Maailm

Putin USA taandumisest kliimakokkuleppest: "Ärge muretsege, olge rõõmsad!" (28)

Toimetas Greete Kõrvits, 2. juuni 2017 22:45
Foto: Reuters / Scanpix
On üks riigipea, kes ei lase ennast sugugi häirida sellest, et USA on nüüd koos Süüria ja Nicaraguaga üks kolmest riigist, kes Pariisi kliimakokkuleppest välja astus. See on Venemaa president Vladimir Putin, kes täna Peterburis toimunud ärikonverentsil keeldus Trumpi hukka mõistmast, kirjutab Independent.

Kes mäletab 1980ndate popmuusikat, mäletab kindlasti ka Bobby McFerrini lõõgastavat laulukest "Don't Worry, Be Happy" ("Ära muretse, ole rõõmus" ingl. k. - toim.). Sama sõnum - ärge muretsege, olge rõõmsad - oli täna ka Venemaa presidendil. Trumpi otsus põhjustas rahvusvahelise pahameeletormi, ka paljud USA poliitikud ei olnud rahul, kuid Putinit olukord ei kõiguta.

Vene president usub, et ehk on veel aega, et jõuda Pariisi kokkuleppes sellise lahenduseni, mis sobib kõigile riikidele. Pariisi kokkuleppe eesmärk on leevendada kliimamuutuste mõjusid. Iga maa saab siiski valida omad vahendid ja sundmeetmeid või tähtaegu ei rakendata, seega on riikidel suhteliselt vabad käed.

Küll aga tunnistab Putin, et ehk oleks USA-l läbirääkimisteks parem positsioon, kui nad oleksid ikkagi kokkuleppe juurde jäänud.

Samal teemal

18.08.2017
Tillerson: Trump on nõus Pariisi kliimalepet kaaluma
08.05.2017
VIDEO: Brad Pittist sai seksikas ilmapoiss!
02.05.2017
VIDEO | SCHWARZENEGGER: "On aeg revolutsiooniks, et päästa meie planeet."
02.05.2017
Eestimaa Rohelised: USA kaotab kliimaleppest loobudes oma tähtsuse

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee