Eesti uudised

Pakosta Repsist: tööandja peab vanematele tööks võrdsed võimalused andma (83)

Toimetas Denes Kattago, 5. juuni 2017, 13:58
LIISA PAKOSTAFoto: TAIRO LUTTER
"Soolise võrdõiguslikkuse seadus keelab ebasoodsama kohtlemise perekondlike kohustuste täitmise tõttu," ütleb võrdsete võimaluste volinik Liisa-Ly Pakosta kommentaariks haridusminister Mailis Repsi poolt laset kooli vedamiseks tööauto kasutamisest.

Pakosta sõnul ongi seaduse mõte selles, et emad ja isad saaksid üheaegselt lapsi kasvatada ja oma tööd nõuetekohaselt teha. "Soolise võrdõiguslikkuse seadus annab riigiasutustele lausa eraldi kohustuse edendada lapsevanemaks olemist ja perekondlike kohustuste täitmist, et avalik sektor oleks erasektorile eeskujuks."

Samal teemal

"Kõikidele tööandjatele kehtib kohustus “kujundada töötingimused sobivaks nii naistele kui ka meestele ning tõhustama töö- ja pereelu ühitamist, arvestades sealjuures töötajate vajadusi” (tsitaat soolise võrdõiguslikkuse seadusest). Enamasti aitavadki tööandjad lapsevanematele sobivad lahendused leida, et Eestis oleks lastel hea kasvada ka siis, kui nende vanemad tööl käivad," lisab ta.

Pakosta rõhutab, et kui tööle sõitmisel pakutakse tööandja poolset toetust, siis tuleks seda võimaldada ka lapsevanemale. "Arvestades sealjuures lapsevanema eriliste vajadustega. Kui lapsevanema tööle sõitmine on laste tõttu pikema teekonnaga, siis võib sõltuvalt konkreetsetest asjaoludest pidada veidi pikemat maad töö- ja pereelu tõhustatud ühitamiseks. Erisoodustusmaksu maksmise osas annab kommentaare maksu- ja tolliamet."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee