Galeriid

GALERII | Ugala teatri katusekontserdile ja jalutuspromenaadi avamisele kogunes 3000 inimest (4)

Aigi Viira, 4. juuni 2017 09:52
Ugala teater välisvaadeFoto: Aldo Luud
„Soojad võileivad! Pannkoogid! Astuge ligi!“ ja „Kuumale kohvile!“. Säärased hüüded kõlasid näitlejate möödunud reede hilisõhtul Ugala teatrimaja ette seatud müügilettide tagant. Ostjaid jagus, sest teatri jalutuspromenaadi avamisele ja katusekontserdile kogunes hilisõhtust jahedust trotsides määratu hulk inimesi.

Kui mullu võttis Ugala teater hansapäevade ajal ette muusikalise aktsiooni “7,58 minutiga Trepimäelt taevasse ja tagasi”, mida külastas hinnanguliselt ligi 3000 inimest, siis tänavu kutsus sama korraldusmeeskond osa saama ajaloo esimesest Ugala katusekontserdist ja taasavastama Ugala teatri ja Viljandi gümnaasiumi vahele jääva Ugala tiigi ja seda ümbritsevate tiigikallaste ilu.

Linnarahvas end kaks korda paluda ei lasknud: tiigikallas sai kiiresti triiki publikut täis. Täpselt sama tempokalt täitus rahvaga renoveeritud jalutuspromenaad, kus vaid üheks ööks pandi püsti vabaõhu kunstigalerii “Linn elegantselt kunstist lokkab”.

Õhtu tõmbenumbriks oli aga südaööl alanud kontsert teatrimaja katusel. Tasuta kontserdil astusid üles näitleja Adeele Sepp, muusikud Vaiko Eplik ning Jaan Pehk ja noor lauljatar Haldi Välimäe. Viimane esitles otse katuselt oma EP-d “Raba”.

„Te ei kujuta ette, mida ma siit katuselt kõike näen,“ hüüatas esimesena katuseveerele laulma tõusnud Adeele ning kirjeldas publikule detailselt, milline vaade teatrimaja katuselt avaneb. Tõesti, katusele pääsesid üksnes esinejad, sekka mõni piltnikki. Ohutuse pärast. Publik püsis sulni kontserdi ajal tiigi kaldal ja jalutuspromenaadil. Melu, valgusemängu ja muusikat teatrimaja ümber kogunes seegi kord nautima 3000 inimest.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee