Maailm

ÕL LONDONIS | GALERII: Kaks päeva pärast terrorirünnakut: psühholoogideks kehastunud politseinikud turgutavad end Red Bulliga (2)

Kaarel Täll, Cardiff-London-Tallinn, 5. juuni 2017 18:30
Esmaspäev Londoni sillal.Foto: Kaarel Täll
Esmaspäev Londoni sillal. Inimesed toovad lilli, kümned raadio- ja telereporterid püüavad maailmale teada anda, mis laupäeval ikkagi juhtus. Täpselt siin rammis Renault’ kaubik inimesi, veidi eemal toimusid kümned pussitamised. Terrorirünnakus suri seitse süütut inimest, vigastada sai kümneid.

Teed on endiselt blokeeritud ja kaubiku poolt kummuli sõidetud valgusfoori pole veel ära parandatud. Inimesi ei lasta Borough Marketile ligi, kuid taamal näeb askeldavaid politseinikke ja uurijaid, keda omakorda valvab hulk politseinikke. Ilmselt on tegemist Londoni praeguse hetke kõige turvalisema paigaga.

Esmaspäev Londoni sillal.Foto: Kaarel Täll

Korravalvurite jaoks on kohale toodud kastide kaupa Red Bulli energiajooki. "See hoiab meid paremini töös," tunnistab üks nooremapoolne mundris mees. "Mina olen siin juba nädal aega valves olnud, sest pärast Manchesteri rünnakut tugevdati valvet ka Londonis. Öösel jääb magamiseks vähe aega ja energiajook kulub tõesti ära."

Kui palju Londoni silla ümbruses üldse igapäevaselt politseinikke liigub? "Tavaliselt on meid päeva jooksul siin kandis sadu. Aga näiteks täna? Raske täpset numbrit öelda, kuid tunduvalt rohkem," tunnistab veidi vanem politseihärra.

Esmaspäev Londoni sillal.Foto: Kaarel Täll

Mundris naine lisab kõrvalt, et töögraafik on tõesti viimasel ajal tihe: "Samas saame kindlasti hakkama ja püüame inimestele abiks olla."

Sagivate telereporterite ja politseinikke vahel liigub ka leinajaid ning niisama uudistajaid. Lilli asetatakse sinna, kuhu juhtub, sest tegelikule tragöödiapaigale ligi ei pääse.

Esmaspäev Londoni sillal.Foto: Kaarel Täll

Paljud pöörduvad värske info saamiseks just politseinike poole. Korravalvurid on omamoodi infotöötajad ja psühholoogid, kes sõbralikul toonil inimesi rahustavad. Leinajatele patsutatakse õlale, turistidele selgitatakse, kuidas ohutult sihtkohta jõuda.

Üle Londoni silla ja Thamesi jõe kõndides muutub linnapilt aga taas igapäevaseks. Telefon kõrva ääres või nina ees tormavad pintsakutes ja kleitides tööinimesed igaüks omas suunas. Normaalne maailm liigub ikka vanaviisi edasi, kuid tume paralleeluniversum on pidevalt meie kõrval, kõigest teisel pool jõge. Kas jäädavalt?

Esmaspäev Londoni sillal.Foto: Kaarel Täll

Samal teemal

07.06.2017
EKSPERDID: terrorismioht püsib Euroopas veel aastakümneid
06.06.2017
ÕL LONDONIS | VIDEO + GALERII | Muslimite miiting Londoni sillal: islam pooldab rahu, terroristidel pole meie usuga mingit seost
06.06.2017
Corbyn nõuab May tagasiastumist
06.06.2017
Shard avas pärast rünnakut taas uksed

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee