Eesti uudised

Tunnustatud Eesti Maitse pääsukesemärgi said 27 uut toodet (4)

Toimetas Maarit Stepanov, 3. juuni 2017, 09:56
MÄRGID: Toidutoodetelt võib leida märke, mis annavad vihjeid selle tooraine päritolule ja kvaliteedile.Foto: Teet Malsroos
Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda on selgitanud välja need uued toidutooted, mis võivad edaspidi kanda toote kodumaisele päritolule ja kõrgele kvaliteedile viitavat Tunnustatud Eesti Maitse pääsukesemärki.

Pääsukesemärk näitab samaaegselt nii seda, et toode on kõrge kvaliteediga kui ka tõsiasja, et toidutoote valmistamisel kasutatud põhitooraine on kodumaise päritoluga. Kokku said pääsukesemärgi kandmise õiguse kaheksa ettevõtte 27 toodet.

"Tooteid hindasid toiduainetööstuste, teadusasutuste ja laborite erialaspetsialistidest koosnevad ekspertkomisjonid kuues tootegrupis. Objektiivsuse tagamiseks hindavad eksperdid tooteid anonüümselt, ilma et nad teaksid konkreetse toote valmistajat ja kaubamärki," selgitas Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja toiduvaldkonna juht Evi Randpere ja lisas, et toodete sellisel hindamisel on põhirõhk maitsel, kuid tähelepanuta ei jää ka toodete välimus, konsistents ja lõhn. "Pääsukesemärgi saamiseks peab tootja tõendama ka tootes kasutatud põhitooraine kodumaist päritolu," lisas Randpere.

Hindamiskomisjon valis ka oma lemmiktooted. Aedviljatoodete ja kastmete seas oli ekspertide lemmik Tarplani Kaubanduse Salatikaste nelja pipraga, alkohoolsete jookide grupis Moe OÜ Handsa 40% vol. Kalatoodetest maitses ekspertidele kõige enam DGM Shippingu Briisi kaubamärgi all toodetav Praetud puhastatud kilud KIMCHI kastmes; pagari-,  teravilja- ja kondiitritoodete grupis osutus lemmikuid kaks - Cristella VT mustsõstra palmik ja Rõngu Pagarites toodetud kohupiima-sefiiri-vaarika tort.

Lisaks uute toodete hindamisele tegid eksperdid juba kvaliteedimärke kandvatele toodetele ka järelhindamist. Sellel hindamisel oli kokku 15 toodet, millest kolmele tehti kvaliteedi parandamiseks ettekirjutused. Ülejäänud 12 toodet vastasid pääsukesemärgi kõikidele kvaliteedinõuetele.

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda on toidukvaliteedimärke välja andnud 1998. aastast alates, selle aja jooksul on kvaliteedimärgi saanud tuhandeid tooteid. Tänavu märgikandmise õiguse saanud toode võib seda kanda 31. detsembrini 2018, mille järel saab lepingut pikendada.

Uued pääsukesemärki kandvad Tooted on: 

Tarplani Kaubanduse OÜ
Salatikaste nelja pipraga
Majonees Peakoka
 
Moe OÜ
Handsa 63,2% vol
Handsa 50% vol
Handsa 40% vol 
 
Starmaker OÜ          
Olde Hansa käsitsi valmistatud pipranaps
Olde Hansa käsitsi valmistatud köömnenaps
 
DGM Shipping AS
Briis Praetud puhastatud kilud KIMCHI kastmes
Briis Praetud räimerümbad tomatikastmes
Briis Praetud räimerümbad koduses marinaadis
 
Cristella VT OÜ
Mustsõstra palmik
Kodujuustu-vaarikakook                  
 
Eesti Leivatööstus OÜ
Terviseleib rukkijahust
Terviseleib punase peediga
Terviseleib seemnetega
Must ronk tume rukkileib
 
Rõngu Pagar OÜ
Kohupiimakook rosinatega
Kohupiima-sefiiri-vaarika tort
Trühvlitort brändiga
Pähkli-rosina küpsis
Kaneeliküpsis
 
Saaremaa Piimatööstus AS
Juust Saare leet
Hollandi leibjuust
Juust Saare light
Juust Saaremaa Edam
Eesti juust
Saare juust

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee