Eesti uudised

Prügi-Uberi eestvedaja Tiit Kruusalu: me ei kavatse määratud trahve maksta, vaid need vaidlustada (27)

Toimetas Kristin Aasma, 2. juuni 2017 22:12
Foto: Teet Malsroos
Täna Tallinna linnavalitsuse hoone ees Vabaduse väljakul prügiaktsiooni korraldanud Nõmme linnaosa elanik Tiit Kruusalu avaldas veel õhtul tänu oma toetajatele Facebooki lehel Nõmmekad.

Prügi-Uberi aktsiooniga esinenud Kruusalu on veendunud, et teevad koos teiste aktivistide Elmo Anti ja Mart Neppoga õiget asja ja kogukonna huvides, mitte oma lõbuks ja sensatsioonijanu rahuldamiseks. Selgub ka, et meestele on pakutud materiaalset toetust.

Samal teemal

"Tundub, et ohtralt pakutud materiaalne toetus võibki ära kuluda, sest väärteomenetlus alustati ja kui kogukond toetab, siis ei kavatse me määratud trahve maksta, vaid need vaidlustada. Selleks on vaja head advokaati, kes esindaks meid vaidluses "kogukond vs Tallinn". Kerge see olema ei saa, sest pealinna sahistajate väitel on endine Viru hotelli miilits andnud korralduse meie pealt raha mitte kokku hoidnud. Lisaks Elmole ja minule vajab kogukonna kaitset ja tuge ka kolmas nõmmekas – Mart Neppo, kes pärastlõunal samuti oma prügi ümberlaadimispunkti viis, mis oli varustatud Prügi-Uberi logoga. Viru ment andis korralduse üle reageerida ja pommirühm kohale tellida, millega kaasnes liikluse sulgemine. Need kulud tahetakse ilmselt Mardi kaela suruda. Ühesõnaga tahetakse teha näidispoomine, mille läbi loodetakse nõmmekad alandlikuks muuta. Seega fondi "Nõmmekate õigusabi" loomine võib mingil ajahetkel päevakorda tulla, aga ärme kiirusta ajast ette,“ kirjutas Kruusalu.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee