Maailm

KANGELANE: rumeenlasest pagar virutas London Bridge'i terroristile kastiga pähe (22)

Toimetas Greete Kõrvits, 5. juuni 2017 16:10
Foto: AFP / Scanpix
Laupäevaõhtuse terrorirünnaku järel ruttasid kannatanutele ja hirmunud linlastele appi mitu vaprat londonlast. Üks mees, kes sai oma vapruse eest eriti tähelepanu, oli rumeenlasest pagar, kes peitis oma ärisse paarkümmend inimest ja virutas ühele terroristile raske kaubakastiga mööda pead.

Florin Morariu on paljude silmis kangelane, kirjutab Telegraph. Rumeeniast pärit immigrant töötab pagariäris Bread Ahead. Laupäeva õhtul vaatas ta kolleegidega poe aknast välja ja nägi hirmunud inimesi jooksmas, minestamas ja komistamas. Töötajad läksid tänavale, et paremini näha, mis toimub. Kui Florin nägi kahte inimest, kes põgenejaid pussitasid, jäi ta soolasambana seisma ega teadnud, mida teha.

Samal teemal

"Seal oli [politsei]auto ja megafonist kõlas: "Minge, minge" ja nad [politsei] viskasid granaadi ja siis ma jooksin," kirjeldas Florin segadust. Mees võttis julguse kokku, tormas edasi ja lõi ühte ründajat kaubakastiga vastu pead.

Seejärel juhatas Florin kakskümmend hirmunud inimest pagariärisse ning sulges uksed ja aknad. Pärast seda jooksis mees uuesti välja ja filmis toimuvat. "Issand jumal, siin on terrorirünnak toimunud," võis tema peamiselt rumeeniakeelselt lindistuselt kuulda. Mees pakkus abi vigastatud inimest toetavale politseinikule. Samuti võis kuulda, kuidas mees küsib relva, et vigastatuid kaitsta.

Rumeenia pagarit, kes ründas terroristi, aitas paanikas inimesi ning julges pärast seda veel võitlust jätkata, kiidab kogu briti sotsiaalmeedia.

Laupäeva hilisõhtul sõitsid kolm terroristi autoga London Bridge'il rahva sekka, misjärel asuti pussitama tänaval viibinud juhuslikke inimesi. Hukkus seitse ning viga sai 48 inimest. Sündmuspaigal hukkusid ka terroristid. Vastutuse toimunu eest on võtnud ISIS.

Videos võib olla häirivaid kaadreid.

Samal teemal

07.06.2017
Londoni terrorirünnaku kaheksas ohver leiti Thamesi jõest
06.06.2017
FOTO | Itaalia press avalikustas kolmanda London Bridge'i terroristi isiku
05.06.2017
ÕL LONDONIS | GALERII: Kaks päeva pärast terrorirünnakut: psühholoogideks kehastunud politseinikud turgutavad end Red Bulliga
05.06.2017
PEALTNÄGIJA: tuli üks mees punases ja lõi pussiga teisele mehele rindu. Ikka ja uuesti. Kolm korda!