Eesti uudised

PÄÄSTEAMET: mupo oleks säästnud hulga raha ja inimeste närve, kui oleks prügikotid maja eest ise ära viinud.

HIIGELUMMIKUD JA SADADE INIMESTE ASJATU AJAKULU: mupo kutsus Prügi-Uberi kottide pärast kohale demineerijad (59)

Kristin Aasma, 2. juuni 2017 17:05
Inimesed ootavad bussiterminalis busse.Foto: Liis Vaksmann
Politsei sulges täna pärastlõunal tipptunni ajal pommikahtluse tõttu Tallinna Vabaduse väljaku ümbruse, et demineerijad saaksid uurida kahtlasi kotte. Tegemist oli prügikottidega, mille aktivistid olid tänase aktsiooni käigus Tallinna linnavalitsuse ukse ette jätnud protestiks pealinna ametnike prügimajanduse vastu.

Samal teemal

Tallinna linnavalitsuse ees oli kaks kahtlast prügikotti, mida demineerijad uurisid. Väljakutse tehti häirekeskusele Tallinna munitsipaalpolitseist, kinnitati Põhja prefektuurist ja Põhja päästekeskusest. Munitsipaalpolitsei juht Aivar Toompere kinnitas Postimehele, et ettepaneku demineerijad välja kutsuda tegi abilinnapea Kalle Klandorf

Põhja päästekeskus avaldas Twitteris arvamust, munitsipaalpolitsei oleks säästnud hulga raha ja inimeste närve, kui oleks prügikotid maja eest ise ära viinud. 

Nüüd aga evakueeriti kottide ümbrusest kõik inimesed ja suleti ka liiklus. Inimesed ootasid tipptunnil summas busse, mis ei tulnud ega tulnud. Õhtulehele teatati Tallinna bussiterminalist pärast kella nelja, et bussiliiklusse on tekkinud suur intervall ning mitu bussi on vahele jäänud.

Põhja prefektuuri valvepressiesindaja sõnul pommiähvardust linnavalitsusele ei tehtud. Pommikahtlusega kotte tuli demineerijatel kontrollida nagu kord ette näeb, evakueerides inimesed ja blokeerides liikluse.

Demineerijad, päästjad, politsei ja kiirabi said prügikottide pärast väljakutse 16.06.

Põhja prefektuuri pressiesindaja Seiko Kuik ütles Õhtulehele, et seoses tekkinud pommikahtlusega on politsei alustanud väärteomenetlust 43aastase mehe suhtes paragrahvi alusel, mis käsitleb avaliku korra rikkumist.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee