Maailm

Tulistamine USA-s: Orlando linnas tappis mees viis endist kolleegi (10)

Toimetas Greete Kõrvits, 5. juuni 2017 16:47
Politseinik pühib kuriteopaigas pisaraid.Foto: AFP / Scanpix
Florida osariigi politsei uurib Orlando linnas toimunud tulistamist, vahendab CNN. 45-aastane John Robert Neumann Jr tappis viis inimest ja seejärel iseenda. Tegemist polnud terrorirünnakuga.

Tulistamine toimus kohaliku aja järgi kell 8 hommikul Orlando äärelinna tööstuspiirkonnas, kus on palju ärisid, laohooneid ja töökodasid. Tulistamine toimus ühes ärihoones. Kohapeal hukkus viis inimest: tulistaja, kolm meest ja üks naine. Üks mees suri haiglas. Tulistaja ja ohvrid tundsid üksteist, mõrvar oli ohvride endine kolleeg. Tööstushoone ümbruses käisid politseinikud pommikoertega, kuid midagi ohtlikku ei leitud.

Šerif Jerry L. Demings Orange County politseijaoskonnast kinnitas kohaliku aja järgi kell 11 toimunud pressikonverentsil, et tegu ei olnud terroriaktiga. Ettevõte Fiamma Inc., mille kontoris tulistamine toimus, valmistab haagiselamute mööblit ja varikatuseid.

Kahtlusalune, 45-aastane John Robert Neumann Jr, suri sündmuskohal enesetapu tagajärjel. Ta oli relvastatud poolautomaatse käsirelva ja noaga. Nuga ta ei kasutanud, kõik ohvrid surid kuulihaavadesse. Seitse kontoris viibinud töötajat pääsesid elusalt. Neumann on ettevõtte endine töötaja, kes vallandati selle aasta aprillis. Kuriteos on põhjust kahtlustada kättemaksuakti, väidab šerif Demings. Neumanni vanim ohver oli 65-aastane, noorimad 30ndates. Enamik ohvreid hukati lasuga pähe.

John Robert Neumann, Jr elas üksi, teadaolevalt pole tal Floridas perekonda. Ta on veteran, kes läks sõjaväest erru 1999. aastal. Fiammas olevat ta töötanud mitu aastat, seega pidi mees oma ohvreid tundma. Ühel eluga pääsenud naisterahval käskis ta hoonest põgeneda.

Aasta tagasi hukkusid Orlando Pulse ööklubi tulistamises 49 inimest.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee