Rõõmsate laste festivali väike peakorraldaja, 5-aastane Pärt lubab, et sel aastal on festivalil rohkem jäätist. Foto: Erakogu
LL 1. juuni 2017 16:43
Pärnu keskus ja rõõmsate laste festival korraldavad 3. juunil kell 12–16 Pärnu keskuse ees Martensi väljakul kogupere jäätisepäeva.

Rõõmsate laste festivali ja jäätisepäeva korraldaja Kati Ruubeli sõnul toob jäätisepäev kokku mitmed uued ja põnevad käsitööjäätiste valmistajad. „Paljud ei aimagi, milliseid maitsvaid, huvitavaid ja ka tervislikke maiuseid jäätisemeistrid pakuvad. Jäätisepäeva eesmärgiks toetada just väikeseid tegijaid ja läbi selle Eesti ettevõtlust. Seega kutsume kõiki Pärnusse jäätisehooaega avama,” rääkis Ruubel.

Kodumaistest käsitööjäätise tootjatest on esindatud näiteks Rosenberry, Fresko, La Muu, Reval Gelato ja Sepa Mahetalu. „On tore, et kohalikud jäätisemeistrid kasutavad enamasti kodumaist toorainet ning rõhuvad lisaks maitsele ka tervislikkusele. Pärnu jäätise Rosenberry jäätisemeister Heili Liin esitleb meie rõõmuks jäätisepäeval ka spetsiaalselt rõõmsate laste festivali jaoks loodud jäätist,” kinnitas Ruubel.

Jäätisepäeva laval esinevad kell 13 Birgit Sarrap ja kell 14 Kristel Aaslaid, kes esitlevad uut hoogsat lastelaulude plaati „Mina ka!“. Plaadil kõlavad uues kuues tuttavad lastelaulud mitmete tuntud lauljate esituses. Keskpäeval algab jää-teemaline „Teeme Keemiat” teadusteater ja kell 14.30 saavad huvilised õppida valmistama kilekotijäätist.

Rohkem jäätist ka festivalil

Ka 22. juulil rannapargis toimuva rõõmsate laste festivali väike peakorraldaja, 5-aastane Pärt lubab, et sel aastal on festivalil rohkem jäätist. „Peame oma festivali puhul kõige olulisemaks nelja põhiväärtust: kodumaisus, arendavad ja silmaringi avardavad tegevused, tervislik eluviis ning perede koostegemine. Festivali sissepääs ja suurem osa töötube ja atraktsioone on peredele tasuta ning suur roheline rannapark pakub nii festivalimelu kui ka vaikset omaette olemise võimalust pargipuude vilus,” kirjeldas Pärdi ema Kati Ruubel.

Nagu mullu, jagatakse tänavugi rannapargi territoorium aladeks, kus tegevust jätkub nii eri vanuses lastele kui ka nende peredele. Festivali keskmes on lava, mille ees külastajad saavad teiste esinejate hulgas tasuta nautida Karl-Erik Taukari kontserti.

„Lisaks ägedale muusikalisele kavale on meil suur kodumaiste peretoodete ala, kuhu ootame sel aastal üle 50 Eesti disaineri ja tootja. Töötubadele oleme planeerinud lausa kolm suurt telki, kus saab nii kokata, meisterdada kui ka teadust teha. Peale selle on olemas eelmisel aastal väga populaarseks osutunud spordi- ja liikumisala ning taas tutvustame mitmeid perepuhkuse sihtkohti. Kõige pisemad saavad rahus ja vaikuses toimetada beebipesas ning nagu Pärt lubas, on sel aastal veelgi rohkem tervislikku toitu ja jäätist,” lisas Kati Ruubel.

Mullu suvel rannapargis esmakordselt toimunud rõõmsate laste festival tõi kokku ligi 5000 last ja täiskasvanut.