Eesti uudised

Mart Helme: vene laul laulupeol rikuks meie peo

Siim Randla, 5. juuni 2017 04:00

12 KOMMENTAARI

a
Appi!/ 5. juuni 2017 16:15
Üks laul rikuks laulupeo???
Kui peale 25 iseseisvusaastat on eestlaste enesehinnang ja enesekindlus nii madalad,siis kaob küll tuleviku suhtes igasugune lootus!
e
ertiline nonsens/ 5. juuni 2017 17:41
Ega eestlaste tervis kah nii nõrgukene ei ole, et tilk virtsa õlletünnis maha murraks, aga millegipärast ei taha eestlased virtsaga segatud õlut juua.
a
Appi to ertiline nonsenss/ 5. juuni 2017 20:32
No kui teiste rahvuste halvustamine natuke parema tunde tekitab-mis siis ikka....
v
Vene rahvalaule/ 5. juuni 2017 13:05
sobib väga hästi laulda vene laulupeol ning keegi ei keela seda ka korraldada, nt.Kõlvartil.
h
Huvitav/ 5. juuni 2017 10:53
Lehte lugedes ei näinudki seda kirjutist, ilmselt oli ehk kuskiligi all ääres ja väikses formaadis, et ei äratanudki tähelepanu. Aga mõte tundub olevat positiivne.
ä
ätt./ 5. juuni 2017 07:11
Helmed on unustanud vanasõna "Mida külvad seda ka lõikad!"
v
venelaste suurim soov/ 5. juuni 2017 06:32
on muuta eesti si-aseks-räpaseks venemaaks
m
me juba oleme / 5. juuni 2017 07:00
si-tane,räpane venemaa. Euroopas me pole ja sinna kunagi ka ei jõua.
j
5. juuni 2017 06:27
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
e
Ei/ 5. juuni 2017 09:55
Ei ole selgeks saanud. On sellele rajatudki. Ega siis murdeea saabumine ei ole sünd.
h
Helmel pole valida,erakond on veel väike,/ 5. juuni 2017 10:19
kui refid teeksid ettepaneku,siis tuleb seda kaaluda.
Miks erakond on nii väike?
Vaata,sellepärast,et sinusugused valisid reffi tagatoa.Kui ka järgmisel korral valesti valid,siis pead rahul olema,sest see näitab,et muutusi sa ei soovi ja kõik läheb vanaviisi edasi.Oota veidi,küll tulevad suurparteide kandidaatide mesimagusad lubadused ja kui uuesti selle reha peale komistad,saadki oma laksu kätte.Lubadused jäävadki lubadusteks.
(kui tool istumise all kindel,"pannakse lubatud kroonlühtri asemel kirikusse kasutatud küünal... küünlajalg.)-näide kirjanduse põhjal,J.Liiv.
m
minusugused ka/ 5. juuni 2017 17:48
"Vaata,sellepärast,et sinusugused valisid reffi tagatoa."
Nagu trollid ees, nii mina järel. Trollid lahkusid Keskerakonna kaitselt ja asusid EKREt promoma. Mina enne kindlasti EI valinud Keskerakonda, nüüd EKRET. Usun, et seesama tarkus, mis väikest eesti rahvast on läbi sajandite elus hoidnud, hoiab meid ka EKRE eest. Kuigi olen reffi valinud elus ainult üks kord – esimestel valimistel kui nad tulid – teeks ma seda tänagi tuhat korda meelsamini kui valiks EKRE-t. Miks? Ma usun trollide lojaalsust Putinile ja neile antud instruktsioonide ühemõttelisust.
t
5. juuni 2017 06:11
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
n
nujah/ 5. juuni 2017 09:54
Nõuka ajal oli poliitkommentaatoritel lubatud oma loengule lisada paar krõbedamat ja ketserlikult kõlavat fakti, et rahvas meelsamini oleks nõus ülejäänud valelikku soppa alla neelama. Mina küll ei usu, et Putinit väga kurvastaks venekeelse laulu ära jäämine meie laulupeolt, aga siin turul kõlab uhkelt küll. Ja Helme suust täidab ehtsat nõukaaegset eesmärki. Samas pole minul õnnestunud näiteks Helme poolt sügavalt austatud objektiiv.ee-s leida ainsatki Putinile tõeliselt mitte meelepärast rida. Küll aga trükiti alles hiljuti ära hea Putini kõne tublidele vene emmedele. (Uskumatu lipitsemine tsaar Vladimiri ees!).
Samas, meie laulupidusid on liigagi palju mürgitanud laulud Leninist ja ainsast ja uhkest Parteist. Tegemist ON eesti identiteedi süvasümboliga ja nimelt vene keel sinna hulka tõesti ei sobi. Tegelikult ka muud keeled peale eesti keele. Huvitav, kas näiteks mingile vene luule või vene teatri festivalile sobiks meie Alliksaar või meie kapsapea. ... Nujah, äkki ikka sobiks et näidata meie kuulumist vene mõjusfääri...?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee