Eesti uudised

EKRE soovib Eesti-Vene piirilepingult allkirja tagasi võtta (13)

Toimetas Denes Kattago, 1. juuni 2017 11:45
Riigipiir Foto: Aldo Luud
Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon esitas riigikogule eelnõu, et katkestada Eesti ja Venemaa vaheline piirilepingu ratifitseerimine ning võtta Eesti allkiri piirilepingult tagasi.

Eelnõu üle andnud fraktsiooni esindaja Jaak Madison ütles, et praegu on piirilepingu tühistamiseks õige aeg, sest Venemaa pole viimase kolme aasta jooksul astunud ühtegi sammu lepingu ratifitseerimiseks.

Samal teemal

“Selle asemel on Venemaa korduvalt süüdistanud Eestit ebasõbraliku õhustiku loomises. Et sihikindel tülinorimine kestab, võisime viimati veenduda eile, mil Venemaa teatas mitme Eesti diplomaadi väljasaatmisest,” ütles Madison.

Madisoni sõnul tuleb piirileppe ratifitseerimine peatada, sest nn Paeti–Lavrovi pakt legaliseerib Vene Föderatsioni poolse jätkuva okupatsiooni Eesti Vabariigi aladel, ilma et Eesti saaks loovutatud alade eest vähimatki kompensatsiooni.

“Praeguse piirilepingu ratifitseerimine seaks kahtluse alla ka Tartu rahulepingu järjepidevuse. Meenutagem, et Venemaa võttis 2005. aastal sõlmitud piirilepingult allkirja tagasi, sest ei nõustunud viitega Tartu rahulepingule ja Nõukogude okupatsioonile.”

Madison märkis, et lepingu ratifitseerimise peatamine loob uue võimaluse pidada läbirääkimisi, lähtudes Tartu rahulepingu kehtivusest.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee