Eesti uudised

ETTEVÕTJA TÕNU RUNNEL: ametnik ei pea ütlema, kuidas ma oma akna taga kohvi joon ja grillin (133)

LISA KOMMENTAAR

tibu 3. juuni 2017 20:00
1. sept.2013 võttis Rooma Paavst kõigilt ametnikelt puutumatuse (apostlik kiri 11.juuli 2013) ja kuna meie (Eesti) on ka Rooma Õiguse alas, siis kehtib see ka meil....
nmii,et need ametnikud võib südame rahuga saata...
grill 3. juuni 2017 15:39
...lisaks grilli tossudutamisele oli herr Runnel&CO vedanud käidavale tänavale toollid, tungitooli kossaka .Varematel aastatel on sinna Tartu Raekoja kõrvale -oma akende-alla veetud diivaniräba. Kui nüüd kõik aknad kokku lugeda. mis avanevad Raekoja platsi poole ja kui kõik nende akende omanikud lööks grillidpannid püsti ..
3. juuni 2017 13:24
Kõnnitee on linnale kuuluv ala.
Koormisena on kohustatud elanikud selle korras hoidma. Tuleb lund rookida jne.
Raekoja plats 3. juuni 2017 08:54
Noorhärra Runnel oleks esimene, kes kisa lööks lahti ja näpuga näitaks kui keegi grilliks tema kõrval-akna all oma vorstijuppi. Tüübi suhtumine -mis on minule lubatud, pole sinul. Aga jah, firmas pole suurem asi. Isa poolt kuulsaks (pisut) tehtud nimi, võin ülbitseda küll. Aknad vist pole samuti "minu aknad" vaid rendipinna aknad?
nunu 3. juuni 2017 08:15
Aga kui eraisik peab linnale kuuluvalt tänavalt lund koristama, siis tohib äkitselt küll tegutseda ...
Teatavasti 3. juuni 2017 08:50
on tänava äärse krundi omanikul kõige suurem vajadus seda tänavat ka sihipäraselt kasutada. Tõenäoliselt ka kiirabi või päästeameti kohaletulekut eeldada. Ära siis astu sinna tänavale ja koli protestiks karjamaale. Ei saa aru? Koli sinna kus teisi inimesi oma vabaõhuüritustega ei häiri.
hulgus 3. juuni 2017 05:42
kogu se jutt ajas grillvorsti isu peale. mis muud kui vorstid hakkama ja hommikukohv kaasa. vingatsitele teadmiseks et lähim naaber on 800 m
Tolerastile 2. juuni 2017 20:30
Vaat siin nõuab tolerast, et TEMAL oleks ÕIGUS hõivata avalikku ruumi oma suva järgi. Ärge kitsendage TEMA mugavusi . Vaat olukord muutub vastupidiseks kui temal endal on vaja naabrite tegevuse tõttu ebamugavusi taluda. Kui keegi pargib auto tema kohale. Kui keegi läheks tema kontorisse võileiba sööma ja magusjooki jooma. Pargib jalgratta tema kontori ukse ette vms. Vaat siis oleks selline kisa, et jälle on TEMA õigusi riivatud. Kas keegi annaks sellisele iseloomule nime ?
Teatavasti 2. juuni 2017 18:27
Ei ole kohvi joomine või pihku löömine keelatud tegevused. Kui aga selleks hõivatakse avalikku ruumi - Raekoja plats või Rüütli tänav - vaat siis juba see päris iga hõivajate grupi oma asi ei ole. Küll aga võite piknikku pidada pargis või Emajõe ääres või muus sellises kohas kus liiklust, ka jalakäijate liiklust ei häirita. Väike trahv politseiametnike poolt aitab seda ehk meeles pidada? Edukal tarkvaraettevõttel ei tohiks selle paari tuhande €uro maksmisega probleeme tulla`?
2. juuni 2017 19:30
kui rüütli tänaval kakeldakse, röögitakse, laaberdatakse, siis ei sega see kedagi. laatadel ja üritustel grillimine-tossutamine kirvehindade eest ei sega ka kedagi. mis siis nüüd häda on?
Teeline 2. juuni 2017 19:40
Mõne ametniku tasku jäi tühjaks.

mis teil viga on? 2. juuni 2017 17:56
Lugesin pooled kommid läbi, rohkem ei suutnud. Ja ei imesta enam üldse, et meil on politsei- ja ametnikeriik. St inimesed on ISE neiks muutunud, keelates ja käskides, tahtmata vabamalt hingata ja olla. Mis teil viga on? Elage ise ja laske teistel elada, ka neil, kes oma firma ukse taga grillivad. Minu meelest suurepärane algatus, tasuks eeskuju võtta. Millal me oleme nii sõnakuulelikeks ja alluvateks muutunud, et pissilkäimistki peab reguleerima tulema ametnik ja seadus!?
2. juuni 2017 20:07
jah täpselt selline see va eesti mentaliteet on. ma arvan, et kui emigreeruda, siis kuhugi, kus pole ühtki eestlast ees. pöörane lugu tglt :D
las ma vastan 2. juuni 2017 20:16
Las ma vastan... Ma olin plika, kui esimesed Siberisse küüditatud tagasi hakkasid tulema. Mu vanemad pidasid loomi. Aga külaelanike karjamaa oli meie suna taga. Lubatud oli teatud arv loomi ja noorloomi -- või vasikaid. Siis üks siberist naasnu oli kõik kokku lugenud ja leidis, et minu vanematel on POOL looma rohkem. No lehm poegis talvel noh... Siis see külamees kaebas võimudele mu vanemate selle POOLE looma tõttu. Nii et eestlane ongi säärane tegelane, kes ei ela ise ega lase naabril elada. Ma vabandan muidugi teistsuguste st normaalsete eestlaste ees.
Reklaamtekst 2. juuni 2017 16:48
LIhtne reklaamtekst, kallikesed!
A.L. 2. juuni 2017 15:25
Jah,kes teab?Varsti tuleb ehk aeg, kus eramajad peavad omale 3-meetrise aia ümber ehitama ja kõrvaklappidega muusikat kuulama hakkama kui õues sünnipäeva pead,või grillid.Kui tänavale näha on,siis kohe avalik.
kurb memm 2. juuni 2017 14:58
Ega Tartu linnas polegi kohta, kus võiksid piknikku pidada. On küll piknikuplatsid Tähtvere metsas ja kuskil kaugel linnast väljas jõe ääres, kuid meil, korrusmajade memmekestel, pole jaksu jala nii kaugele astuda. Aga küll tahaks ka vabas õhus isekeskis end vabalt tunda. Berliini endises lääneosas peavad pered ja seltskonnad piknikke lausa linnapargis, Oslos päevitavad ja piknikutavad inimesed lausa kuningalossi akende all pargis, kuuldavasti ka Pariisis tuntakse suvel end vabalt ja istutakse või külitatakse ümber piknikulina ja nauditakse suve!
kas 2. juuni 2017 14:27
avaliku ürituse korraldamise luba on? - kle ametnik, kas sulle seal midagi serveeritakse - ei - järelikult avalik üritus ei ole.
2. juuni 2017 13:48
ma saadaks selle õhku täis ametnikukonna lihtsalt p rsse!
if 3. juuni 2017 08:17
Saage aru, et härra ametnikuhärral ei ole muud võimalust värsket õhku hingama tulla.
eestimaalased 2. juuni 2017 13:30
Eesti inimesed on jube vingujad ja pahatahtlikud. Raha ei ole või ei maksa siis on keelatud või? Välikohvikud panevad tihti kinni kõnniteed ja inimene ei tea, kuidas mööda saaks. Seal istuvad purjus soomlased ja läbustavad ja kõik on ok. Firma istub oma akna all ja söövad grillliha. Grilli suits pole sugugi halb ja sellest keegi kopsuhaigust ei saa. Pigem saate tolmu kaudu linna tänaval baktereid ja autode vingukaasi. See suits mida inimene teeb rõdul ei tapa ka sind. Õhus haitub see kahjulik bakter. Me muutkui vingume ja vingume. Äkki me peaksime ka elamises kikkivarvukil käima, et mitte häirida
naabrit. Mitte kala praadima, kuna terve koridor on ühismajas vastikut haisu täis või kapsast keeta. See ka ära keelustada. Lõhn on vastik ja saate taas mingi haiguse. Uskumatud inimesed ikka siin Eestis. Vinguvad kogu aeg.
Vingub ikka too ettevõtja 2. juuni 2017 14:03
TÕNU RUNNEL: ametnik ei pea ütlema, kuidas ma oma akna taga kohvi joon ja grillin! ***
Ülejäänud avaldavad arvamust artikli kohta.
Kas tõesti peab mõne möödakäijaga midagi juhtuma, näit tuhk lendab silma või põletab augu riietesse?
Ega vist enne aru ei saa, kui ühel päeval teised asutused kokku lepivad ja oma grillahjud suvilatest ära toovad ja Raekoja platsile tossama panevad. Solidaarsuse mõttes ka toitlustusasutused võiksid el.pliidid välja tuua ja supikatlad podisema panna.
2. juuni 2017 18:12
mis krdi tuhk ja põletab augu?ega ta korstent ei pühi vaid grillib!
Teeline 2. juuni 2017 19:56
Kui ametnikult paberi o s t a d, siis võid ka keset Raekoja platsi grillida, nii et tuhk iga ilmakaare poole lendab.
vaata 2. juuni 2017 14:38
Korteriühistu põhikirjas on juba sees, et ei tohi teisi haisudega häirida. Kapsa ja kalaga probleemi ei ole, sest normaalsel inimesel on köögis pliidi kohal korralik tõmme, mis viib haisu läbi filtri korstnasse ja mingit lõhna ei ole isegi mitte köögis kohapeal - või kui, siis kerge meeldiv toidulõhn. Kuid see, kui naaber mu magamistoa akna kõrval oma rõdul tossab ja mina une pealt astmahoo saan, on eluohtliku olukorra tekitamine, see võib tappa. Ja ma ei taha, et mu magamistuba lõhnaks suitsu järele. Vingugaasi meie vaiksel linnaääre tänaval ei ole. Jah, ja käin ka ise kikivarvu, kui vaja, igal juhul ei häiri naabreid peale kella 23 õhtul, kui inimesed magavad. See on lihtsalt lugupidamine kaasinimeste suhtes. Soovitaksing Teilgi veidi enam kaasinimesest hoolida!
Matsid jaäävad matsideks 2. juuni 2017 13:08
Ei tea seda Tartu elu, aga kas firmal on mingi siseõu?
Kui see pilt on Reakoja platsi poole, siis on küll kohatu seal mingit asutuse söömakohta pidada.
Kas Tartu kesklinnas on veel muid toitlustuskohti, kus TÄNAVAL GRILLITAKSE (hais, rasvapritsmed, tuhk)? Kas tänav on ka eraomand ja nende plaaditud?
Kuidas ümberkaudsed sellesse suhtuvad, kui nende kliimaseadmed veavad nende kontoritesse/elamisse võõrast grillihaisu?
Vasti hakatakse lammast ka veristama tänaval, nagu kusagil riikides kombeks?
2. juuni 2017 19:33
nii õudne hais, sure maha. mõnel üritusel seisad sabas sealsamas, maksad hingehinda paari vorstikese eest, kas siis kah vingud ja sured?

lugeja 2. juuni 2017 12:27
Välikäimla peab ka kohal olema!
Ehk veel panevad mingi vanni 2. juuni 2017 13:09
Hea värskendada end kuumal päeval ...
MTi 2. juuni 2017 11:57
Eestlasel on kohe valus elada kui kellegil mõnus ja hea olla on.Seaduseped**el on muidugi karjaga ajupestud pehmokultuurlasi selja taga kiitmas kuidas ikka tõesti kole ja paha on kui keegi natuke lollikarjast erineda suudab
MTi, 2. juuni 2017 13:05
kohe tablette võtma.
2. juuni 2017 19:34
võta ise tablette, idi
eks ole 2. juuni 2017 19:34
juba poolel teel soomlasteni. noh, arenguruumi veel on.
Fonn. 2. juuni 2017 11:44
Näide elust. K/Ü roheline tagahoov. Õues grillida ei saa, ving naabrite ninas. Rõdul ei saa, seadus ei luba, aga korteris võib. Kuigi asi jäi pooleli, sest ventilatsioon olevat vilets. Esitati juhatusele kaebus venti kohta.
lahe võrdlus 2. juuni 2017 13:13
eks ta ca sama ole jah, kas Raekoja plats või K/Ü tagahoov, õigused peavad samad olema!
aga 2. juuni 2017 14:40
ostke siis parem õhupuhasti kööki, milles küsimus.
sad 2. juuni 2017 18:04
Need ju peale müra tekitamise ei suuda midagi teha. Osta kui võimas tahes!
Nii on 2. juuni 2017 11:33
Valimiskampaania ajaks tulevad kõik pätid tänavale petma ja keegi ei keela?
2. juuni 2017 19:36
ja kaubanduskeskustes kõiksugu sulid tülitavad ning kerjavad, keegi ei kaeble.
Ei saa probleemist aru 2. juuni 2017 10:17
ma ei saa sellest probleemist üldse aru, tegemist on aastas nö mitte ametliku firma peoga, kus ollakse mõnusalt õues. Meil on seda suve soojust ja aega nii vähe ning mitmedki firmad on jooksvalt oma tegevuse õue viinud ja see vaheldus meeldib igale töötajale. Hispaanias, Itaalias, kus päikest palju, istutakse pidevalt õues, aetakse ära söögilaua taga ning ma ei saa aru sellest, kellele see paar korda liiga teeb? Fraktal muide ei ole üldse nii väike firma, teevad häid asju ja korralikult.
Firma 2. juuni 2017 10:43
tööd on alla keskmise ja hinnapoliitika jäik.
ega jah 2. juuni 2017 10:49
iga loII ei saagi probleemist aru, et miks reegleid ja seadusi täita tuleb. alles siis saad, kui ennast segama hakkab. kujuta nüüd ette, kui keegi ei pea seaduseid millekski ja igaüks teeb, mis aga tahab? iga firma ja korter tassib oma tugitoolid linnatänavale ja kukub vorsti kärsatama, vingu, tossu ja seda jäIedat süütevedeliku haisu kogu linn täis. ja sinu aknad seal üleval, tahaks hoopis kodus tugitoolis kohvi juua, aga ei saa, hais tapab?
reformikommar ei tea 2. juuni 2017 11:00
avalik linnaruum ei ole ainuisikuliselt reformikommarist runneli oma! selle kasutamise on kokku leppinud linnakodanikud ja linnavalitsus korraldab ühisvara kasutamist. seda nimetatakse demokraatiaks. ja ei ole vaja runnelil lapselikult vigiseda, see ei ole tema maa
Leenin 2. juuni 2017 11:25
linnakodaniku käest ei kysi kyll mitte keegi,tehakse nii nagu punaparunid arvavad
wRTe 2. juuni 2017 14:01
Runnel on sama palju reformikommar või kommar kui sina oled aus ja intelligentne.
Teeline 2. juuni 2017 20:01
Las siis linnavalitsus koristab talvel lund ka sealt tänavalt. Miks Runnel seda tegema peab?
Kas tõesti sealsete linnade peaväljakutel ametnikud peavad grillipidusid? 2. juuni 2017 13:24
to: " Hispaanias, Itaalias, kus päikest palju, istutakse pidevalt õues ..."
Ei usu!
See grillihaige asutus võiks oma kontoriga mujale pesitsema minna!
Ametnik ei peagi ütlema tulema, tehku endale avaliku ruumi eskirjad selgeks!
kl 2. juuni 2017 10:02
no võiks leida mõne rohelisema nurgakese, kaugel see jõe äärdegi minna on, kõigil mugavam. Samas, kas mingid ametnikud just parti tänaval ei grillinud, kas neil oli luba?
edgar 2. juuni 2017 10:00
AGA TARTU ON JU TARKADE MÖTETE LINN KUS NEED MÖTTED SIIS TULEVAD KAS SEAL RAEKOJA HIGIHAISULISTES TUBADES LOTENDAVATES ULIKONDADESKUI MARJU TULEB SIIS TOOB EUROOPALIKUD MÖTTED TERVE BRUSSEL GRILLIB OUES MAHA TAGURLIK LINNAVALITSUS JA RUMALAD AMETNIKUDLINNAPEA LOTI AEGSED
Karutapja 2. juuni 2017 09:58
Järgmine taskuettevõte loob traditsiooni, et korra aastas käime tänaval narkotsi sisse süstimas ja "tunneme end hästi" - oma kontori akende all. Igasugu kloune meil ka liigub....Ela oma kontoris, liha küpseta oma aias, mitte vanalinnas tänaval.
2. juuni 2017 19:37

suure isamaasõja veterani kommetega 2. juuni 2017 09:41
tõnu runnel on tüüpiline reformikommar, kellele ühiskond korda ei lähe. me oleme teid vabastanud, me tohime sellepärast avalikus kohas saslõkki kärsatada
vana ja tark 2. juuni 2017 09:38
Uskumatu, kui kasvatamatud ja ebakultuursed on enamik eestimaalasi- kõik, mis meeldib endale , seda peavad kõik "lahedaks" pidama ja taluma.
Linnaruum on linnaruum,st oma kasutusreeglitega ja kindlasti ei sobi grillida avalikus kohas nn oma akna all, isegi kortermajades ei tohi rõdudel grillida ja jutt jumala õige- see toss ei meeldi enamikule.
Ostku omale maamaja ja tossutagu seal, kui privaatne koht!
Leenin 2. juuni 2017 11:27
ei saa sa maamajas ka löket teha,maapunakommunistid ei luba
reh 2. juuni 2017 14:02
kortermajas sa ei grilli, sest see on tuleohtlik.
Teeline 2. juuni 2017 20:04
Aga miks ma siis, kui sellesama linnaametniku käest loa o s t a n, tohin tänaval grillida? Mida see paberilipakas muudab? Lihtsalt raha ei laeku ametnikule.
Kõige tähtsam 2. juuni 2017 09:37
on ikka üks väike si..peast riigiametnik, kellele on antud mõne seadusega õigus millegi üle otsustada ja kes siis arvab, et ta on Jumalast järgmine isik maa peal.
kui 2. juuni 2017 09:33
kõik ronivad avalikus kohas oma akna alla asju ajama, siis missugune saab linna pilt olema,hr.Runnel? Nagu lähisidas, kusagil getos, sead ja kanad ka veel vabalt ringi jooksma,TORE. Ei saa siin ilmas ikka asju ainult oma mätta otsast vaadata, peaks ikka ka teiste inimestega arvestama!
Runnel 2. juuni 2017 13:08
ja härra !!!!???? Härrad tänaval vorstipakke ei grilli.
yas 2. juuni 2017 14:03
Ära demagootitse. Jutt on harva ette tulevast koosviibimisest, ei maksa minna demagoogiasse. Kanade pidamisest rääksisid ise.
57 2. juuni 2017 09:31
las istuvad, nagunii on kesklinn väljas istujaid täis, mis see mõni enam teeb
2. juuni 2017 19:39
teised maksavad linnale raha ja keegi ei mögise, las pätid kaklevad ja kisa taevani.
Vaene vesistab suud 2. juuni 2017 09:29
Tegelikult on suvine grillilõhn ääretult meeldiv Igatahse ei asendaks ma seda iial keemilise ainega, millega töödeldes lihale analoogse maitse saab. See, et ameerika meie elu dikteerima hakkab, oli teada sellest hetkest, kui juudipoiss Ilves siia saadeti ja Rõivapoiss kõigele ameerikameelsele Ämari lennuväljal kaasa kaagutas.
grillilõhn on jube 2. juuni 2017 09:34
Ma ei saa aru, kuidas saab suits olla meeldiv. Võiks mõelda, mida see sisaldab ja mida inimesed peavad sisse hingama, sh astmaatikud ja teised haiged. Ei saa linnas käituda nii nagu omaette kusagil põllul. Meelega ei ütle metsas, sest metsad on praegu vaatamata vihmale tuleohtlikud.
grillilõhnale 2. juuni 2017 10:39
Koli linnast metsa, mis sa hädaldad. Linnas ajavad autod ka haisu ja mida see veel sisaldab! Vi peaks autod kah kusagile põllule kolima, et inimesed saaks hingata?
hmm 2. juuni 2017 14:44
Ja kohe kõik haiged, imikud, vanurid, lihtsalt tundlikumad inimesed peaksid ära kolima, sest üks tegelane soovib linnas teiste akende all grillida? Muide, ei ole autosid raekojaplatsil ega minu kodu akna all - kodu on äärelinna väga vaikses piirkonnas, kus liigub päeva jooksul ainult mõni auto.
Teeline 2. juuni 2017 20:08
Ja kui naaber grillib ja tuul sinu maja poole on, kas jooksed ka kaebama.
Põhiline 2. juuni 2017 09:17
on siiski grillisuits ja hais. Ka meie elurajoonis kevaditi vahel grillitakse, suits levib terves piirkonnas ja häirib väga tõsiselt, ja muidugi häirib ka tümps, kui muusika mängima pannakse. Samamoodi leiavad mõned, et on liialdus keelata rõdul ja aknal suitsetamine, kuid nad ei mõtle sellele, et moodsad ventilatsioonisüsteemid imevad suitsu naaberkorterisse ja see on väga häiriv. Suitsetab naaber küll oma rõdul, aga samal ajal praktiliselt minu korteri ventilatsiooniava kõrval.
Uskumatu 2. juuni 2017 09:17
Selle "ettevõtja" enesekesksus on lausa piiritlematu - mina tulen ja mina tahan, aknad kuuluvad mulle, nende all võin püksid maha võtta ja ... Kõige selle juures ma ei imesta, miks mõned inimesed arvavad, et võivad joobes päi rooli istuda (ma ju ainult natuke, miks ma siis ei tohi, minu auto ju), varatavad teiste vara (tal on seda ju küll, miks politseiametnikud mind kiusavad). Soovitan sellest firmast ja kodanik Runnelist suure kaarega ringi käia - järsku arvab ta ka äri tehes, et partneril naha üle kõrvade tõmbamine on täiesti normaalne (ma ju ainult nautke, miks te kiusate mind). Lühidalt - mõni inimene kohe tahab avalikult oma rumalust demonstreerida.
yrwe 2. juuni 2017 14:04
Pükste mahavõtmist jutustad sina. Siin räägiti kohvi joomisest ja grilimisest oma asutuse akna all. Ajda ajutt absurdi aj siis sellelt pinnalt teisi süüdistada, see on vana demagiooogiavõte.

linnakodanik 2. juuni 2017 09:12
Las aga grillivad, mind küll ei häiri
psühholoog 2. juuni 2017 09:02
Ettevõtja 2. juuni 2017 09:01
ettevõtjale. Noor ettevõtja näitab sellise " puhkemustriga " oma firmakese odavust ja hoolivust oma töötajatesse. Paraku " tänavaetendus " töötajaid paremini tööle ei pane, nii mõnegi jaoks on see alandab. Kui vähegi võimu ja jaksu siis premeeri oma töötajaid iga nädalal mõne 20-30 eurose õhtusöögi või mõne kultuuriüritusega. Kollektiivselt kuus korra koos mõni öhtusöök koos
oma kollektiiviga. Kui töötajatel lapsed siis kaasa ka nende pereliikmed. Kui firmakassas tõesti tühjus pea oma "grillipidu" vaikselt õues mitte tänaval. Mainele see kasuks ei tule.
2. juuni 2017 09:00
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
koinumeister 2. juuni 2017 09:52
Välikohvik võib aga nemad mitte 2. juuni 2017 08:32
Aga miks ka mitte? Tänavatel on välikohvikud, kus istutakse, süüakse, joodakse alkoholi ja nüüd siis ei või oma akna all grillida ja juua klaas veini. Välikohvikud võivad ja oma akna all mitte? Sel juhul peavad nad ka keelustama välikohvikud. Tublid inimesed vajavad tööl koosistumist ja grillliha maitsta. Miks peaksid nad üürima ränga raha eest mingi osmiku?
2. juuni 2017 08:52
linnale kuuluv maa ju. välikohvik plekib linnale, et sael võivad läbustada. aga kujutad ette, väikekontor ei maksa ju midagi. raha on see, mis paneb rattad käima.
Sass 2. juuni 2017 09:35
Erinevalt kohvikutest, nemad ei läbusta ja koristavad ise enda järelt. Kui teie kõik niimoodi käituksite, oleks elu linnas palju puhtam igas mõttes!
jah 2. juuni 2017 10:58
aga kui on sinu maa, kas siis sinu meelest ei oleks nii, et kes plekib, saab kasutada sinu loal ja kes ei pleki ja kel luba pole, see su maad ei kasuta ka näiteks telkimiseks? või kujutadki ette, et tulen ja panen niisama su maja hoovi telgi üles? kui sul maja muidugi üldse on. kui ei ole, ega siis pole ka oodata, et tajuksid omandiküsimusi.
Teeline 2. juuni 2017 20:10
Kas linnamaa kuulub ametnikule?
sõnakuulelik 2. juuni 2017 08:54
Kui ametnik sinule ütleb, et ei tohi, siis peaksid ka aru saama . Ametnikud ongi teadjad ja nende käske ja korraldusi tuleb lihtsalt täita ja punkt !
joss 2. juuni 2017 10:07
ametnik tahab nutsu saada,kogu lugu
sul 2. juuni 2017 10:56
vist aju asemel pähkel? sama hea kui ütleksid, et näe, autod tänaval võivad sõita, aga eraaedadesse ei tohi, ei tea miks küll. kust nii loIIe inimesi küll tuleb? kohvikul on igasugused load ja muud asjad korras, kui endale väliürituse luba taotleda, siis võib ka, aga see jobu ju seda ei tee, kuigi iga aasta muudkui korraldab. ise veel kelgib ka, ta kohe ootab, et saaks probleemi tekitada ja keegi tuleks ütlema, et seadus nii ei luba.
Tõnn, kasva suureks! 2. juuni 2017 08:29
Poiss püüab odavat populaarsust :) Vaevalt ta ei mõista, et Raekoja plats pole tema firma tagahoov vaid kõikide kasutuses olev avalik ruum.
Sellise 2. juuni 2017 09:15
odava tegevusega kogub ta ainult rumala ettevõtja kuulsust õhtulehe veergudel ja ei enamat.
Peaspetsialist 2. juuni 2017 10:05
Avalikus ruumis istumise ja söömisega kogub kuulsust? Huumori +1
eks 2. juuni 2017 10:59
samasugused on ka klientideks, ise ei telliks sellisest firmast midagi kunagi.
pole sa mingi peaspetsialist 2. juuni 2017 11:00
hea juhul oled peespetsialist. oma 15 minutit i.di.oodikuulsust tuleb ikka sellest, et ise rikub seadust ja siis tuleb sellega veel lehte hüppama.
Sass 2. juuni 2017 09:33
Kas avalik linnaruum peab olema klants ja elutu?
Mingi 2. juuni 2017 10:04
saamatu ennast üles haipiv " veebidisainer " küll oma grillikopsikuga Tartu elu elavamaks ei tee. Mõtetu firma ja juht kes nii oma töötajaid linnatänaval " premeerib ". Raske on aru saada mida siin Eesti ülikoolides turunduses ja reklaamis üldse õpetatakse, väga diletantlik on müügi teema, hindeks 0.
to sass 2. juuni 2017 11:03
aga arvadki, et igaüks teeb aga seda, mis pähe hüppab? las narkomaanid vedelevad linnaruumis tänavatel kampas ja süstivad, las igaüks viskab teki maha kus aga soovib ja külitab, las igaüks võtab päikest keset linna, kes aga tahab, las seab aga grilli üles ja kes aga tahab, las laseb purgi sisse "kunsti"? oleks see vast lahe ja "elus" linnaruum. nagu tavaliselt, jäetakse enda järel muidugi ka koristamata, nii vingelt mitteklants ju :D
seda et 2. juuni 2017 11:04
kõige odavam lahendus, firmal ilmselt ei lähe hästi, et ei saa kontorist kaugemale transporti lubada. loodetavasti pärast nii rumalat 15 min kuulsust läheb veel halvemini.
2. juuni 2017 14:06
Kui mõtleb teisiti siis on saamatu? Saamatutel pole juba aastaid ruume raekojaplatsi ääres. Googelda veits
nii ja naa 2. juuni 2017 08:24
Nagu ma aru saan, siis tegelik probleem oli grillimisega kaasnev tümakas. Ei saa ju ilma valju muusikata grilli ääres lõõgastuda.
mida veel? 2. juuni 2017 07:58
Uskumatu,milline endakeskne inimene.Kui igayks oma akna all teeb,mis pähe tuleb ,oleks kohutav.Kas tahame tagasi sellist haisutamist igas tänavanurgas vöi akna all.Mis ettevötja see on,kes ei suuda teha oma grillipidusid kusagil maamajas vöi kohas,kus see lubatud ja rahvast eemal.Rendi kasvöi nyyd omale järgmiseks suveks kusagilt koht.Sellise mehe firmas kyll töötada ei tahaks.
Eks 2. juuni 2017 09:17
näitab oma vaesust tänaval. Viigu oma töötajad pubisse kui töötajatest hoolib.
või 2. juuni 2017 09:37
mõnda turismitallu. Või teisele poole maja, kus on minu teada siseõu olemas. Aga see on vist restorani Umbroht käsutuses?
Peaspetsialist 2. juuni 2017 10:07
Tänapäeval ei kasuta enam keegi lahtise leegiga ja ettevalmistamata kütusega grille, enamik gaasigrille sobivad ka rõdul grillimiseks - see tähendab, et "haisutab" ainult liha toidu valmimise lõppfaasis, ülejäänud tegevuse käigus ei tule mingit lõhna ega naabri aknani ulatuvat tossujuppigi.
Peaspetsialistid 2. juuni 2017 10:56
istuvad kindlas palatis. Võta oma lõunased rohud ära.
mina arvan 2. juuni 2017 11:06
et kui firmajuht juba nii avalikult seaduste üle irvitab, siis tasuks ka kontrollida, kui palju talle muud seadused korda lähevad. maksu- ja tööjõuseadused näiteks. miks maküll ei usu, et lähevad? EMTA nüüd kontrollima, pärast on põhjust grillida.
qweg 2. juuni 2017 14:08
Kui keegi on milleski teisel arvamusel, siis hakkame ähvaradam ja ässitama? Väga nõukogulik, stalinistlik.
Teeline 2. juuni 2017 20:16
Fraktal OÜ
Tasutud maksud:
2017 I kvartalis tasus ettevõte
riiklikke makse 52 581.74 EUR
tööjõumakse 29 588.05 EUR
Töötajate arv:
9 (seisuga 31.03.2017)
Käive:
152 001.81 EUR (perioodil 01.12.2016 - 28.02.2017)
Ongi 3. juuni 2017 00:45
siis pisike ettur. Sellepärast siis glill töötajatele tänaval. Vaesus pole häbiasi.

Paraku see nii on 2. juuni 2017 07:56
Natuke suured nõudmised sellel firma juhil, keegi ei tule teda ära ajama oma aiast kuid oma kiusu ajada ja nutta et ametnikud on õelad, siis see on küll jama. Üle lombi ei tohi isegi oma aias grillida enne kui oled naabritega kokku leppinud ja grillimiseks nõusoleku saanud.
Rumal 2. juuni 2017 09:02
mees metsast 2. juuni 2017 07:51
Väga egoistlik "ettevõtja"!
lihtsalt 2. juuni 2017 08:18
aeglaselt arenev inimene, kasvab saab targemaks.
Mitte 2. juuni 2017 09:04
sugugi egoistlik, tahab töötajatele vaheldust. Aga mainele selline mustasepidu kasu ei too. Viigu oma töötajad oma kulu ja kirjadega parem restorani sööma.
Teeline 2. juuni 2017 20:17
Pakud vabas õhus olemise asemele restorani?
Visioon 2. juuni 2017 07:38
Aga teeks nimekirja - loetelu tegevusest mida tohib ja mida ei tohi teha oma firma akna all keset linna. Nii sama ilkuda pole mõtet. Ikka ettepanekuid paluks, seltsimehed!
to visioon 2. juuni 2017 11:09
linna heakorra eeskirjad on kirja pandud. kui sina ei tea, siis see ei tähenda, et neid ei ole. "oma firma akna all" ei ole nüüd küll mingi õigustus, ainult väga rumal inimene võib sellega õigustada.
Sidrun 2. juuni 2017 07:27
Terveraekoja plats on suur kõrts ja keegi ei piiksugi.lihtsalt vaja ämm liikvele ajada ja mure saab murtud
2. juuni 2017 07:59
Raekoja platsis ei haise ,vaid saab mönusalt syya ja ölut juua.Seda ei saa sellise grillitamisega vörrelda.
Peaspetsialist 2. juuni 2017 10:08
"sellise grillitamise" mötlesite enda fantaasiates välja. Millised vörreldamatud väljamöeldised veel meelt painavad?
Teeline 2. juuni 2017 20:19
No loomulikult, õlle larpimine avalikus kohas on tunduvalt lahedam, kui maja akende all grillimine.
haiglaselt suur enesekesksus. 2. juuni 2017 07:24
See teie pikniku lihakärsatamise ving ja suits ulatub palju kaugemale kui teie piknik ja kui teie firma pind.
palat nr.9 2. juuni 2017 07:24
suvi on ju nii lähike tuleme välja oma akende alla sööma, si...ma. sünnitama jne.Ehk saaks ka maetud kunagi oma akna alla
ettevõtja või asi 2. juuni 2017 07:18
kui ei suuda omale "paar korda aastas" korraks mingit aiamajakestki üürida rääkimata maakodu omamisest.
hmm 2. juuni 2017 10:02
Tõnul peaks raha olema, tüübid said selle oksendava eesti logoga sadu tuhandeid eurosid taskusse. Logo kellegi vaja pole, aga Tõnu rääkis kõigile kuidas spetsialistid peavad disainima. Linnavalitsus teeb õigesti kui selle Tõnu minema ajab.
juura 2. juuni 2017 05:30
oleks ikka jube küll kui selline asi oleks lubatud ja näiteks Tallinna vanalinn oleks nädalavahetusel täis maja ees krillivaid kodanikke.
Firma 2. juuni 2017 08:32
Sa ei saa asjast õieti aru. Kui keegi TEINE tuleks tänavale ja seal grilliks, küll siis ka seesama Runnel tõstaks kisa ja nõuaks korra taastamist linna avalikus ruumis, kuna segatakse nende töötegemist haisutamisega. Selline grillimine on lubatud ainut talle endale ja tema firma töötajatele, kuna and on nii nooruslikud, innovatiivsed, kutuursed, talendikad, euroopalikut vabad ja tolerantsed jne....
MIne loodusesse dolakas. 2. juuni 2017 10:43
Oleme nii lahedad sallivad, sallime kõiki kes meie sigadustele vastu ei kobise???
Linnas (nt ka liikluses) on KOKKULEPITUD REEGLID ja üldiselt on need TÄITMISEKS! KÕIGILE, kaasarvatud antud helbekestele.
Lihtne ju?
Oleks küüned 2. juuni 2017 14:09
Oleks tädil rattad, oleks piimaauto.
Teeline 2. juuni 2017 20:25
si on ju rahas. Liikluses sa endale indulgentsi osta ei saa. Siin aga küll. Ostad omale paberilipaka ja grillid nii, et terve Raekoja plats on vingu täis. Sest nagu ametnik ütles: "Avaliku ürituse korraldamise luba on? Kõik peab meiega kooskõlastatud olema!"
Tartlane 3. juuni 2017 00:02
Just, noorhärra Runnel oleks siis esimene, kes kisa lööks lahti ja näpuga näitaks. Tüübi suhtumine -mis on minule lubatud, pole sinul. Aga jah, firmas pole suurem asi. Isa poolt kuulsaks (pisut) tehtud nimi, võin ülbitseda küll. Aknad vist pole samuti "minu aknad" vaid rendipinna aknad?
gena 2. juuni 2017 08:33
Mis see Tallinn asjasse puutub? Tartu on väike ja vaikne kohake, vaid mõni üksik inimene ukerdab raekoja platsil, ei sega seal grillimine kedagi.
Lugeja 2. juuni 2017 08:49
Tartu on nt tihedamini asustatud kui Tallinn. Inimesi km2 kohta.
Tartu 2. juuni 2017 09:06
on lihtsalt tööstuslikult üks mahajäänud provintsilinn.
hmmm 2. juuni 2017 09:08
Ma imetlen mõnes mõttes Stroomi rannas grillivaid venelasi. Inimesed oskavad nautida vaba olemist. Grill, chill ja kindlasti ka ohtralt napsu. Nii kui ilmad ilusaks lähevad, aga päevitajad veel pole pargialuts ära hõivanud sikutavad ranna äärsetes hrustovkades elavad venelased oma grillid välja.
Meie eestlased oleme sellek liiga kammitsetud. Ei tohi istuda ja ei tohi astuda. Pole vist siiani vabaks saanud. Vabariik kirjade järgi, aga reeglid ei luba vaba olla...
2. juuni 2017 09:36
eestlase mõtlemine ei luba vaba olla.
jajah 2. juuni 2017 11:12
leidsid võrdluse - stroomi puhkeala ja tartu vanalinn :D
Tegelikult 2. juuni 2017 14:55
võite ju vaielda vastu, kuid ega see nüüd just midagi väga ilusat ka pole, kui kõik hakkavad linnas oma akna all grillima. Lõhna pärast ei tasu vaielda, lõhn on meeldiv, kuid kohta peaks ka ikka valima, kus midagi teha. Kas see on (või oli) ilus, kui Raekoja taga joodikud ja parmud lällasid? Kas see on nüüd likvideeritud? Ega neid kahte sündmust saa küll võrrelda, kuid see viimane ikka jubedatest jubedam.
Jälle algab 2. juuni 2017 15:09
see modereerimine peale. Mis siis t e g e l i k u l t jälle ei meeldinud? Kas tingimusi on vahepeal muudetud?
Teeline 2. juuni 2017 20:32
Mis park see Tartus on, kus võib õlut larpida ja läbustada.