Eesti uudised

Mart Helme: vene laul laulupeol rikuks meie peo (12)

Siim Randla, 5. juuni 2017, 04:00
EKRE esimees Mart Helme . Tiina Kõrtsini
EKRE esimees Mart Helme leiab, et Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvarti idee lisada laulupeo kavasse ka venekeelne laul, rikuks meie peo.

"Kõlvart ja Keskerakond tegelevad täiesti ühemõtteliselt Eestis rahvus-ja keelepõhise segregatsiooni põlistamisega. Valimisvõitlus ja fakt, et ligemale 90% Keskerakonna toetajatest on venelased, loob sellele muidugi oma fooni," räägib Mart Helme.

Helme sõnul aetakse praegu meil tagurpidi integratsiooni, mis tähendab, et valitsus (ja Tallinna linnavalitsus) ütleb meile ühemõtteliselt: teie, eestlased, ärge prõmmige oma köögikeelega, vaid õppige kukupailt ära maailmakeeled vene ja inglise keel. Ja teie laulupidu on ka niisugusel kujul ajast ja arust baltisaksa jäänuk. See tuleb muuta internatsionaalseks. Alustame vene keelest, aga pikkamööda toome kohale ka hindud, araablased ja aafriklased. Globaliseerumine ju. Davaite žitj družno!" leiab Helme.

Riigikogu EKRE fraktsiooni esimehe Martin Helme arvates on katsed panna laulupeo kavasse venekeelseid laule kantud soovist solkida eestlaste jaoks ära püha ja tähtis üritus. "Kui sellest tahetakse teha mingi rahvaste sõpruse lallallaa, siis oleme tagasi nõukogude okupatsiooni ajas."

12 KOMMENTAARI

a
Appi! 5. juuni 2017, 16:15
Üks laul rikuks laulupeo???
Kui peale 25 iseseisvusaastat on eestlaste enesehinnang ja enesekindlus nii madalad,siis kaob küll tuleviku suhtes igasugune lootus!
v
Vene rahvalaule 5. juuni 2017, 13:05
sobib väga hästi laulda vene laulupeol ning keegi ei keela seda ka korraldada, nt.Kõlvartil.
Loe kõiki (12)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee