Eesti uudised

ERM ja uued hotellid ennustavad Tartule head turismiaastat 

Asso Ladva, 5. juuni 2017 16:42
ERMi uus maja meelitab Tartusse enneolematult palju rahvast. Foto: Aldo Luud
Eesti Rahva Muuseumi uus maja ning südalinnas Kvartali keskuses avatud V-Spa lõid Tartu linna külastatavuse ennustused pea peale, ütleb Tartu linna turundusjuht Helen Kalberg, kelle sõnul näitasid juba aasta esimese kolme kuu andmed turistide arvu tubli kasvu.

„Selle aasta esimese kolme kuuga külastas Tartut 17 000 inimest rohkem kui mullu sama ajaga,“ sõnab Kalberg. „Nende seas on ka välisturistid, keda oli kolme kuuga kolm tuhat rohkem.“

„Turundusstrateegia sai koostatud enne ERMi ja V-Spa avamist ning praeguse statistika järgi tuleb planeeritud turistide arv täis palju varem kui 2025. aastal,“ tunnistab Kalberg. 12. maiks oli ERMi uut maja külastanud juba kakssada tuhat inimest, V-Spas on nädalavahetuseti viimse kohani täis broneeritud.

„Külastatavus on veidi parem kui eelmistel aastatel, kuigi hotelle on Tartusse mitu tükki juurde tulnud,“ ütleb hotelli Dorpat juht Pille Uiga. „ERM avaldab kindlasti mõju ja Tartu linn on kõvasti tööd teinud, et külastajaid oleks rohkem.“

„Talvel ja varakevadel on ööbijad peamiselt Eestist,“ räägib Uiga. „Käiakse ERMis, Ahhaas, Auras, Vanemuises, Tartus on palju üritusi ja kohti, kus käia.“ Uiga sõnul on peatus maikuus Dorpati hotellis palju soomlasi, lõunanaabrid lätlased on harvemad külalised.

„Meie firma andmed näitavad, et turiste nii kodu- kui ka välismaalt on tänavu rohkem,“ ütles reisibüroo E-turist juhataja Kalle Hansen ja lisab, et eeldused Tartu turismi kasvuks on olemas.

„Mitu hotelli on juurde tulnud, tänavu avati V-Spa ja Sofia, mullu lisandus südalinna Lydia,“ loetleb Hansen. Uue Tartu magnetina nimetab ta samuti ERMi, mis eeskätt peaks elavdama siseturismi, kuid Ahhaa vahetuvad näitused paeluvad jätkuvalt ka välismaalasi, esmalt lähinaabreid lätlasi.

„Meid külastab aastas rohkem kui välismaalasi kui on Tartus elanikke,“ viitab Ahhaa keskuse turundus- ja kommunikatsioonijuht Mathis Bogens sajale tuhandele välismaalt pärit keskuse külastajale. Riikidest keskendub Ahhaa peaasjalikult Lätile ja Leedule. „Maikuu oli välisturistide poolest edukas, umbes pooled külastajad olid välisturistid. Suvekuudel võib välismaalaste hulk külastajate seas ületada isegi 60 protsendi piiri, aasta lõikes jääb see kuskile 40 protsendi juurde.“

„Meie näitused on kõik läbivalt neljas keeles: eesti, inglise, vene ja läti,“ ütleb Bogens. „Alles täna tuli teha silt, et üks eksponaat on suletud ja seegi tuli valmistada neljas keeles.“

Turundustööd teeb Ahhaa mitte ainult kodulinna ja kodumaal, juba mitu aastat on Ahhaa käinud oma eksponaatidega nii Lätis kui ka Leedus mitmenädalasel ringreisil, ikka selleks, et sealsed inimesed tuleksid Tartusse.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee