Toimetas Aleksander Pihlak 3. juuni 2017 17:30
Täna selgitati Haapsalu veinipäevadel juba seitsmendat korda välja Maalehe ja Veinivilla koduveinikonkursi aasta parim koduvein. Võitjaks osutus Katrin Ratt oma kirsiveiniga.

Teise koha saavutanud Urmas Rahuvarma tooteks oli samuti kirsivein, ent Paul Sõrmuse viis kolmanda kohani jääsiider.

Finaali pääsenud veinimeistreid oli 14, veine kokku 17. Professionaalsetest veiniasjatundjatest koosnev žürii sai iga veini hindamisel jagada punkte ühest viieni, keskmine punktisumma andiski koha edetabelis. 

Oma hinnangu koduveinidele andis ka veinifestivali külalistest koosnev rahvažürii, kelle lemmikuks osutus Elmer Truija vaarikavein.

Maalehe ja Veinivilla koduveinikonkurss toimus juba seitsmendat korda, tänavu laekus võistlusele kokku täpselt 100 veini, eelmisel aastal oli neid 204. Esimest korda konkursi ajaloos ei olnud ülekaalus õunaveinid, vaid hoopis sõstarde ja tikrite klass – 22 veini.

Võrdselt 20 oli nii õuna kui ka rabarberit ja ebatavalisemaid tooraineid, 10 metsamarju, luuviljalisi ja arooniaid-pihlakaid. Eriliselt väärib esiletõstu asjaolu, et tervelt 40% saabunud pudelitest olid juba 2-5 aastat küpsenud, mitte verivärsked, äsja korgi alla saanud veinid.

Sel aastal oli veinimeistreid kokku 42. Mitu aastat on väga suur hulk veine saabunud Tallinnast ja Harjumaalt, Tartust ja Saaremaalt. Seekord juhtis küll 26 veiniga endiselt Harjumaa, kuid Võrumaalt saadeti võistlema 14 veini – sama palju kui Tallinnast. Kesine oli Tartumaa veinimeistrite osavõtt – sealtkandist jõudis konkursile ainult üks vein nagu ka Valgamaalt ja Raplamaalt.