Eesti uudised

ELATISVÕLGNIKE ELU LÄHEB KIBEDAMAKS: jätad lastele maksmata, võetakse auto käest ja reisima ei pääse! (349)

Marvel Riik, 6. juuni 2017 04:00
VÕTMED KOHTUTÄITURILE: Eelnõu järgi tekib liiklusregistrisse uus keelumärgi liik ja politsei hakkab jooksvalt kontrollima, kas autol on keelumärk. Kui selline märk on, siis on politseil õigus sõiduk valdajalt ära võtta ja täiturile anda.Foto: Jörgen Norkroos

Justiitsministeeriumis on kooskõlastamisel eelnõu, mille järgi hakatakse lapse elatise sissenõudmiseks kasutama senisest jõulisemaid meetmeid. Praegu ületab võlgade suurus 52 miljonit eurot. Et see hiigelsumma väheneks, püütakse edaspidi piirata võlgnike reisimisvõimalusi ning politsei võib nende sõidukid arestida. "See asi on läinud üle võlli," arvab aga Eesti üks suuremaid võlgnikke.

Valitsus on juba võtnud kasutusele jõulisemad meetodid, et maksmisest kõrvalehoidjatelt laste elatisraha kätte nõuda. Viimati otsustati mullu märtsis, et sissenõudmise tõhustamiseks tuleb peatada võlgnike autojuhi- ja relvaload, ettevõtluse alustamise toetuse andmine jms. 

Justiitsministeerium arvab, et näiteks juhilubade peatamine on olnud mõjus viis raha kättesaamiseks. Kuid sellest ei piisa. Ministeerium leiab nüüd, et lastele elatise sissenõudmiseks on vaja veelgi jõulisemaid meetmeid ja saatis kooskõlastusringile eelnõu, mille järgi plaanitakse kehtetuks tunnistada näiteks võlgniku reisidokumendid. Lisaks luuakse liiklusregistrisse uus keelumärke liik, mille järgi politsei hakkab jooksvalt kontrollima, kas kinni peetud või mööda sõitev sõiduk on kohtutäituri poolt keelumärgistatud. Kui politsei tuvastab sellise sõiduki, siis on korravalvureil õigus sõiduk valdajalt ära võtta ja täiturile üle anda. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

02.07.2018
Loe, milliseid survestusvõtteid hakkab riik elatisvõlgnike peal kasutama
16.02.2018
Justiitsminister tegi ettepaneku muuta alimentide maksmise süsteem paindlikumaks
23.08.2017
FOTOD | Kohtutäitur leidis 15 aastat peidus olnud üürivõlglase kodust terve varanduse
09.03.2017
Riik maksab lastele elatisabi nüüd ka täitemenetluse ajal

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee