Eesti uudised

Vene aktivist soovib kaotada erandid eestikeelsele õppele üleminekul (6)

Toimetas Denes Kattago, 1. juuni 2017, 08:59
Jevgeni Krištafovitš. TIINA KÕRTSINI
Kodanikuaktivist Jevgeni Krištafovitš kogub riigikogu hallataval platvormil rahvaalgatus.ee allkirju petitsioonile, mis kutsub üles kaotama vene gümnaasiumitel võimalust taotleda erandit üleminekul eestikeelsele õppele.

Põhikooli ja gümnaasiumiseaduse muutmise algatamiseks peab üleskutse saama 1000 allkirja, teatab ta Õhtulehele.

Petitsioon kutsub üles muutma kehtetuks põhikooli- ja gümnaasiumi seaduse regulatsiooni, mis võimaldab valitsusel erandkorras kehtestada munitsipaalgümnaasiumis õppekeeleks muud keelt peale eesti keele.

Keskerakond lubas rakendada seda erandit kolmes Tallinna suures gümnaasiumis. Alguses käis jutt ka ühest Narva gümnaasiumist, kuid 79% Narva koolilastest hääletasid aprillis eestikeelsest aineõppest loobumise vastu.

"Vene noored ja lapsevanemad saavad aru eestikeelse õppe vajadusest. Enamik neist seostavad oma tulevikku Eestiga ja väärtustavad laitmatut riigikeele oskust, mis on loomulik eeldus edasiseks karjääriks. Seda olulisem on takistada Keskerakonna revisionistlikke plaane muukeelse kooli suhtes ja mitte lasta neil riskida vähemusrahvustest Eesti noorte tulevikuga," lisab Krištafovitš.

6 KOMMENTAARI

m
Miks 1. juuni 2017, 17:44
on Eesti Vabariigis tekkinud eraldi koolid ja lasteaiad? Nõukaajal käisid minu lapsed suure tehase lasteaias, kus oli palju vene lapsi. Lasteaias olid...
(loe edasi)
j
Juhan. 1. juuni 2017, 13:52
Kui seitseteist aastat oli võimul REF oli kõik normaalne ei mingit juttu üleminekust eesti keelele nüüd pool aastat võimul ja sellest selline kisa, oleks pidanud juba siis esimesest klassist eestikeelne õpeja iga aastaga edasi.
Loe kõiki (6)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee