Eesti uudised

Tartu bussihange jõudis kohtukulli juurde 

Asso Ladva, 4. juuni 2017 11:50
Foto: Reigo Teervalt
Tartu linnaliine himustav MRP Linna Liinid kaebas Tartu rae kohtusse, linnaametnikud peavad firma protsessimist tulutuks.

„Kõik hankel osalejad esitasid oma pakkumistes aasta hinna, siis MRP Linna Liinid poole aasta hinna,“ selgitab Tartu linnavalitsuse linnamajanduse osakonna juhataja Rein Haak.

„Kaebus käis läbi juba riigihangete vaidlustuskomisjonist ja nüüd andsid nad asja kohtusse. Meie arvates on nende kaebus tulutu, aga kui nad tahavad advokaatidele maksta, siis miks mitte,“ ütleb Haak.

„Praegu on hanke dokumentatsioon nii kaugel, et lähemate nädalate jooksul valib linnavalitsus võitja välja.“ Tartu linnaliine soovis kahe aasta pärast opereerima hakata kokku kaheksa kandidaati seast, neist kuus Eesti ja kaks Läti firmat.

Kaalumisele jõudsid seitse firmat, sest Liepajas Autobusu Parks ei vastanud hanke tingimustele. Pakutud aastahinnad jäid 6,6 ja 8,3 miljoni euro vahele. Uus leping algab 2019. aasta 1. juulil ja kestab 10 aastat. Kõik Tartu 64 bussi peavad olema uued ja sõitma gaasiga.

Tartu linna eelmine bussihange läks arvukate protsessimiste nahka, nii et kõige targem oli see tühistada ja otsast peale alustada. Praegu Tartu linnaliine sõitev Sebe sai tänu sellele kaks lisa‐aastat.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee