Jevgeni Krištafovitš.Foto: TIINA KÕRTSINI
Toimetas Denes Kattago 1. juuni 2017 08:59
Kodanikuaktivist Jevgeni Krištafovitš kogub riigikogu hallataval platvormil rahvaalgatus.ee allkirju petitsioonile, mis kutsub üles kaotama vene gümnaasiumitel võimalust taotleda erandit üleminekul eestikeelsele õppele.

Põhikooli ja gümnaasiumiseaduse muutmise algatamiseks peab üleskutse saama 1000 allkirja, teatab ta Õhtulehele.

Petitsioon kutsub üles muutma kehtetuks põhikooli- ja gümnaasiumi seaduse regulatsiooni, mis võimaldab valitsusel erandkorras kehtestada munitsipaalgümnaasiumis õppekeeleks muud keelt peale eesti keele.

Keskerakond lubas rakendada seda erandit kolmes Tallinna suures gümnaasiumis. Alguses käis jutt ka ühest Narva gümnaasiumist, kuid 79% Narva koolilastest hääletasid aprillis eestikeelsest aineõppest loobumise vastu.

"Vene noored ja lapsevanemad saavad aru eestikeelse õppe vajadusest. Enamik neist seostavad oma tulevikku Eestiga ja väärtustavad laitmatut riigikeele oskust, mis on loomulik eeldus edasiseks karjääriks. Seda olulisem on takistada Keskerakonna revisionistlikke plaane muukeelse kooli suhtes ja mitte lasta neil riskida vähemusrahvustest Eesti noorte tulevikuga," lisab Krištafovitš.

Samal teemal

Kommentaarid  (5)

Miks 1. juuni 2017 17:44
on Eesti Vabariigis tekkinud eraldi koolid ja lasteaiad? Nõukaajal käisid minu lapsed suure tehase lasteaias, kus oli palju vene lapsi. Lasteaias olid eestlastest kasvatajad ja kõneldi eesti keeles. Abide hulgas oli venelasi. Praegu pole paljudes väikelinnades vene koole, lapsed õpivad eesti koolides. Kindlasti saavad nad eesti koolides parema hariduse. Keegi ei vaheta elukohta, kuna lapsed on juba lasteaias keele selgeks saanud.
Juhan. 1. juuni 2017 13:52
Kui seitseteist aastat oli võimul REF oli kõik normaalne ei mingit juttu üleminekust eesti keelele nüüd pool aastat võimul ja sellest selline kisa, oleks pidanud juba siis esimesest klassist eestikeelne õpeja iga aastaga edasi.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS