Teed on endiselt blokeeritud ja kaubiku poolt kummuli sõidetud valgusfoori pole veel ära parandatud. Inimesi ei lasta Borough Marketile ligi, kuid taamal näeb askeldavaid politseinikke ja uurijaid, keda omakorda valvab hulk politseinikke. Ilmselt on tegemist Londoni praeguse hetke kõige turvalisema paigaga.
Korravalvurite jaoks on kohale toodud kastide kaupa Red Bulli energiajooki. "See hoiab meid paremini töös," tunnistab üks nooremapoolne mundris mees. "Mina olen siin juba nädal aega valves olnud, sest pärast Manchesteri rünnakut tugevdati valvet ka Londonis. Öösel jääb magamiseks vähe aega ja energiajook kulub tõesti ära."
Kui palju Londoni silla ümbruses üldse igapäevaselt politseinikke liigub? "Tavaliselt on meid päeva jooksul siin kandis sadu. Aga näiteks täna? Raske täpset numbrit öelda, kuid tunduvalt rohkem," tunnistab veidi vanem politseihärra.
Mundris naine lisab kõrvalt, et töögraafik on tõesti viimasel ajal tihe: "Samas saame kindlasti hakkama ja püüame inimestele abiks olla."
Sagivate telereporterite ja politseinikke vahel liigub ka leinajaid ning niisama uudistajaid. Lilli asetatakse sinna, kuhu juhtub, sest tegelikule tragöödiapaigale ligi ei pääse.
Paljud pöörduvad värske info saamiseks just politseinike poole. Korravalvurid on omamoodi infotöötajad ja psühholoogid, kes sõbralikul toonil inimesi rahustavad. Leinajatele patsutatakse õlale, turistidele selgitatakse, kuidas ohutult sihtkohta jõuda.
Üle Londoni silla ja Thamesi jõe kõndides muutub linnapilt aga taas igapäevaseks. Telefon kõrva ääres või nina ees tormavad pintsakutes ja kleitides tööinimesed igaüks omas suunas. Normaalne maailm liigub ikka vanaviisi edasi, kuid tume paralleeluniversum on pidevalt meie kõrval, kõigest teisel pool jõge. Kas jäädavalt?
2 KOMMENTAARI