Maailm

VIDEO | SCHWARZENEGGER: "On aeg revolutsiooniks, et päästa meie planeet." (46)

Toimetas Greete Kõrvits, 2. juuni 2017 19:45
Foto: Reuters / Scanpix
Filmitäht ja endine California osariigi kuberner Arnold Schwarzenegger postitas video, kus arutab, mida teha edasi, nüüd kus USA on Pariisi kliimaleppest välja astunud. Vabariiklane Schwarzenegger pole erinevalt paljudest USA konservatiividest kliimamuutuste eitaja ning valutab nüüd keskkonna pärast südant ja soovib algatada revolutsiooni.

Ameerika president Donald Trump teatas eile, et USA taandub Pariisi kliimakokkuleppest. USA on nüüd üks kolmest riigist, kes seda ei järgi. Teised kaks on Süüria ja Nicaragua. Otsus tekitab looduskaitse- ja teadusringkondades üksjagu paanikat.

Samal teemal

Poliitik ja näitleja Arnold Schwarzenegger pakub oma pöördumises maailmale aga lahendust. "Üks mees ei saa peatada meie protsessi, üks mees ei saa peatada meie puhta energia revolutsiooni," alustab Arnie oma üleskutset. Ta räägib, et presidendi esmane funktsioon peab olema oma rahva kaitsmine. Ühendriikides sureb õhusaaste ja sellest põhjustatud haiguste tõttu igal aastal 200 000 inimest ning pooled riigi jõgedest ja allikatest on inimeste veega varustamiseks liiga saastunud, väidab Schwarzenegger.

Arnold julgustab inimesi mitte kartma tulevikku, kuhu kuulub puhas energia, ehkki seni kasutatud meetodid on tuttavamad. "Me teame, et musta energia tulevik astma, emfüseemi ja vähiga on palju, palju hirmutavam," ütleb ta. Seejärel pöördub Arnold president Trumpi poole ja üritab rõhuda presidendi soovile endast ajalukku märk jätta. "Keegi ei mäleta neid, kes ütlesid [president] Kennedyle, et ärme lähe Kuule. Me mäletame suuri juhte. Neid, kes ei lähe tagurpidikäigul minevikku tagasi, vaid sööstavad otse edasi tulevikku," kirjeldab Schwarzenegger.

"Vaadake, inimesed tõusevad üles," hoiatab näitleja. "Teised liidrid, kohalikest valitsustest, tulevad esile ja täidavad selle tühimiku, mille teie jätate." Edasi kutsub Schwarzenegger kõiki inimesi ja kohalikke omavalitsusi võtma kontrolli enda kätte: suurt osa looduskaitse-, saaste- ja energiaregulatsioonide seadusandlusest kontrollivad tegelikult kohalikud valitsused ja osariigid, mitte peavalitsus Washingtonis. Vabariiklasest Schwarzeneggeri enda valitsusajal seati tema koduosariigis Californias üles riigi kõige rangemad keskkonnaseadused.

Schwarzenegger lõpetab üleskutsega alustada rohujuure tasandil revolutsiooni, mis päästaks planeedi. President Trump pole Twitteris veel Arnoldile vastanud, kuid kahe mehe vaheline rivaalitsemine ja sõnasõda on kestnud juba mõnda aega.

Samal teemal

30.02.2018
Arnold Schwarzenegger pidi minema erakorralisele südameoperatsioonile
09.05.2017
Hawaii osariik ja Pittsburghi linn lähevad Pariisi kliimaleppega omal käel edasi
08.05.2017
VIDEO: Brad Pittist sai seksikas ilmapoiss!
02.05.2017
Putin USA taandumisest kliimakokkuleppest: "Ärge muretsege, olge rõõmsad!"