele ja kuumadele roogadele olid laual vaagnad viinarajade, tsitruseliste ja ei tea milliste marjade ning puuviljadega. Ning kõikvõimalikke veine, konjakeid j.n.e.. Seda ajal, kui Moskva linnas pikki ülitööpäevi tegev ning puhkepäevdeta relvi tootev tööline sai päevanormiks vaid 400 grammi musta leiba!
n
7. juuni 2017 17:41
näedsa kui arenenud kohad need koonduslaagrid olid,vangid said isegi seksida,muidu aga räägitakse vaid:gaasikambrid,gaasikambrid...
r
Room/ 7. juuni 2017 15:33
Minu kadunud ema, kes oli Saksa okupatsiooni ajal 17, rääkis, et sakslased kutsusid eesti tüdrukuid üles sõitma Saksamaale, et aidata meesteta talumajapidamistes töötavaid perenaisi. Kõik soovijad pidid läbima arstliku kontrolli. Ema peeti mittesobivaks. Hiljem tekkisid jutud, et tegelikult viidi tüdrukud saksa bordellidesse. Tagasi ei tulnud ükski ema tuttav. Nad isegi ei kirjutanud mitte. Hiljem ema arvas, et arst lihtsalt halastas tema kui süütu tüdruku peale.
l
7. juuni 2017 18:10
linnalegend,ma usun.pole iialgi sellisest asjast kuulnud ega lugenud.su ema kandideeris vist vabatahtlikult pordumajja,aga ei võetud miskipärast ja kättemaksuks lasi kõlaka liikvele?!
p
Paul/ 7. juuni 2017 18:25
Tegemist oli riigitööteenistusega, kuhu värvati nii poisse kui tüdrukuid. Töötati nii sõja-kui tsiviiltehastes ja põllumajanduses näiteks. Paljud neist elasid sõja kenasti üle ja on avaldanud mälestusi, vt nt raamat "Labida ja relvaga". Pordumaja-jutt on linnalegend.
https://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?25510
r
Room/ 7. juuni 2017 18:41
Saad sa ise ka aru, et räägid endale vastu. Pool lauset eitad olnut, teises räägid sinna kandideerimisest. Üldiselt tahaks su nägu näha. Kes on see inimene, kes nii lõdvalt solvab teise inimese siit ilmast lahkunud ema. Häbi!
h
7. juuni 2017 19:38
hoia järgmine kord oma pudrumulk söömise jaoks,mitte väljamõeldiste levitamise tarbeks,siis pole vaja ka solvuda.
r
Room/ 8. juuni 2017 10:08
Sinu sõnakasutus ütleb sinu kohta nii mõndagi. Sinusuguste hulgas mul sõpru ei ole ja üldiselt on mul sinust kahju...
w
Wana Juut/ 7. juuni 2017 12:45
Puha vale!!! Kõik aeti rongipealt gaasikambrisse ja pärast tehti meist seepi ja nahast lambikatteid. Tegelik number ei ole 6 miljonit vaid 16 miljonit mis tapeti. Kui keegi julgeb selles kahelda läheb vangi!
M
!/ 7. juuni 2017 17:14
Mitte kõik. Sõja lõppedes oli Saksamaa põlisterritooriumil kõige jälitamiste ja vahistamiste kiuste üle 12 tuhande juudi ikka veel alles. Neid, kel oli mõjukaid eeskostjaid. Näiteks Kruppi kontserni konstrueerimisbüroos töötas vähemasti üks juudi insener, Ilmselt oli neid spetsialiste seal rohkemgi. Ka riiklikus lennundusministeeriumis hoidis Herman Göring ühte oobersti auastmes juudi spetsialisti tööl. Protesteeriiva Himmleri kiuste! Ja ka Gestaapo endaski oli juute palgal. Mitte küll ohvitseridena vaid palgaliste agentide ning provokaatoritena.
w
wermacht/ 8. juuni 2017 08:30
Eestlased ei sobinud Wermachti ridadesse aga seal teeninud juute vaevalt likvideeriti. Teemast veel, ainult need eestlased, kes suutsid tõestada oma aaria päritolu pääsesid Wermachti ridadesse.
e
eks ta midagi räägib.../ 7. juuni 2017 11:33
Nõukogude Liidu ajal oli koonduslaagrites käimine nagu õudne meelelahutus. Lapsepõlvest meenub mulle kogu aeg seal neis viibimine ja täie rauaga samasugustes tingimustes ööbimine, toitlustus ja töötegemine. Kaunases pidin nädal aega alasti, kõval asemel nädal aega ööbima, ja kui kõht oli nii tühi, et raske oli tõusta ja ma keeldusin tööle minemast, siis pandi pimedasse ruumi trepi alla kinni, laest tilkus vett aga mul oli janu. Seda vett ei olnud võimalik leida, vaid see oli piinamiseks tehtud.
Saksamaal aeti mind koos täiskasvanutega gaasikambrisse - dussi sarnasest torust tuli suitsu, täiskasvanud kukkusid mulle peale. Öö pidin veetma kohvris koiku all. Õppisin karjääris kive veeretama, raudkett oli ümber jalgade. See tuli mulle hiljem kaevandustes töötades kasuks, kuigi olen naine - sain tööoskuse ja võime füüsiliselt hästi vastu pidada, ka näljas. On täiesti arusaadav, miks inimesed bordellitööd eelistasid - kui puudub rahulolu elust, siis on elu raske taluda.
j
jaa/ 7. juuni 2017 11:13
Mis on GULAG-vangilaagritel vastu pakkuda? Vastan vastan ise: täid, külm ja nälg.

r
Rahvusvaheline Punane Rist käis pidevalt neid asutusi kontrollimas./ 7. juuni 2017 11:05
m
meenutus/ 7. juuni 2017 10:56
Natsi-Saksamaal saadeti ka hulkurluse eest koonduslaagrisse. Venemaal ei ole eluaseme puudumine 1991.a-st enam karistatav ning eelmisel aastal loendati riigis kuni 4,5 miljonit kodutut. Nii et koonduslaagritesse võisid sattuda ka sakslastest kodanikud, mitte ainult juudid.
o
Oh õudust!/ 7. juuni 2017 10:28
Osades hirmsates natsistlikes laagrites olid koguni basseinid kus vangid ujuda said!
i
irw/ 7. juuni 2017 09:37
Ma vaatan et natsid on viimasel ajal ikka väga populaarseks muutunud. Telekas näidatakse ka pea igal õhtul filme Hitlerist ja natside saavutustest.
k
karla/ 7. juuni 2017 09:44
Neid natse läheb meil varsti vaja ja kuidas veel.
j
Järelikult/ 7. juuni 2017 10:11
oli natsilaagris parem istuda kui Stalini laagris.
n
NL-s/ 7. juuni 2017 11:39
polnud mingit seksi ning inimesed said rahulikult kommunismi ehitada.
s
7. juuni 2017 10:50
see tähendab,et valmistatakse vaikselt ette aadu uut tulekut.
j
7. juuni 2017 12:51
juba on kohal ja ootab ...
b
bordell / 7. juuni 2017 09:34
pole saladus,kuid krematoorium ja gaasikamber küll??...
huvitav mille eest need surmamõistetud prostituutidele maksid.
b
Bordell/ 7. juuni 2017 09:42
Ei tea mida see juudist prostituut oleks pidanud selle rahaga tegema. Seal ei olnud valuuta raha. Vaid juut maksis sakslastele prostituudi külastamise eest näiteks koputamisega. Ta kandis ette infot mida sakslased nõudsid.
p
Paul/ 7. juuni 2017 10:25
Neile maksti palka töötamise eest. Tõsi, mitte ametlikus rahas, vaid spetsiaalsetes tšekkides ehk nn laagrirahas, millega sai sooritada oste laagripoest ja maksta teenuste eest, nagu seesama prostituudi külastuski. Laagrites tegutsesid juuksurid, rätsepad ja kingsepad, kes teenindasid nii valvureid kui kaasvange.
Muide, Stutthofi kontsentratsiooniilaagris näiteks ostsid ja jõid vangid iga päev ainult pudelivett. Millal selline komme meile jõudis?:)
k
koputas / 7. juuni 2017 13:27
omale seksi?....mis infot sa tahad surmamõistetult,kelle väärtus oli null...
ise ka usud oma infot?
k
Kas tõesti uudis ?/ 7. juuni 2017 07:58
Kiltrite, kubjaste ja aidameeste ,lojaalsuse tõstmiseks kasutati kõiki olemasolevaid meetmeid. Neid naisi kes seda teenust pakkusid , ei saa aga kuidagi moodi nimetada halva nimega. See oli üks vähestest võimalustest ellu jääda.
n
niion/ 7. juuni 2017 09:06
ellu jäid vaid lojaalsed käsutäitjad ja laagrit töös hoidev teenindav personal.
j
jäle/ 7. juuni 2017 07:57
p
prostid/ 7. juuni 2017 07:53
poliitikud ja prussakad saavad igas olukorras hakkama,ning elavad üle ka maailmalõpud...

h
7. juuni 2017 07:52
v
Vanasõna/ 7. juuni 2017 07:42
Tühi kott ei seisa püsti!
Memuaarkirjanduse järgi moodustasid armukeste seisuse need,kel kõht täis: Laagrivanem, blokivanemad, kirjutajad, kokad ja kokaabid, toidujagajad, tööbrigaadide capod, laagrikaupluse müüjad, ladude töötajad, haigla töötajad ja mõned edukad vargad, kes oskasid midagi kusagilt pihta panna. Kellel oli kõht täis.
a
Allikaks tõenäoliselt/ 7. juuni 2017 08:40
"Jumalate mets" mis on väegadi hää raamat, sest erinevalt igasugu olokaustihalast, on Sruoga valinud oma relvaks lõikava iroonia.
k
kolla/ 7. juuni 2017 09:03
Tõesti lahe raamat.Vanasti oli üks dok. alusel pisut propaganda hõnguline raamat SS tegutseb.Seal anti ka läbi lillede mõista,et midagi sihukest toimus.
v
vastus/ 7. juuni 2017 07:04
meesvange käiski naisi panemas ainult 1 protsent,neil polnud ka leivaga probleeme
k
küsimus propagandistidele/ 7. juuni 2017 06:54
meile on 70 aastat näidatud koonduslaagrites skeletisarnaseid inimesi,kuidas need veel sexida jäksasid ja veel pikalt.keegi on meile valetanud.
s
sellepärast/ 7. juuni 2017 07:09
r
Rumalale/ 7. juuni 2017 07:57
kas see 1 %, kes käisid vangide seast ,on siis paksud?
j
7. juuni 2017 12:54
v
7. juuni 2017 06:33
VOT KUI SUUR TEADE. SEDA ON AMMU TEADA. JÄLE SUUR UUDIS.
n
7. juuni 2017 12:57
nõuka ajal ei räägitud, ka sellest kui Aadu oleks võitnud siis alates 1962 aastast poleks eestimaal keegi enam eesti keelt rääkinud,ilmselt oleks selle juba kõik unustanud ja rääkinud kultuurkeelt .
n
niion/ 7. juuni 2017 13:57
ja praegused kommunistid töötaksid bordellis.
k
Kalle (56)/ 8. juuni 2017 11:00
Oleks ja oleks... Ära tüütab see oleks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee