Maailm

President Trump kinnitas, et USA taandub Pariisi kliimaleppest (48)

LISA KOMMENTAAR

alf 3. juuni 2017 06:40
Suuremaid pettusi ongi kliimaga seotud. Igasugune saastekvootidest jahumine on seotud globaalse äriga ja Trump sai aru, et ei lase USA-t teistel riikidel enam ajuvabalt lüpsta.
Soolapuhujad on meelehärmis, rahajõgi kuivab ära 2. juuni 2017 20:00
Kas keegi suudab seletada, kuidas raha ühelt arvelt teisele liigutamine muudab maakera kliimat? Mina oma lihtinimese aruga arvan, et ega ei suuda küll. Planeedi Maa looduses toimuvaid protsesse mõjutab eelkõige kosmoses toimuv. Ja nendes protsessides pole inimesel vähimatki kaasarääkimise õigust. Et aga raha midagi mõjutaks. Naeruväärne on selliseid väiteid täiskasvanud selge mõistusega inimeste suust kuulda. Mei suudame tõenäosusega 50/50 prognoosida ilma PAAR päeva ette. Millegi muu ennustamisest ei maksa üldse rääkida. Mis tulevikust on jutt?
Riho 2. juuni 2017 14:16
Vadake ETV-2 näidatud filmi "Enne veeuputust". Viimase 5 aastaga on Arktika jäämass sulanud u 15m. Ja see sulamine kiireneb. Antarktikas on jääkilbi paksus kohati 4km mis samuti sulab. Kui nii edasi, siis järgmise 30 aastaga on poolused sulanud ning veetase tõuseb umbes 60 meetrit. Samal ajal võetakse usinalt maha vihmametsa, mis siis tegelikult peaks aitama meie poolt õhku paisatud CO2 ga hakkama saama. Aastal 1900 katsid vihmametsad maad u 14% ulatuses, inimene on suutnud u 100 aastaga sellest poole maha raiuda, ise sama ajaga miljoneid kordi rohkem saastet tekidades. Uskumatu, kui lühinägelikud me oleme. Ilmselt rüüstame senikaua kuni kõik on otsas. Siis jõuab kohale, et raha ei kõlbagi söömiseks ega hingamiseks aga siis on juba hilja. Nii et päris karm tulevik ootamas.
! 3. juuni 2017 02:41
Ära mängi paanikatekitajat. Kui neid asju ei jaga. Isegi soodsaimates tingimustes võtaks mitmekilomeetrilise jääassi ära sulamine aega mitmeid sajandeid.
Leks 2. juuni 2017 13:27
Ameerika autotööstuses konkurents tiheneb ja turule võib tulla kivisöel sõitvad autod ehk vana hea fossiil on tagasi. Iseenesest jääb nüüd terve tööstusharu tööta ja see on ju vaba ressurss. Kindlasti ei mõelda järeltulevatele põlvedele ehk nende väljavaated tuleviku suhtes kahanevad märgatavalt. Samuti võib see otsus teha väga suurt kahju majandusele, sest majandusharud on seotud ja tarbija eelistab kaupa valida ka tootmispõhimõtte järgi üha enam ja enam.
Jääb loota leks,et 2. juuni 2017 16:02
edaspidi kasvatad ikka habet ja kasutad vaid külma vett vihmaveelombist kätepesuks ning käid jala veel parem palajala,sest kõik mis sa praegu tarbid on toodetud kasutades energiakandjaid.Kohtume metsas vibud käes,sest kaubanduskeskused on ebarohelised oma toodanguga,tere tulemast ökoloogiliselt puhtasse gluteiinivabasse ajajärku.Mis oleks kui hoopis muudaks elu kulupõhiseks mitte kasumipõhiseks?Kõik see "oleme green,kasvatage habemeid" on sama loll jutt,kui kõiksugu "maailmahinnad",kokkuvõttes mõeldud lumehelbekestele.
leksile 2. juuni 2017 17:02
Mõne mehe nõrdimusest ning raevust võib ju aru kah saada. Ningtungist midagi originaalset öelda. Aga suurest püüdlikkusest absursdsuste jahvatamine teeb pigem naeruväärseks.
naeruväärsed 3. juuni 2017 14:43
ei ole ainult need, kes jumaldavad Trumpi nagu teised Putinit, Savisaart ja muid prillikive :).
Soe 2. juuni 2017 12:31
Aeg oligi selle lollimängimisele vastu hakata.Roheliste ja juutide mull läheb lõhki.Hoopis maa elanikkonda on vaja piirata ja lõpetada igasugune kolmanda maailma abistamine - kui ei suuda seal endaga toime tulla siis järelikult pole vaja seal elada ja kõigil on parem olla.
kui seal 3. juuni 2017 14:43
pole vaja elada, siis tulevadki ju siia :).
mees 2. juuni 2017 12:10
siin maailmas on ainult 1 katk ja se on ameerika ja nende juutidest bossid.
arvamus 2. juuni 2017 10:01
Trump pole nii loll, et enne väikest jääaega (2025 pidi põhja pool Kesk-Soomet elu võimatu olema, kõik Euroopa siseveekogud külmunud, -40 tavapärane jne.) soolapuhujatest petistele maksta.
Tiit 2. juuni 2017 09:33
Maailma sellega küll ei muuda, kuid esimese asjana loobun ma ameerika brändie ostmisest ja tarbimisest.
Taat 2. juuni 2017 09:49
Hiina asjadest oled juba loobunud?
to Tiit 2. juuni 2017 10:19
Õigus! Loobu sellest ameerika brändist ja viska ainult ehtsat vene vodkat. Austa oma isade traditsioone.
millised on ameerika brändid toodetud usas? 2. juuni 2017 11:51
millest peaksime loobuma?
! 2. juuni 2017 13:08
Kindlasti tehakse midagi sellist ka sealgi. Näiteks Kalifornia on vana tuntud viinamarjakasvatuse piirkond kus ka mitmesuguseid alkohoolseid jooke toodetakse. Kuid näha, et sealsed brändid pole midagi erilist väärt. Nii et eksportida ei tasu. Poleks nõudlust. Siin neid lettidel igatahes ei näe. Aga kui tahad täpsemalt neist ameerika brändidest teada, eks küsi meie kalli Tiidu käest. Ta ju neist siin meile kirjutab. Ja hindab asjatundjana ka ebakvaliteetseteks.

väga hea, 2. juuni 2017 09:32
veel üks mõra globalistide mullis. Eks nüüd ole näha kuidas suunad-poliitika globalistidel muutub kui rahakraanid kinni keeratakse.
kuule, Putin 3. juuni 2017 14:46
sellest sa jah unistad, et tsiviliseeritud rahvaste seas vastuolusid tekitada.
Kulla inimesed! 2. juuni 2017 09:07
Saage aru,et kliima mitte ei soojene,vaid jaheneb.Miks usute seda globalistide möga.
kodanik 2. juuni 2017 08:26
Lihtsalt kurb, kui paljudes kohdade on võimalik riigivalitsejaks tõusta sulaselgetel hulludel nagu Trump. Nüüd kus ta taganes argpükslikult kliimaleppest, kannatavad tulevikus kõik inimesed. Meie ehk veel ei kannata, jõuame ajaliselt ära surra. Aga meie lapsed, lapselapsed ja kaugemad järeltulijad... . Neil enam ei ole kohta!
kui pole kuulanud 2. juuni 2017 08:57
leppest taganemise kõnet,pole mõtet lahmida.Meil loobuti ka Esmalt Eesti poliitikast ja tulemused on käes.Roheliste elektriautode fiasko on ere näide kuidas seda looduse säästmise njmel poliitikat kasutab poliitiline eliit.Selle hunniku rahaga oleks saanud katta päikesepatareidega hulga eestimaad ja vähendada nii inimeste elektriarveid ning säästa loodust.Euroopa kõrged tollid hiinas valmistatud päikesepatareidele on eriti roheline mõtteviis.Esmalt maailm kulu ja vajadusepõhiseks,et hüperkasuminõuded aktsiaomanikke lolliks ei ajaks maailma tervise nimel.
Sa, kodanik, 2. juuni 2017 09:06
anna kõik, mis sul on, lastelaste kätte! Nemad jõuavad peale sinu surma, sinu eest edasi maksta ärikate kliimasoojenemise plaani.
Trump 2. juuni 2017 09:33
veel päästab maailma globalistide hüpnoosist.
Maša 2. juuni 2017 17:57
Trump on tülikas, temast püütakse iga hinna eest lahti saada. Ei mängi nn meeskonna mängu.
nõmmekas 2. juuni 2017 08:26
Kes on kes? Vaadake eilne Soome TV-1 s õhtu esitletud dokfilm Stephen K. Bannon või Steve.
Who is Who? Bannon on tegelik President, ta tahtis teha Presidendiks ühe brünetti naise aga see ei õnnestunud. Tramp on puhas tema kätetöö ja kõik kõned on Steve omad.
Lühidalt Steve meeskond juhib ja Trump on sõltuv temast.
Miks meil sõjavägi nii agaralt harjutab, ei ole üldse Venemaaga seotud. Me oleme plaanis logistiline punkt tulevases suures sõjas. Kui Steve plaan töötab siis on puhkemas suur globaalne sõda.
Eile juba ühele Tartu teadlasele olid sõnad suhu pandud ja artikkel ilmus Postimehes.
Vaadake, lugege ja mõtelge ja järeldused on kohutavad!!! Suured mängivad jälle suurte mänge.
maakera on 2. juuni 2017 09:26
lamedalt lapik?Elame ju tõejärgses maailmas.
yle 2. juuni 2017 09:37
just just soome yle on küll viimane kust erapooletut arvamust saab näha. need ei saagi ilmselt kunagi üle et trump valimised võitis.
YLE 2. juuni 2017 13:45
Sul on jumala öigus - soome yle on ju täielik jama - kultuurimarksistide ja globalistide ikioma tv-kanal. Ei saa neist punarohelistest tv-toimetajatest lahti, kohe mitte ei saa.
meanstream newsi pestud ajud 2. juuni 2017 11:59
ongi siledad,nii kiirelt on see käinud,isegi nõukaajal see ei õnnestunud.
Miks inimene arvab, 2. juuni 2017 06:58
et ta on kõikvõimas? Saab muuta loodusseadusi? Ei hävi loodus, hävib inimene. Kliimamuutused toimuvad nii ehk nii. Inimene on Maa kallal nagu bakter korjuse kallal. Õgib seni, kuni on õgida. Lõpuks hukkub koos teise bakteri õgimisega. Kliimasoojenemisest on tehtud äri. Suurem ja tugevam võib rohkem saastada. Tema ju määrab. Maksma pannakse seda õgimist aga tavainimene. Seegi on loodusseadus: "Tugevam jääb ellu". Trump on vähemalt üks suurmeestest, kes taipab, et tee, kuidas teed, inime ei lõpeta paljunemist. Seega, närib iseenast lõpuks hukka. Vot nii, inimene! Loodus sinu pärast küll hukka ei saa.
Leida 2. juuni 2017 05:50
Loomulikult on inimene süüdi maakera kliima muutumises. Saage nüüd siis ometi aru! Näiteks kui jääajal oleksid olnud autod ja külmkapid, siis ei oleks Jääaega tulnud. Ja päike soojeneb otseselt selle pärast, et inimesed on saatnud kosmosesse juba niipalju satelliite, mis kiiirgavad uraani ja risustanud juba kosmost, et päike lihtsalt ei pea enam vastu. Miks te siis arvate, et Marss välja suri. Seal leiutati arvutid ja läptopid enne elu tekkimist maal juba. Kas te seda siis ei tea, aga muudkui räägite.
Vello 2. juuni 2017 07:55
Hmmm :o
Ja sina tead?
Millel Sinu "teadmised" põhinevad?
Onu Stjoopa Säästuka tagant rääkis?
loobume peeretavatest lehmadest,piim tuleb ju poest... 2. juuni 2017 09:19
Süüria ja USA ühendavad jõud 2. juuni 2017 01:15
Tekkimas on uus ja päris huvitav "paariariikide koalitsioon": USA, Süüria ja Nicaragua:).
Vello 2. juuni 2017 07:56
Unista aga edasi.
Paariariik on Sinu ema.
Kuna kuldrubla tuleb?
eestlane 2. juuni 2017 01:15
Super, kliima muutub kuna see on loodus. Aga mõnedele see ajupesu meeldib, kus sunnitakse peale uskumist, et inimene muudab kliimat. Kas päikese kuumenemises on ka inimene süüdi?
to eestlane 2. juuni 2017 01:37
Oled sa enda IQ-d kunagi testinud? Veame kihla, et see ei vea üle 120 välja?
Kui kliima teemal tahad sõna võtta, siis see eeldab vähemalt 140 punktilist IQ-d.
!!! 2. juuni 2017 02:33
Jääajad vahelduvad regulaarselt soojapreioodiega - ilma inimese abitagi. Pärast suure jääaja lõppu 12 tuhat aastat tagasi on olnud üle tosina "väikest jääaega". Ja nende vahelisi soojaperioode, Näiteks 1000 aastat tagasi kasvatasid viikingid Gröönimaa rannataludes teravilja ning Leif Eiksoni laevmehed korjasid Labradori randade metsadest viinamarju. Ja puulaevadel seilati Põhja-Jäämere saartele, kuhu jõudmiseks 900 aasta pärast vajati jäälõhkujate abi. Eestis kasvasid sel ajal aga laiaalehelised metsad.
Siis tuli väike jääaeg. Aastatel 1500-1700 külmusid talviti nii Thames, Rein kui iisegi Dooau. Hollandi kanalitel harrastati meelelahutusena opopulaarnset uisusport.(näha vanade meistrite maastikumalidelt), Balti meri külmus talviti servast servani. Mõnikord isegi Must meri ja Bosporuse väin. Ning Istanbulis möllasid lumetormid. XVII saj.lõpus oli Eestis suur näljahäda, sest vili ikaldus mitu aastat järjest. Vihmad, ja juba suvelõpu öökülmad. Ja kõik see toimus ilma initegevuse abitagi. Emakese looduse enda vembud!

Äge! 2. juuni 2017 00:32
Ju vana teab, et see "roheliste" kisa on labane pettus ja keeldus neile maksmast.
Mingid ökomaksud lähevad ju kellegi taskutesse ja USA arvas, et pole mõtet raha õhku pilduda, kiiresti liikuvasse õhku, ehk tuulde.
2. juuni 2017 07:29
G7 laguneb nüüd ära ja mamma Merkel võab validooli.
Saksa tv 2. juuni 2017 13:49
Mamma Merkelil higi voolas ojadena mööda nägu alla kui ta könet pidas Baieris Saksa tv uudistes, sama könet kus lubas Euroopa saatuse oma kätte vötta. Hiljem oli see telepilt kaunistatud. Nii et rohud oleks soovitavad kyll.
pentusrosimannus 2. juuni 2017 00:24
tegi siis õieti,et kärud soetas...japsid said ilge tünga.
Maali 2. juuni 2017 00:20
Maad on võimu ka,
on mida reostada.
2. juuni 2017 00:13
ja euroopa majandus saab sellest kokkuvõttes uue nätaka. euroopas läheb tootmine uute kliimaregulatsioonide pärast kahtlemata kallimaks, järelikult...? 'keenjused', ma ütlen :D
to / 2. juuni 2017 03:05
Vahest seletad ära selle oma väite majandusliku toimemehhanismi?
Kuna USA ei pea edaspidi enam kalli raha eest kasvuhoonegaaside kvoote kokku ostma, siis nendetootmine ning kaupadeomahind sisuliselt väheneb. Ning kaubad odavnevad. Ja majandus elaneb.
Erinevalt Euroopa omadest. Kes "õhumüüjatele" ja vahendajatele piinliku täpsusega lõivu maksavad. Mis lõppkokkuvõttes tuleb meie tarbijatel kinnimaksta. Kuna see lõiv on tootmiskuludesse sisse arvatud.
Heiki 1. juuni 2017 23:59
Õigesti teeb ,et astub välja.
1. juuni 2017 23:53
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
MGM 2. juuni 2017 00:19
Bensiinitootjate klaköör.