Eesti uudised

FOTOD ja VIDEO | Männikult leiti üle tuhande lõhkekeha

Toimetas Maarit Stepanov, 3. juuni 2017 11:18

5 KOMMENTAARI

a
ants/ 3. juuni 2017 16:38
nagu ürgajas elaks....krt kui varsti juba pea 100aastat on teada et Männiku ujub laskemoonast,siis võiks ometi kord ja korralikult selle töö ära teha
m
Mis takistas pealkirjaks panna:/ 3. juuni 2017 15:24
"Männikult leiti 1156 lõhkekeha"?
s
sapööri kogemused/ 3. juuni 2017 11:43
Praegu pole seal enam midagi, käisin 60'datel Pihlaka koolis ja kogu meie kamba vaba aeg möösus polygonil, poisid olid juba nii kogenud sapöörid, et ka koige kinniroostetanum miinisytik avanes nagu ölitatult. Meil olid koigil tamasserid - st. omatehtud sutsakad, need vajasid aga ohtrasti pyssirohtu, padruneid vedeles seal aga lausa maapinnal, mul oli kodus ahjupeal kuivamas kogu aeg täis kolmeliitrine klaaspurk pyssirohuga, ema vahest kysis, et mis asi, ytlesin, et mingit kemikaali kuivatan. Maasees aastakymneid vedelenud padrunid olid nii läbi niiskunud, et see rohi märjalt ei pölenudki oieti. Tavaline igapäevane saak oli tubli pool seljakotitäit.
Jäime vahest ka vene söjaväe patrullidele vahele, siis koorisime Männiku söjaväeosas ööseni kartuleid, kuni meid koju söidutati.
e
3. juuni 2017 11:58
Emal olid siis küll head närvid, kui kodus sihuke kraam vedeles ja suuremat huvi ei tundnud.
e
Enot/ 3. juuni 2017 12:41
Aeg ja Inimesed olid teised. Nt. minu koju veetud kraami hulgast valis ema alati miinikollase,,makarone,, tule kiiremaks süütamiseks ja muuks tarvilikuks.Käest võeti ära ka igasugused kärud, rattad, tööriistad jms. Ülejäänud võis asjatamiseks omale jääda.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee