Eesti uudised

Talvik: riigikogu juhatuse käpardlikkus rikkus ära inimarengu aruande tutvustuse (20)

Toimetas Denes Kattago, 1. juuni 2017 13:04
Foto: Stanislav Moshkov
Eesti Vabaerakonna (EVE) esimehe Artur Talviku sõnul rikkus riigikogu juhatus oma käpardlikkuse tõttu ära tähtsa riikliku küsimuse ehk inimarengu aruande arutelu.

„Riigikogus on täna olulise tähtsusega riikliku küsimusena inimarengu aruanne, mille valmimiseks on teinud paljud auväärt inimesed suure töö ja valmistunud Eest tulevikku puudutavaid sisulisi küsimusi arutama. Pärast seda kui algas huvitavate ettekannetega debatt, otsustas valitsuse käske täitev riigikogu juhatus teha keset arutelu pika pausi ja teha ootamatult päevakorra muudatuse, et tuua kiirkorras saali rahandusministrile opositsiooni poolt esitatud umbusalduse otsustamise,“ ütles Talvik.

Samal teemal

EVE esimehe sõnul tundub, et praegusele valitsuskoalitsioonile on poliittehnoloogilised käigud olulisemad kui Eesti inimarengu tulevikuvaade.

„Üllatusliku päevakorramuudatuse tõttu tekkis riigikogu saalis tõsine juriidiline vaidlus ja Eesti tulevikule olulise teema arutelu pidurdus ning külalised pidid vaatama, kuidas Eiki Nestor ennast õigustab. Tahan paluda vabandust külaliste ja ettekandjate ees riigikogu juhatuse käitumise pärast. See inetu käik näitab väga hästi, kus on koalitsiooni tegelikud prioriteedid,“ ütles ta. 

Riigikogu kodu- ja töökorra seaduse järgi algavad pärast istungit hiljemalt kell 14 pikka aega planeeritud ja seaduses sätestatud ajal komisjonide istungid. Riigikogu juhatuse väitel kehtib erand, et istung läheb edasi igal juhul kuni umbusaldus on otsustatud või tagasi lükatud.

Riigikogu juhatuse kodukorra loominguline käsitlus varjutab olulist teemat, tekitab tüli riigikogu saalis ja väljendab valitsusparteide suhtumist Inimarengu aruande arutellu, leiavad EVE saadikud.

Samal teemal

01.05.2017
Sester jätkab rahandusministrina
01.05.2017
Pevkur andis presidendi juuresolekul üle Sesteri umbusaldusavalduse