Jaan PiimFoto: Facebook
Eesti uudised
5. juuni 2017 08:58

FOTOD | Täna astub kohtu ette kolme hukkunuga avarii põhjustanud Jaan Piim (47)

Täna kell 10 astub Jõhvi kohtumajas kohtu ette möödunud aasta juulis kolme hukkunuga avarii põhjustamises süüdistatav Jaan Piim.

Möödunud aasta 30. juulil kella 20.55 paiku sai politsei teate, et Tallinna-Narva maantee 125. kilomeetril, Koogu Olerexi tankla juures, on toimunud liiklusõnnetus. Nimelt oli tanklast hooga välja sõtnud BMW kokku põrganud liinibussiga. Kokkupõrke tagajärjel hukkus kohe sõiduautos olnud kaks inimest, kolmas suri järgmisel päeval haiglas. Ellu jäi ainsana autoroolis olnud Jaan.

Esialgsetel andmetel kaotas toona 27-aastane Jaan Piim tanklast välja sõites ja parempööret sooritades oma sõiduauto üle kontrolli ning libises auto tagaosaga vastassuunavööndisse. Narvast Tallinna suunas liikunud liinibussi roolis olnud naisel ei õnnestunud paraku kokkupõrget vältida.

Liiklusõnnetuse tagajärjel hukkusid BMW-s kaasreisijatena viibinud Marion, Renart ja Tatjana. Kergemaid vigastusi sai liinibussis reisijana olnud naine, kellele andis kiirabi kohapeal esmaabi.

Juhtumi osas alustati kriminaalmenetlust karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb sõidukijuhi poolt liiklusnõuete ja sõiduki käitusnõuete rikkumist, kui sellega on põhjustatud kahe või enama inimese surm. Karistusseadustik võimaldab kohtul isikut süüdimõistmisel karistada kolme- kuni kaheteistaastase vangistusega.