Keskkonnaminister Marko PomerantsFoto: Martin Ahven
Õhtuleht.ee 4. juuni 2017 13:39
Täna anti Tallinna Loomaia keskkonnahariduskeskuses kätte noore looduskaitsja märgid. Sel aastal oli kõige rohkem märgi saajaid Tallinnast ning Ida-Viru ja Tartu maakonnast.

„Loodame tublide looduskaitsjate esiletõstmisega innustada kõiki noori senisest enam looduse ja seal toimuva üle mõtisklema – mõjutab ju looduse mõistmine ja tundmine olulisel määral seda, kuidas me looduses käitume ja sellesse suhtume“, ütles Pomerants. Ta lisas, et olümpiaadidel osalemised ning loodusretkede ja loodusfotograafiaga tegelevate noorte arv näitab, et loodusteadlikud inimesed on meil tulevikuski täitsa olemas.

Noore looduskaitsja märki antakse välja alates 2011. aastast. Märk antakse kuni 26. aastasele noorele, kes on eriliselt silma paistnud loodushoiu alal, saavutanud häid tulemusi loodushariduse konkursil või aidanud kaasa loodusteemalise ürituse korraldamisele. Märk on tammelehe kujuline, valmistatud valgest vasest ning kaetud läbipaistava rohelise emailiga. Märgi autor on kunstnik Julia Maria Künnap.

Märgisaajate hulgas on tänavu nii loodusteemaliste uurimistööde koostajaid, erinevate loodusteemaliste ürituste – loodusretked, talgupäevad, seminarid – eestvedajaid ja korraldajaid, samuti loodusainete olümpiaadidel edukalt esinenud õpilasi ja üliõpilasi. Kõiki märgisaajaid ühendab suur huvi looduse ja seal toimuva vastu.

Tänavused märgi saajad:

Anastassia Ivanova 

Anette Kosenkranius 

Annika Viiksaar 

Beatrice Marlene Metsaorg

Grete Johanna Korb 

Hanna-Triinu Järvine

Iris Kreegi

Johan Boeijkens

Johanna Angela Bremen 

Kaarel Fridolin 

Karl Hendrik Tamkivi 

Kristjan Jaak Valk 

Laura Tammiste

Leane Jete Korb

Mai-Liis Malm

Maksim Valjuk 

Maris Mikko 

Markus Talvik

Piia Tomingas 

Polina Kosova 

Tobias Tikenberg

Tuule Müürsepp