Eesti uudised

Prügi "demineerimine" võib Klandorfile tuua politseimenetluse (64)

Eesti Päevaleht, 5. juuni 2017 08:22
Kalle Klandorf, Aivar ToompereFoto: Teet Malsroos
Väärteoteate tegi valimisliidu Vaba Tallinna Kodanik liige Sergei Metlev, kelle hinnangul teadis abilinnapea Kalle Klandorf väga hästi, et reedel Tallinna linnavalitsuse hoone ette toodud prügikotid olid prügikriisist väsinud kodanike meeleavaldus, kuid sellest hoolimata andis ta korralduse prügikottide sisu tuvastamiseks kohale kutsuda demineerijad.

Kui menetlust tõesti alustatakse ja Klandorfi tegevus läks vastuollu karistusseadustikuga, siis võib teda päästeameti, politsei, kiirabi või muude eritalituste sihiliku valeväljakutse või alusetu väljasõidu põhjustamise eest karistada kuni 1200-eurose trahvi või arestiga.

"Klandorf tekitab seadust rikkudes hirmu ja kahtlustamise õhkkonda, et takistada kodanike sõnavabadust, mida kõnealusel juhul kasutati prügiaktsiooni kujul Tallinna prügimajanduse aina süvenevale kriisile tähelepanu juhtimiseks," teatas Metlev.

Kogu saaga sai alguse reede ennelõunal, kui esmalt tõid linna prügiveo majandamises pettunud nõmmekad Elmo Ant ja Tiit Kruusalu Vabaduse väljaku äärde mõned prügikotid ning hiljem kutsus Klandorf välja demineerijad, et linnavalitsuse ukse eest leitud kaks prügikotti veekahuriga puruks lasta.

"Ei tasu puutuda igasugust asja, mille kohta sa ei tea, mis seal võib olla," põhjendas Klandorf oma käitumist.

Refereeritud artikli täistekst Eest Päevalehes

Samal teemal

12.09.2018
AMETNIKE KÄTTEMAKS? Mupol jäigi linnavalitsuse ette prügi kuhjanud mehelt trahviraha saamata
28.09.2017
Ragn-Sells jäi prügiveovaidluses kohtus õiguskaitseta
28.08.2017
Reformierakond: Tallinna prügimajanduse lepingud haisevad endiselt
03.06.2017
Sergei Metlev: abilinnapea Klandorfi tuleb demineerijate valeväljakutse eest karistada

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee