Maailm

Endine Auschwitzi vangivalvur suri enne karistuse kandmist (16)

LISA KOMMENTAAR

kohus. 2. juuni 2017 15:03
Kuidas saab süüd mõista kedagi tänaste seaduste järgi kui tol hetkel oli teine riigikord? Seda tehti ju vastavalt riigijuhi käasule. Täpselt nagu tänagi politseinik trahvib kiiruse ületajat!
part24 1. juuni 2017 21:42
Holocash Industries Inc. võib oma äri kokku pakkida- toorainepuudus.
??? 1. juuni 2017 21:14
Aga GULAG-i omad? Ning mitte ainult lihtlabase valvurid, vaid k tollased uurijad, kohtunikud ning ti.mukad? Neid ei võta mitte keegi vastutusele. Kuigi nad vahel oma julmuses Reichi omadele silmad ette andsid. Nemad ei lahku siit ilmast mitte kohtu alla antuna ja karistust kandes, Vaid arvukate tilisevate ordenitega ülekülvatud teenekate ning lugupeetud personaalpensionäridena, veteranidena. Kui Poola president uuris kord Putinilt, et kes mõr.vas Katõni poolakad, siis ei mõelnudki Putin talle neid oma veterane välja anda. Vaid ütles, et mine küsi Beria ning Stalini käest. (aga sakslaste puhul see ei kehti, seal ei vastuta vaid Hitler ning Himmler, vaid iga laagrivälisel valvepostil seisnud valvuripoisike personaalselt.) Ühesugune tegevus ja süü, kuid kaks erinevat mõõdupuud.. Sest üks oli võitja, teine kaotaja.
tp !!!!! 1. juuni 2017 22:41
Huvitav jutt. Kas Moskva meediast või? Mina seda kahjuks ei kuula, seega kahjuks üksikaaju ei tea ka. Paluks sind siis neid veidi täpsustada. Mis aastatel need laagrid seal olid? Kui palju? Millistes osariikides. Keda seal kinni peeti, kui paljusid seal vange oli? Millal laagrid likvideeriti? Millised olid kinnipidamise tingimused ja kui paljud neist seal olude või haiguste tõttu hukkusid? Kas korraldati ka hukkamisi?
Teiste kohta on märksa rohkem teada. Sakslaste, jaapanlaste ning venelate vangilaagrite kohta. Näites 95 tuhandest 1942 - -43 aasta talvel Stalingradi all end sõjavangi andnud sakslasest pöördus 1955.a. lõpuks Saksamaale tagasi vaid veidi üle 5 tuhande, Sst teised Venemaa laagrite mulda. Aga kuidas siis nende Ameerika laagrutega lood ikka olid? Väga huvitab.
uuri ajalugu 1. juuni 2017 23:39
sooda oled 1. juuni 2017 21:38
Mida sa oma agadega, arvad, et kui GULAGi valvurid on pääsenud karistamata, natse karistada ei peagi ja Nürnbergi kohtuprotsessiga vaestel tehti liiga, ja Auschwitzi koonduslaager oli hoopis paastumise suvelaager.
soodatajale 1. juuni 2017 22:48
Saksa valvuritele anti täie mõõduga. Isegi neile sõjaväeteenistusse mobiliseeritutele, kes olid määratud laagrite välisvalvesse ja seega otseselt vangidega kokku ei puutunudki. Ja õieti tehti et karistati.
Aga seleta meile ikkagi see ära, kulla soodajagaja, miks sellisel juhul siis GUAG-i omad ikkagi täiesti karistamata jäid? Ja mitte ainult karistamata, vaid said veel ordenid ning personaalpensionidki. Kuigi tegid saksa valvuritega täpselt ühesugust tööd. Küsimus pole selles, et miks saksa omi karistati vaidselles, et miks vene timmukad karistamata jäeti?
Naivism vohab 2. juuni 2017 21:44
Ametliku ajaloo kirjutavad ALATI võitjad, kas sellest on nii raske aru saada? Sina, tattnina, oled ise sooda! Sinusugustele lauldakse ette müüte ja sa kaagutad kaasa.
Indrek2 1. juuni 2017 20:39
Kuus miljonit juuti, kuus miljonit juuti, kuus miljonit juuti, kuus miljonit juuti, kuus miljonit juuti... no kas saite aru?
1. juuni 2017 21:39
Üks j..u eestlane, üks j..u eestlane, üks j..u eestlane, üks j..u eestlane, üks j..u eestlane, ... no saite aru?
Muri 1. juuni 2017 20:26
Lollus! Jätke vanainimesed rahule. Valvuril polnud midagi pistmist nende nn surmalaagrites nälja ja liitlaste pommitamise tagajärjel hukkunud inimestega.
1. juuni 2017 20:12
kui palju punaseid vangivalvureid,sealhulgas juudisoost isikuid,süüdi on mõistetud?peale eesti ja läti ei tea kül ühtegi riiki.
Tasakaal 1. juuni 2017 19:50
Ja millal OGPU - NKVD - MGB-KGB-FSB timukad võllas rippuma hakkavad?
miljon venelast 1. juuni 2017 20:34
võeti sõja alul vangi ja surid töölaagrites,,,
millal omale silmuse kaela paned?
! 1. juuni 2017 22:53
Otsi nüüd l,lli! Ei hakka ma sinu eest tööd ise ära tegema. Seda "rahvavaenlaste" likvideerimist tuleb ikka sinu mõttekaaslastest kommunistidel ning putinoididel ikka ise ära teha. Lausa palehigis ning ületunde.
Juhan 1. juuni 2017 21:52
olin selleks metsas vend ja tegin otsuseid kohapeal ise.aeg on näidanud,et ametlikku kohut ei tule niipea