Eesti poliitiku Jürgen Ligi pildiga kott.Foto: Johanna-Kadri Kuusk
Johanna-Kadri Kuusk 3. juuni 2017 17:32
Tallinnna vanalinna päevadel oli täna õpilasfirmade laat, kus noored oma leidlikkuse vilju müüsid.

Noored müüsid laadal igasugust kraami- ise tehtud küünlaid ja lampe, popcorni ja proteiinipallikesi, moodsaid magnetiga ühendatavad telefonilaadijaid ja kõrvaklappide hoidjaid.

Teiste seas olid oma laua püsti seadnud kolm Vanalinna Hariduskolleegiumi poissi, et kõigile huvilistele ise tehtud lampe tutvustada.

Aleksander, Uku ja Joonas otsustasid koos lampe meisterdama hakata ja nii sündiski õpilasfirma ''Lämp''.

Vanalinna Hariduskolleegiumi õpilased Aleksander, Uku ja Joonas. Foto: Johanna-Kadri Kuusk

Hetkel meisterdavad poisid lambid põlve otsas valmis, minnes selleks kellegi garaaži või aeda, kuid järgmine plaan on ise nühkimise asemel hakata juba lihvitud puitu tellima. Kuna argipäevadel on tarvis koolis käia, saavad poisid lampe vaid nädalavahetusel teha.

Laadale on tulnud ka kolm Gustav Adolfi Gümnaasiumi tüdrukut, kes müüvad puuvillasest riidest kotte. Nende loodud õpilasfirma ''Säkk'' müüb geomeetriliste loomade või poliitikute piltidega riidest kotte.

Dagmari, Anete ja Elina mõte tuleb sellest, et poliitikas peab alati ka natuke satiiri olema ja linnapildis polnud nad midagi sellist ei näinud. Mõeldud, tehtud!

Gustav Adolfi Gümnaasiumi õpilased Dagmar, Anete ja Elina. Foto: Johanna-Kadri Kuusk

Tüdrukud hakkasid järjest Eesti poliitikuid ette võtma ja nende nimedega sõnamänge mängima. Laadal on müügil näiteks Siim Kallase pildiga kott, millel on tekst ''Siims legit'' ja Taavi Rõivase pildiga kott, mille tekst on ''Lähme? Daavi''. Lisaks on olemas kotid Jürgen Ligi, Edgar Savisaare ja Jüri Ratasega.

Tüdrukud plaanivad poliitikute välja valimisel Eesti piiridest üle minna ja on juba ette võtnud Briti peaministri Theresa May. Plaanis on ka praegune USA president Donald Trump koti peale panna.

Inimesed on seni kottide vastu suurt huvi tundnud ja tellimused kogunevad. Tüdrukute sõnul ei ole tagasiside küll 100% positiivne olnud, kuid eks see kriitika on lihtsalt üks osa ärist ja kõigile ei saagi meeldida.