5
fotot
Tom of Finland stilistikaga tuba. (Toomas Tuul)

Austusavaldusena Soome juubeliaastale, avab Viru hotell täna 11 unikaalset teematuba, millest igaüks räägib köitva loo meie põhjanaabritest. Teemad on seotud kultuuri, diplomaatia, looduse, geograafia, turismi, spordi ja meelelahutusega.

 

Teematubade hulgas on näiteks Soome riigipeadele pühendatud tuba koos saun-koosolekuruumiga, Fingepori koomiksite tuba, homoikooni Tom of Finlandi stilistikaga tuba.

(Teet Malsroos)
Tom of Finland stilistikaga tuba. (Toomas Tuul)

Samuti Soome loodusele pühendatud ruum loodusfotode ja kosekohinaga, kuulsatele hokimängijatele Siim Liivikule ja Leo Komarovile pühendatud hotellituba ja mitmeid teisi värvikaid ja meeldejäävaid lahendusi. Hotelli 18. korrusel asuvad merevaatega „Soome 100“ toad on külalistele majutuseks avatud.

Üks tubadest jääb terveks juubeliaastaks Soome saatkonna kasutusse. Soome suursaadiku sõnul on kingitus väärikas žest Soome juubeliaasta puhul. „Kes meist ei tahaks öelda, et olen ööbinud saatkonnas,“ sõnab Kirsti Narinen.  

(Teet Malsroos)

„Toa avamine on sümboolne ka seetõttu, et Viru hotelli ja Soome diplomaatilist esindust Eestis ühendab eriline side, mida paljud ei pruugi teada. Just Viru hotelli ehitamise tarvis loodi 1969. aastal Mustamäele, Sütiste teele Soome konsulaarteenuste büroo, mis töötas Leningradi peakonsulaadi allüksusena. See oli märgilise tähtsusega, sest Eestit riigina ei olnud olemas,“ selgitab suursaadik.

 

Ta lisab, et konsulaarteenuseid pakuti alguses vaid soomlastest ehitajatele, ent aastate möödudes avati büroo kaudu üha rohkematele eestlastele uks välismaale. „Nüüd saab ring täis ja ”saatkond” tuleb Virusse,“ toob Narinen välja kujundliku paralleeli. 

(Teet Malsroos)

„Paljude eestlaste ja soomlaste jaoks on Viru hotell olnud alati lapike Soomet keset Tallinna südalinna. Nüüd on aga Soome saatkonna käsutuses killuke meie hotellist,” märgib Original Sokos Hotel Viru müügi- ja turundusdirektor Evelin Org. “Mul on hea meel, et tutvustades teematubade ideed soomlastele oleme saanud väga positiivset tagasisidet. Nii mõnigi on nentinud, et need 11 tuba kätkevad endas väga terviklikult Soome ja soomlaste olemuse.“

Jaga artiklit

6 kommentaari

M
mnn  /   20:27, 1. juuni 2017
Soome riigi sümbol ?
K
Külastaja  /   11:32, 1. juuni 2017
Selline teematubade idee on lahe, aga kas just mingi ikoonp..derast ka pildile pidi pääsema on muidugi vägagi küsitav...

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis