Krimi

Rõdule pagenud lapsega naine päästeti Mustamäe 16. korruse korterist (1)

Toimetas Denes Kattago, 5. juuni 2017, 10:41
Foto: Teet Malsroos
Tallinnas puhkes põleng kõrghoone 16. korruse korteris, päästjad tõid põlengu eest rõdule varju läinud pere päästemaske kasutades läbi korteri välja.

2. juunil kell 10.40 sai Häirekeskus teate tulekahjust Mustamäel Tammsaare teel. Päästjad tegid kindlaks, et 16-korruselise kõrghoone ühes 16-korruse korteris oli süttinud põlema voodi. See kustutati.

Naine ja väike poiss olid päästjate saabudes korteri rõdul, kus oli oluliselt vähem suitsu. Päästjad tõid nad sealt läbi korteri päästemaski abil välja. Inimesed viidi kiirabi poolt tervisekontrolliks haiglasse.

Põhja päästekeskuse juht Priit Laos ütles, et väga oluline on kortermajade puhul korteriühistu vastutus ning inimeste teadlikkus, kuidas õnnetusi ära hoida ning õnnetusse sattudes käituda.

„Olgu tegemist suitsuandurite paigaldamisega, evakuatsiooniteede vabana hoidmisega või inimeste teadlikkusega tulekahju ajal käitumisest. Väga sagedased on olukorrad, kus evakuatsiooniuksed on võtmega avatavad. Tegelikult peaksid need olema seestpoolt avatavad n-ö liblikaga, sest kriisisituatsioonis ei pruugi inimesed kiiresti võtit leida. Tegelikult on oluline iga õnnetust adekvaatselt hinnata, antud juhul käitus naine õigesti, nähes, et korterist lapsega lahkumine on paksu suitsu tõttu keeruline, läksid nad hoopis rõdule ja ootasid päästmist,“ lausus Laos.

Kõrghoonete puhul on tihti probleemiks asjadega täidetud evakuatsiooniteed ja tuletõrje vee jaoks mõeldud kuivtorustiku ligipääsud. Tihtipeale on tihendamata korrustevahelised läbiliigud ning nende kaudu võib tulekahju korral levida suitsu.

Oluline on ka majade juures parkimine – inimesed pargivad oma autosid tavaliselt nii, et läbi häda mahub mööda manööverdama teine sõiduauto, korrektne parkimine on tegelikult juhul, kui mööda mahub ka suur päästemasin.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee