EKRE esimees Mart Helme . (Tiina Kõrtsini)

EKRE esimees Mart Helme leiab, et Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvarti idee lisada laulupeo kavasse ka venekeelne laul, rikuks meie peo.

"Kõlvart ja Keskerakond tegelevad täiesti ühemõtteliselt Eestis rahvus-ja keelepõhise segregatsiooni põlistamisega. Valimisvõitlus ja fakt, et ligemale 90% Keskerakonna toetajatest on venelased, loob sellele muidugi oma fooni," räägib Mart Helme.

"Ei mina isiklikult ega meie erakond soovi laulupeole venekeelseid laule. See rikuks meie peo. Peo, kus eestlased kõigi lõhestajate kiuste ikka veel enneolematut rahvuslikku solidaarsust ja eestlaseks olemise uhkust tunnevad. Aitab Eesti venestamisest! Vene keelt ei ohusta maailmas keegi ega miski, eesti keelt aga küll," leiab Helme, kelle hinnangul annavad Kõlvart ja Keskerakond sellesse oma panuse.

Helme sõnul aetakse praegu meil tagurpidi integratsiooni, mis tähendab, et valitsus (ja Tallinna linnavalitsus) ütleb meile ühemõtteliselt: teie, eestlased, ärge prõmmige oma köögikeelega, vaid õppige kukupailt ära maailmakeeled vene ja inglise keel. Ja teie laulupidu on ka niisugusel kujul ajast ja arust baltisaksa jäänuk. See tuleb muuta internatsionaalseks. Alustame vene keelest, aga pikkamööda toome kohale ka hindud, araablased ja aafriklased. Globaliseerumine ju. Davaite žitj družno!" leiab Helme.

Riigikogu EKRE fraktsiooni esimehe Martin Helme arvates on katsed panna laulupeo kavasse venekeelseid laule kantud soovist solkida eestlaste jaoks ära püha ja tähtis üritus. "Kui sellest tahetakse teha mingi rahvaste sõpruse lallallaa, siis oleme tagasi nõukogude okupatsiooni ajas."

Jaga artiklit

12 kommentaari

A
Appi!  /   16:15, 5. juuni 2017
Üks laul rikuks laulupeo???
Kui peale 25 iseseisvusaastat on eestlaste enesehinnang ja enesekindlus nii madalad,siis kaob küll tuleviku suhtes igasugune lootus!
V
Vene rahvalaule  /   13:05, 5. juuni 2017
sobib väga hästi laulda vene laulupeol ning keegi ei keela seda ka korraldada, nt.Kõlvartil.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis