Eesti uudised

Prügi "demineerimine" võib Klandorfile tuua politseimenetluse (64)

Eesti Päevaleht, 5. juuni 2017, 08:22
Kalle Klandorf, Aivar ToompereFoto: Teet Malsroos
Väärteoteate tegi valimisliidu Vaba Tallinna Kodanik liige Sergei Metlev, kelle hinnangul teadis abilinnapea Kalle Klandorf väga hästi, et reedel Tallinna linnavalitsuse hoone ette toodud prügikotid olid prügikriisist väsinud kodanike meeleavaldus, kuid sellest hoolimata andis ta korralduse prügikottide sisu tuvastamiseks kohale kutsuda demineerijad.

Kui menetlust tõesti alustatakse ja Klandorfi tegevus läks vastuollu karistusseadustikuga, siis võib teda päästeameti, politsei, kiirabi või muude eritalituste sihiliku valeväljakutse või alusetu väljasõidu põhjustamise eest karistada kuni 1200-eurose trahvi või arestiga.

"Klandorf tekitab seadust rikkudes hirmu ja kahtlustamise õhkkonda, et takistada kodanike sõnavabadust, mida kõnealusel juhul kasutati prügiaktsiooni kujul Tallinna prügimajanduse aina süvenevale kriisile tähelepanu juhtimiseks," teatas Metlev.

Kogu saaga sai alguse reede ennelõunal, kui esmalt tõid linna prügiveo majandamises pettunud nõmmekad Elmo Ant ja Tiit Kruusalu Vabaduse väljaku äärde mõned prügikotid ning hiljem kutsus Klandorf välja demineerijad, et linnavalitsuse ukse eest leitud kaks prügikotti veekahuriga puruks lasta.

"Ei tasu puutuda igasugust asja, mille kohta sa ei tea, mis seal võib olla," põhjendas Klandorf oma käitumist.

Refereeritud artikli täistekst Eest Päevalehes

Samal teemal

28. september 2017, 00:01
Ragn-Sells jäi prügiveovaidluses kohtus õiguskaitseta
28. august 2017, 09:46
Reformierakond: Tallinna prügimajanduse lepingud haisevad endiselt
3. juuni 2017, 15:21
Sergei Metlev: abilinnapea Klandorfi tuleb demineerijate valeväljakutse eest karistada
2. juuni 2017, 22:12
Prügi-Uberi eestvedaja Tiit Kruusalu: me ei kavatse määratud trahve maksta, vaid need vaidlustada

64 KOMMENTAARI

o
Olavi 6. juuni 2017, 03:56
Linnasaksad teadsid ette, et linnaelanikud toovad nende maja ette prügikotte, kui nad seda prügiprobleemi ära ei lahenda. Selle asemel, et vastutust võtta, üritavad lükata seda tagajärge nende inimeste kaela, kes nende tagajärgedega peavad toime tulema. Seakari see tallinna raad!
t
teadagi 5. juuni 2017, 18:53
Klandorf on vana ment ja nende mõttetegevus on äraarvamatu. Ilmselt lootis et demineerijate arve esitatakse demonstrantidele ning edaspidi ei julge need enam kunagi võimu vastu välja astuda. Vanasti oleks lihtsalt jõhkralt läbi peksnud need prügitoojad aga täna ta enam ei julge.
Loe kõiki (64)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee