Eesti uudised

SÜDAMLIK GALERII | Liibanonis teeninud Eesti kaitseväelased võeti sadamas vastu muside ja kallistustega (28)

Toimetas Geidi Raud, 31. mai 2017, 22:31
Foto: Kaitseväe peastaap
Täna õhtul jõudsid Eestisse tagasi viimased kuus kuud Liibanonis teeninud Eesti kaitseväelased. Tallinna sadamasse saabunud mehi tervitasid nende lapsed ja kallimad.

Foto: Kaitseväe peastaap

Järjekorras viienda Liibanoni kontingendi Estcon-5 jalaväerühm Estpla-22 ja staabiohvitserid teenisid sealse ainsa mitmerahvuselise Iiri-Soome pataljoni koosseisus, teatas kaitseväe peastaap.

Kontingendi ülema major Ivo Silbaumi sõnul on Eesti kaitseväe osalemine Liibanoni rahuvalveoperatsioonil vajalik ja kasulik. "Arendame seeläbi oma võimekust tegutseda rahvusvahelises keskkonnas, avardame kaitseväelaste silmaringi ning anname neile väärtuslikku kogemust reaalses operatsioonikeskkonnas,“ ütles major Silbaum.

Foto: Kaitseväe peastaap

Koos staabiohvitseridega teenib Liibanonis ÜRO rahuvalvemissioonil UNIFIL ligi 40 Eesti kaitseväelast, kellest suurema osa moodustab rühmasuurune üksus, mis on komplekteeritud peamiselt Scoutspataljoni B-kompanii baasil. Kokku panustab praegu UNIFILi 40 riiki.

28 KOMMENTAARI

a
Ahto 1. juuni 2017, 12:32
Näedsa, Ukraina alasid okupeerivate kuldhordi holoppide kohalikud järeltulijad etendavad ÕL kommentaariumis 'patsifiste'. Mongolite karatud isendid ei tea isegi seda, et eestlased on Liibanonis ÜRO rahuvalvajate koosseisus.
k
kaksikmoraal 1. juuni 2017, 09:49
Kui venelased siin "rahu valvasid", siis on see okupatsioon aga meie võime?
Loe kõiki (28)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee