Foto: AFP / Scanpix
Maailm
2. juuni 2017 04:00

Eeskirja eirav sõidukijuht saab sidruni (10)

Slovakkia teedel ja tänavatel käib kuni käesoleva nädala lõpuni liiklusohutuse kampaania "Õun ja sidrun".

Igale liikluseeskirja järgivale sõidukijuhile annab liiklejate käitumist jälgiv liikluspatrull tänutäheks õuna, igale eeskirjarikkujale aga meeldetuletuseks sidruni. Peale liikluspolitseinike käivad selle kampaania ajal patrullimas ka lapsed. Ühispatrullid jälgivad liiklejate käitumist viiekümnes kohas. Ettevõtmist korraldavad ühiselt politsei ja kindlustusettevõte Generali.

"Tahame selle aktsiooniga juhtida tähelepanu piirkiiruse ületamisele. Nimelt on kiiruseületamine kõigi liiklusõnnetuste hulgas esinemissageduselt teine põhjus," ütles ajakirjandusele Slovakkia asepolitseiülem L'ubomír Ábel. Ta lisas, et kui kampaania käigus tuvastatud eeskirjarikkumine on ikka väga suur, siis ei pääse rikkuja pelga vestluse ja sidruniga, vaid patrull teeb ka korraliku päristrahvi.

Kampaaniat "Õun ja sidrun" korraldatakse Slovakkias juba alates 2000. aastast. Algusest peale on politsei koostööpartner olnud kindlustusfirma Generali.

"Meie ettevõte leiab, et liiklusõnnetusi ära hoida on parem kui nende tagajärgi kõrvaldada. Üksainuski päästetud inimelu on hindamatu saavutus. Seepärast valisimegi sellise aktsiooni, mis juhib juhtide tähelepanu liikluseeskirja rikkumise ohtlikkusele mitte tavapärasel moel, vaid lastega peetava vestluse teel," teatas Generali peadirektor Roman Juráš.