(Martin Ahven)

Nõmme kampaaniaaktivistide Prügi-Uber, mis soovib prügi linna maha laotada, kutsub üles seadusi rikkuma, ütles Tallinna tegevlinnapea Taavi Aas.

"Seadused ja ka lihtsalt heakorra austamine on kõigile kohustuslik. Ühiselu reegleid tuleb täita isegi siis kui sa oled pärit Nõmmelt ja isegi siis kui sa oled kodanikuaktivist," sõnas Aas kommenteerides kahe nõmmelase kampaaniat.

"Seaduserikkumisele üles kutsumine ja jutt sellest, et Vabaduse väljakule tuleks prügi vedada, on õiguslik nihilism. Inimesed, kes tulevad linna saastama, saavad karistada," ütles Aas, lisades, et ajakirjanikud peaksid lõpetama taolise õigusrikkumiste heroiseerimise.

Taavi Aas osutas veel, et aktivistid Elmo Ant ja Tiit Kruusalu ajavad lehes ja pressiteadetest vastukäivat juttu sellest, kas Nõmmel veab prügi BWM või Tallinna Jäätmete Taaskasutuskeskus. "Jutud, et töid teostab BWM on vale,“ ütles Aas. "Täna veab Nõmmel prügi Tallinna Jäätmete Taaskasutuskeskus. Kui ilmneb probleeme, tuleb pöörduda jäätmekeskuse poole."

Aas osutas, et vedaja vahetusega on hakatud vahepealsetest raskustest üle saama, kuid paistab, et aktivistide eesmärk on tähelepanu saada, mitte probleem lahendada.

Jaga artiklit

23 kommentaari

K
Kes on järgmine?  /   01:28, 3. juuni 2017
Või oletegi nüüd Taavi Aasa kallal? Ei väsi te ka ükskord ära. Kas mõnel on suured võlad kaelas või pole teil midagi ajaviiteks teha, kui ainult mingi kont peab hambus olema kogu aeg? Nüüd selle tühise prügi pärast käib selline lööming, et hoia ja keela. Ei tea kui korras endal elus kõik on? Igal pool juhtub ju apsakaid ja superriiki ei saa meist kunagi, kui inimesed kisklevad iga väiksemagi asja pärast. Mõtelge nüüd ,kas ikka oli see tegu seda kõike väärt?
S
sihukest kinujuttu  /   21:39, 2. juuni 2017
kuulsin viimati "Sopranos" ja see polnud aaria vaid väljapressimise õigustamine.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis