Eesti uudised

Eesti eurosaadikuist on kodumaise büroo rendikulud suurimad Lauristinil  (77)

Õhtuleht.ee, 3. juuni 2017 20:19
Marju Lauristin Foto: Tiina Kõrtsini
Rahvusvaheline uuring toob välja, et Euroopa Parlamendi saadikute koduriigis asuva büroo kulude üle pole parlamendil mingisugust kontrolli ja eurosaadikud peavad enam kui 4000eurose toetusega sageli üleval koduerakonna kontorit või maksavad renti suisa iseendale. 

Euroopa Parlament maksab igal aastal ligi 40 miljonit eurot saadikute kulude hüvitamiseks, millega sageli peetakse koduriigis kohalikku bürood, kuid teemat uurinud ajakirjandusgrupi The MEPs Project liikmed leidsid 28 riigis vähemalt 42 juhtumit, kus eurosaadikud maksavad büroo eest renti kas oma erakonnale või siis lausa iseendale, vahendas ERRi uudisteportaal "Aktuaalset kaamerat".

Samal teemal

Eestist üürivad IRLi saadik Tunne Kelam üürib kahetoalist bürood 600 euro eest kuus, keskerakondlane Yana Toom aga 650 ja Marju Lauristin maksab 1300 eurot kuus koduerakonnaga kahasse üüritava büroo eest.

Urmas Paet, Kaja Kallas ja Indrek Tarand kasutavad töö tegemiseks kas kodukontorit, kohtuvad inimestega avalikes kohtades või rendivad kohtumisteks ajutiselt pindu. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee