Jevgeni Krištafovitš. (TIINA KÕRTSINI)

Kodanikuaktivist Jevgeni Krištafovitš kogub riigikogu hallataval platvormil rahvaalgatus.ee allkirju petitsioonile, mis kutsub üles kaotama vene gümnaasiumitel võimalust taotleda erandit üleminekul eestikeelsele õppele.

Põhikooli ja gümnaasiumiseaduse muutmise algatamiseks peab üleskutse saama 1000 allkirja, teatab ta Õhtulehele.

"Seaduse muudatuse eesmärgiks on takistada Keskerakonna plaani loobuda sootuks eestikeelsest aineõppest kolmes suurimas Tallinna vene gümnaasiumis. Tegemist on kuriteoga vene emakeelega õpilaste suhtes, mis kahandab nende võimalusi haridus- ja tööturul ning süvendab segregatsiooni Eesti ühiskonnas," sõnab petitsiooni algataja Jevgeni Krištafovitš.

Petitsioon kutsub üles muutma kehtetuks põhikooli- ja gümnaasiumi seaduse regulatsiooni, mis võimaldab valitsusel erandkorras kehtestada munitsipaalgümnaasiumis õppekeeleks muud keelt peale eesti keele.

Keskerakond lubas rakendada seda erandit kolmes Tallinna suures gümnaasiumis. Alguses käis jutt ka ühest Narva gümnaasiumist, kuid 79% Narva koolilastest hääletasid aprillis eestikeelsest aineõppest loobumise vastu.

"Vene noored ja lapsevanemad saavad aru eestikeelse õppe vajadusest. Enamik neist seostavad oma tulevikku Eestiga ja väärtustavad laitmatut riigikeele oskust, mis on loomulik eeldus edasiseks karjääriks. Seda olulisem on takistada Keskerakonna revisionistlikke plaane muukeelse kooli suhtes ja mitte lasta neil riskida vähemusrahvustest Eesti noorte tulevikuga," lisab Krištafovitš.

Jaga artiklit

6 kommentaari

M
Miks   /   17:44, 1. juuni 2017
on Eesti Vabariigis tekkinud eraldi koolid ja lasteaiad? Nõukaajal käisid minu lapsed suure tehase lasteaias, kus oli palju vene lapsi. Lasteaias olid eestlastest kasvatajad ja kõneldi eesti keeles. Abide hulgas oli venelasi. Praegu pole paljudes väikelinnades vene koole, lapsed õpivad eesti koolides. Kindlasti saavad nad eesti koolides parema hariduse. Keegi ei vaheta elukohta, kuna lapsed on juba lasteaias keele selgeks saanud.
J
Juhan.  /   13:52, 1. juuni 2017
Kui seitseteist aastat oli võimul REF oli kõik normaalne ei mingit juttu üleminekust eesti keelele nüüd pool aastat võimul ja sellest selline kisa, oleks pidanud juba siis esimesest klassist eestikeelne õpeja iga aastaga edasi.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis